GÜNCEL

Süleyman Özışık : Memur maaşıyla rezidans...

Tarih
22 Eylül 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık

10 Temmuz 2015

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin eşi İstanbul milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi'nin, lüks rezidansta 3 adet daire alması gündemdeki yerini koruyor..

Eşi Battal İlgezdi, "Daireler benim hesabımdaki paralarla alındı" demişti ama dün itibariyle konuşmaya başlayan Gamze hanım bunun tam tersi yönünde açıklamalar yaptı.

Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şunları söylüyor:

"Ben 657'ye tabi bir devlet memuruyum. Birikimlerimin hesabını düzenli olarak İçişleri Bakanlığı'na sunuyorum. Bir milletvekili olarak İstanbul'da artık standart hale gelen milyonlarca rezidans daireden birinde oturmamı nasıl rüşvetle açıklarsınız. Ben mali hesapları ortada olan bir bireyim. İstersem gecekonduda yaşarım istersem rezidans. Buna hiç kimsenin dil uzatmaya hakkı yoktur. Şahsıma karşı linç kampanyası başlatan onların paralı askerleri kadar gördük ki Mustafa Kemal'in yürekli evlatları da varmış. Biz bu gençlerle birlikteyken hiç bir akbabaya yem olmayız!"

Önce altını çizerek şunu söyleyeyim.

İddialar üzerinden yola çıkarak İlgezdi ailesine birilerinin yaptığı gibi "hırsızlık" damgası vurma amacında değilim.

Hanımefendinin periyodik aralıklarla mal beyanında bulunduğu İçişleri Bakanlığı, şayet 657'ye tabii olan bir memurun tanesi 1 milyon dolardan 3 ayrı rezidansı nasıl aldığını sorup soruşturmuyorsa, ne desek iftiraya girer.

Ben yapılan açıklamadaki tezatları yazmakla mükellefim...

Medyada yazılanlara göre Gamze İlgezdi'nin sanılanın aksine Ataşehir'de 12 rezidans dairesi daha var. Bu 12 rezidansı eniştesi, amcası, yengesi ve ablası gibi akrabalarının üzerine kaydettirip peyder pey hibe yoluyla kendi üzerine aldığı ileri sürüyor. Hatta bu rezidanslardan bazılarında; sudaki kloru nötralize ederek, cildi gençleştiren C vitaminli duşlar, SPA ve Türk hamamı bulunduğu iddia ediliyor.
Bu ultra lüks rezidansların toplam bedelinin ortalama 60 milyon TL civarında olduğundan bahsediliyor. Gamze hanım da yaptığı açıklamada bu bilgiyi yalanlamıyor.

Bu bilgileri verdikten sonra gelelim en önemli ayrıntıya...

Bildiğim kadarıyla Gamze hanım devlet hastanesi kadrosunda görev yapan diş hekimi. Kendisi de bunu aynen söylüyor zaten. Yazıya başlamadan önce internet üzerinden devlet memurlarının maaşlarına göz attım. En yüksek maaş 7450 TL olarak görünüyor.

Şimdi burada asıl sorulması gereken soru şu...

657'ye tabii olan bir devlet memuru, toplam bedeli 60 milyon lira civarında olan bu daireleri 7540 TL maaşla alabilir mi?

Şayet Ataşehir Belediye Başkanı olan eşi Battal İlgezdi iş dünyasından siyasete atılan zengin biriyse, bu rezidansların alınması çok normal.

Peki o zaman işi bu kadar zorlaştırmanın, yuvarlak cümlelerle akıllarda soru işareti oluşturmanın gereği var mı? Battal bey çıkıp, "Bu rezidansları benim şirketlerimden gelen şu kadar parayla eşime ben aldım. Size ne oluyor ulan?" dese, "Adam haklı beyler, dağılın" diyeceğiz.

Demiyorsa, bu rezidansların gerçekten devlet memuru maaşıyla alındığı sonucu ortaya çıkıyor. Gamze hanım, "İstanbul'da artık standart hale gelen milyonlarca rezidans daireden birinde oturmak hiç de zor değil" diyor.

İnanırım!

İnanırım ama şu soruları da sorarım. Madem devlet memuru maaşıyla bu kadar rezidans alınabiliyor. O zaman Kemal Kılıçdaroğlu niye memur maaşlarının azlığından dert yanıyor?

Hani halk sömürülüyordu? Hani sömürülen halkın yanında olacaktınız? Hani ezilenlerin yanında yer almak, onların haklarını savunmak için milletvekilliği istiyordunuz?

Hani halk açtı, hani ekonomik durumumuz içler acısıydı? Rezidansta oturmak standart hale geldiyse niye bu ülkede 17 milyon yoksul var diyerek siyaset yapıyordunuz?

Bunların tamamı yalan mıydı? Milleti bu içi boş palavralarla mı kandırdınız Gamze hanım? Sömürülen ve ezilen kesimler yoksa, sizin temsil ettiğiniz birileri de yok demektir. O zaman Meclis'te işiniz ne?

