GÜNCEL

Süleyman Özışık : Kudüs'ü boşver, belediyelere bak!

Tarih
15 Aralık 2017
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık
 Okurlar soruyor, "Kudüs'le ilgili son gelişmeleri neden yazmıyorsun"diye...


İçimden gelmiyor da ondan...

8 defa gittim, 80 defa yazdım. En acı sözler, en acil çağrılarla seslendim beni takip edenlere. Lakin, Kudüs'ü namus bilen insanların çoğunda bile bir kıpırdanma göremedim.

Her katliam yaşandığında klavyenin başına geçip, "Kahrolasın İsrail, enkazını göreyim. Sana devlet diyenin yüzüne tüküreyim" diye aforizma parçalayanlara, "Yahu bu iş yazmakla, beddua okumakla çözülmüyor birader. Gel, beraber gidelim, oradaki mazlumların yanında olalım" demeye gör.

"Ama oralar çok tehlikeli, başımıza bir şey gelir" deyip bir anda sırra kadem basıyor. 

"Müslümanlar birbirini silahla, kafiri ise bedduayla öldürmeye çalışıyor" diyen her kim ise durumumuzu güzel özetlemiş! Çünkü çoğumuz bunu yapmakla yetiniyoruz.

Birbirimizi  kandırmayalım arkadaşlar!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Filistin'i ağzına almasa, kimsenin Filistin diye bir derdi olmayacak! Erdoğan bir Filistin şiiri okumaya görsün. Herkes bir anda "Ah Filistin, vah Filistin" diyerek o şiiri okumaya başlıyor.

Ama Erdoğan, "Kudüs'e gidin, oradaki kardeşlerinizi yalnız bırakmayın" dediğinde, o topraklar bir anda tehlikeli olmuş oluyor. 

Yahu, Erdoğan ekranlara çıkıp, "Arakan'da soykırım var" demeyinceye kadar bir bakan, bir milletvekili, bir sivil toplum kuruluşu ağzını açıp tek laf etmedi be!

Türk Havayolu şirketlerinin fiyat tarifelerine açın da bakın!

Paris'e, Roma'ya, Dubai'ye, Budapeşte'ye gidiş, Kudüs'e gitmekten daha maliyetli, daha hesaplı, daha ucuz...

Yalvar yakar, "Şu fiyatları biraz indirin ki Kudüs'e herkes gidebilsin"diye kendimizi yırtıyoruz ancak, işitme menzilimizde kimsecikleri bulamıyoruz.

Fahiş fiyatlara rağmen, "Hadi Kudüs'e gidelim" diye sık sık çağrıda bulununca bu kez birileri çıkıp, "Sen bu işi ticarete döktün. Götürdüğün kişi başına kaç para alıyorsun, söyle bakalım?"diye iftira atma yolunu seçiyor.

Demem o ki...

Ne ben Kudüs konusunu yazayım, ne de sizin o engin duygularınız dalgalar gibi köpürüp dursun! Sizler, bugüne dek İsrail'e beddua ettiniz ama bitme noktasına gelen Filistin oldu! 

Mazallah!..

Tamamen çökmesine falan neden olursunuz diye susuyorum.

En iyisi iç siyasete dönüp, sizlere gerçeğe yakın bazı sağlam dedikodulardan bahsedeyim.

Hani CHP şu sıralar, "Hükümet bizim belediyelerimize müfettiş gönderiyor" şeklinde bir yaygara koparıyor ya...

O iş öyle değil...

Kaynaklarımdan aldığım bilgiye göre, içinde AK Parti ve CHP'nin olduğu 40 küsur belediye hakkında soruşturma başlatılmış. İstanbul'da inceleme altına alınan belediye sayısı 17...

AK Partili belediyeler hakkında sadece inceleme yapılmıyor.

Aynı zamanda kamuoyunun nabzı da tutuluyor. Vatandaşların belediyeden ve belediye başkanından memnun olup olmadığı da soruluyor. 

Gelen sonuçlar berbat!

Cumhurbaşkanı'na sunulan anket sonuçlarına göre, İstanbul'da sadece iki belediye yüzde 50'nin üzerinde görünüyor. Anketlerde, belediyelerin ve başkanların tek tek sayılamayacak derecede önemli kusurları da ön plana çıkarılıyor.

Basitçe anlatmak gerekirse...

Önümüzdeki günlerde yeni bir görevden alma fırtınası eserse hiç şaşırmam. 

Ama bu kez istifa ettirilme yöntemine başvurulacağını sanmıyorum. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'ye ne yapıldıysa, sorunlu diğer belediyelere de aynısı yapılacak.

Parti ayrımı yapılmaksızın hem de...

internethaber
15 Aralık 2017

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Osman Emral

  18 Aralık 2017 09:54
  0 0
  Devam-Hatta daha da ileri giderek söylüyorum. Tabii ki Kudüs Yahudilerin zulmüne terkedilmemelidir, ancak Filistinlilere bırakılamayacak kadar da değerlidir. Keza her üç dinin de kutsal beldesi olan bu mübarek topraklar siyasete malzeme de yapılmamalıdır, ne şekilde olur bilmem ama bir an önce Siyonist zulmün esaretinden kurtarılmalıdır.
 • Osman Emral

  18 Aralık 2017 09:42
  0 0
  Devam- Nedense Mülüman kardeşlerimiz!!!! ,bizim onlar için beslediğimiz hüsnüniyetin zerresini bize göstermezken ki Azerbaycan konusunda da aynısı olmuştu-Tarafları Ermenilerden yanaydı- neden etten evvel çömleğe düştüğümüzü anlamıyorum. Hayır, duyarsız kalalım demeyi de içime sindiremiyorum ama bu kadar hainle aynı safta olmakta zoruma gidiyor. Biz ki İslam sancağını bin yıldır şerefle, şanla taşıyan bir milletiz, bunlar bu kadar mı kör. Saygılarımla
 • Osman Emral

  18 Aralık 2017 09:36
  0 0
  Devamla- Yahudi yerleşimi bu bölgeye para karşılığı toprak alımı ile başlamıştı. Cennetmekan Sultan Abdulhamid'in kemiklerini sızlatırcasına. Allah aşkına , Kudüs bizim kıblemizdi de diğer Müslümanların nesiydi. Hele de orayı satanların. Bendeniz, İslami duyarlılığı yüksek olan belli bir kesimde, gerçeklerin saklandığı ve ilginç bir şekilde Arap Milletlerine karşı içten içe bir hayranlığın olduğunu gözlemekteyim ve bu, bana Stokolm sendromunu hatırlatıyor.
 • Osman Emral

  18 Aralık 2017 09:28
  0 0
  Süleyman bey, sizi sürekli takip ediyor ve çoğunlukla da taktirle izliyorum. Ancak şu Filistin konusunda da iki çift laf etmesem içim rahat etmeyecek. Süleyman bey, bu Filistinlilerin ataları bizi İngiliz'e satmıştı, kendileri atalarına rahmet okuturcasına KKTC meselesinde değil tanımak, Rum tarafının tezlerine halen arka çıkmaktalar. Peki bunlar kardeşimiz de, Kıbrıs ne ? Evet Kudüs Filistinlilerden maada bizim ilk kıblemiz, ama yanlış bilmiyorsam,
 • Ali

  16 Aralık 2017 00:41
  2 0
  Parti adina secime gireni partisi istedigi anda gorevden alir. Helede kanunsuz bir islem varsa, koluna ters kelepce takip almalidir.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;