GÜNCEL

Süleyman ÖZIŞIK : Müebbet var ama hapis yok!

Tarih
14 Nisan 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık

Kararı duyduğumda, "Senin ben adaletini seveyim Türkiye" dedim. Zira böyle gülünç bir kararı ancak Türk mahkemeleri verebilirdi.

Şu komediye bakar mısınız Allah aşkına...

28 Şubat postmodern darbesine imza atanları yaklaşık 5 yıl boyunca yargılayacaksın. 21 darbeciye müebbet hapis cezası vereceksin...

Eeee?

"Ama bunlar çok yaşlı ve sağlık sorunları olan kişiler oldukları için , bir de mahkemede de iyi hal sergiledikleri için tutuklamaya gerek görmüyorum" diyerek serbest bırakacaksın...

Adamlar bu ülkenin meşru hükümetini ortadan kaldırmaya çalışmış? Devrin Başbakanı Erbakan'ı "Silah kullanırız" tehdidi ile koltuktan indirmiş. Milyonlarca insana her türlü zulmü yapmış, hayatını karartmış, umutlarını ve hayallerini yerle bir etmiş. 

Sen kalkıp bunlara "Size müebbet cezası verdim ama panik yok. Gidin kafanıza göre takılın" diyorsun. 

Yahu sizin vicdanınız nerede arkadaş?

Bunların suçsuz günahsız yere zindana tıktıkları adamlar cezaevlerinde hala çürüyor yahu! Bu adamların içeri attıkları hapiste çürütürken, bunlara hapis cezası vermemenin neresinde adalet var arkadaşım?

Hem bu nasıl bir karar?

Yani artık bu ülkede yaşı ilerlemiş olanlar, sağlık sorunları olanlar ve mahkemede iyi hal gösterenler, suçu ne olursa olsun böyle ödüllendirilecek mi? 

Farzı misal...

Fetullah Gülen denen darbeci teröristi yarın alıp getirdiğimizi ve yargıladığımızı varsayalım. 

Ne olacak sonrası?

O da yaşını başını almış, o da ceket üstünden tansiyon ölçtürecek kadar hasta. Karar duruşmasında kalkıp, "Efendiler. Beni hapse atmayın. Ben de daha önce serbest bıraktıklarınız gibi yaşlı ve hasta bir adamım" dese...

Ne yapacaksınız ne diyeceksiniz ona? "Sana da müebbet verdik ama git kafana göre takıl mı?" diyeceksiniz? 

Evet aynen böyle diyeceksiniz. Böyle demeye mahkumsunuz. Çünkü adamın elinde sizin verdiğiniz bu emsal karar olacak. 

Allah aşkına...

Şu tutuklanmayan darbecilere, "Hadi gelin yeniden ordunun başına geçin" deseniz, içlerinden bir tanesi dahi, "Yok yahu. Hem yaşlıyım hem de hastayım" der mi?

Demez di mi?

Ve sen böyle adamlara ev hapsi dahi vermiyorsun. "Adli kontrol şartı" ile serbest bırakıyorsun. Nedir o adli kontrol şartı? Belirlenen bir zaman dilimi içinde karakola gidip, "Ben buradayım" diye imza atacaklar. 

Bu mudur ceza?

Merhum Erbakan yaşlı değil miydi? 83 yaşında kendisine 2 yıl ev hapsi verilmedi mi? 

Ona yapılan zulmün hesabını kim verecek? 

Bunların darbe yaptığı dönemde hazineden çalınan 28 milyar doların hesabını kim verecek? Rütbelerini söküyorsun da ya ceplerine koydukları paralar? O dönemde ne kazandılar, hangi mal ve mülkün sahibi oldular. Bunları soruşturmayacak mısın? Hepsi hala emeklilik maaşı alıyor. Hem de deste deste alıyor.

Bunlar yanlarına kar kalacak öyle mi?

Gülü bırakıp dikeni sulayacaksınız, bunun adına da adalet diyeceksiniz öyle mi?

E, o zaman boşuna kendimizi kandırmayalım kardeşim. Biz bu kafayla daha çok darbe yaşarız.

internethaber
14 Nisan 2018

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Mehmet

  16 Nisan 2018 19:00
  1 0
  İş yoğunluğundan basını takip etmediğimden kararın içeriğini tam bilmiyordum. İlk gün TV de bazı vekillerimiz bakanlarımızın da bu kararı zaferMİŞ gibi göstermesinden ben de sevinmiştim. Meğerse tam tersi. Şu anda hükümetin yaptığı maalesef yeni darbelere zemin hazırlamak. Fetodan boşalan kadrolara ulusalcılar ergenekoncular yerleşiyor. Yarın öbür gün bunlar tekrar güçlenince feto gibi darbe yapmayacağının garantisini kim verebilir. LİYAKAT esas alınmadığı sürece bu korkuyu hep yaşayacağız.
 • ALİ

  16 Nisan 2018 11:14
  2 0
  Bu darbeden çalınan paralar bu darbecilerden alınmayacaksa bizim batan finansal 28 milyar dolar diye karşımıza çıkmayın...Hem boşalttılar diyeceksiniz hem de bu hain darbecilerin 1 lirasına dokunmayıp paşa paşa çaldıkları Türk Milletinin alın teri paraları en çok da kanıma dokunan en kötü yerlerde yemelerine izin vereceksiniz ve hapis cezasını da vermeyeceksin...Kim adil bir karar olduğunu söyleyebilir...Çinde bu işin sonu idam idammm!
 • SEDAT

  15 Nisan 2018 09:49
  4 0
  ADALET HALA FETÖCÜLERDE NE YAPARSANIZ YAPIN BU BÖYLE GÖRÜLÜYO .
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;