Rezidansta oturmak standart hale geldi ise bunu AK Parti sağlamış olmuyor mu? Hani AK Parti bu ülkeye hiç bir şey yapmamıştı? Hani AK Parti sadece kendi yandaşlarını kalkındırıyordu? Demek ki sadece yandaşlar değil, sizin gibi muhalif memurlar bile kalkınmış! Demek ki AK Parti ülkeyi çok iyi yönetmiş ki standartlar bayağı yükselmiş, rezidans almak bile normal hale gelmiş! E her şey böyle güllük gülistanlıksa, Gamze hanıma sormak lazım:

Millet niye CHP'ye oy versin?

İçişleri bakanlığına tavsiyem, bu işi araştırıp milletin aklındaki sorulara cevap vermesidir. Eğer Gamze hanımın söylediklerinde bir tutarsızlık var ise, bunu öğrenmek Türkiye'nin hakkıdır.

Yok eğer gerçekten devlet memuru maaşıyla bu kadar rezidans alabilmişse, o zaman hemen CHP ile koalisyon yapılsın ve hanımefendi derhal Ekonomiden sorumlu Devlet Bakanlığı görevine getirilsin.

Böylesine tasarruflu, böylesine tutumlu bir hanımın o koltuğa oturması anasının ak sütü gibi hakkıdır!

Neredesiniz beyler, sesinizi duyalım?

İddialar üzerinden yola çıkarak AK Parti'yi aylarca "Haramzadeler" diye yargılayan, "Bunlar asrın yolsuzluğunu yaptı" diyen Kemal Kılıçdaroğlu, neredesiniz?

Bak sizin bir belediye başkanınız ve milletvekiliniz hakkında da yolsuzluk iddiaları var! Belgeler, rezidanslar havada uçuşuyor.

Öteki hırsızlıksa, bu da hırsızlık. Öteki yolsuzluksa bu da yolsuzluk!

Seçim meydanlarında tüyü bitmemiş yekimin hakkını savunacağınıza dair sözler veriyordunuz. Sizin kızınızın da aynı yerden rezidans aldığı iddia ediliyor. Suskunluğunuz bundan mı Kemal bey?

"Partiden ihraç edin, siz de istifa edin" demiyorum!

Haşa!

Ama en azından bu iddiaları soruşturmanız, Gamze İlgezdi'yi çağırıp, "Hanımefendi Meclis'te yumruk yaptığınız elinizde rezidansın anahtarı mı vardı?" diye sormanız gerekmiyor mu?

Ya siz Sayın Bahçeli?

Koalisyonun ilk şartını , 17/25 Aralık yolsuzluk dosyalarının açılmasına bağlayan sizden çıt çıkmıyor.

Türkiye'yi yöneten 4 bakan hakkındaki yolsuzluk iddialarını dilinden düşürmeyen siz neden şimdi suskunsunuz? Helal ve haram anlayışınızı, hırsızlık ve yolsuzluk kriterinizi AK Parti'ye göre mi belirliyorsunuz?

Bu konuda söylecek bir çift lafınız yok mu?

Peki bir katrilyonu Bilal Erdoğan'ın evindeki kasaya, 5 milyonu ayakkabı kutusuna sığdıran hesap uzmanı medya mensupları...

Neredesiniz?

Gamze İlgezdi'ye "Hırsız" damgası vurun demiyorum.

Sümme Haşa!

Ama devlet maaşıyla rezidanslar zinciri kuran bir milletvekiline en azından birkaç soru soracak yüreğiniz yok mu?

İtiraf edin!

Gamze İlgezdi AK Partili olsaydı şu an yarım saatte bir haber bültenlerinde haber yapıyor olacak, gazetelerinizde manşetlerden düşürmeyecektiniz.

Mustafa Kemal'in askerleri deveyi hamuduyla götürünce ses seda yok, AK Partili tavuk budu yese "hırsız" diye seri haber üretime geç öyle mi?

Bu mu sizin yayın ahlakınız, medya etiğiniz?

Yoksa siz de kendi yayın grubunun elemanı 1 trilyonluk himmet parasını kumarda yiyince pişkin pişkin "Kendi parası, ona ne bana ne sana ne?" diyen peruklu Asım'ı mı örnek aldınız?

Konuşsanıza ey AK Parti'nin kurmayları... Millet arkanızdan, "Onlar da hırsız olduğu için olanlara ses çıkaramıyor" diyor. Suskunluğunuzla kendinizi suçlu konuma düşürüyorsunuz. Birileri gibi "Hırsız var" demenizi isteyen yok! "Biz de hesap vereceğiz, siz de hesap verin" demek çok mu zor? Eğer bu suskunluğunuz koalisyon hesabı içinse, bilin ki kendinizi bitiriyorsunuz!

Konuşsanıza yahu, öldünüz mü?

internethaber.com

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;