SİYASET

Süleyman Özışık : Kobani eylemcileri için harika bir önerim var

Tarih
10 Ekim 2014
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık
10 Ekim 2014...

Selahattin Demirtaş teröristlerini sokağa çağırdı, Kılıçdaroğlu'nun CHP'si neler yaşanacağını bile bile bu çağrıya destek verdi.

Sonuç?

Demirtaş ve Kılıçdaroğlu'nun eş başkanlığındaki HDP ve CHP 26 kişiyi öldürdü! Öldürürken, "Biz bu konuda IŞİD'le yarışırız" dediler adeta.

Diyarbakır'da Hür Dava Partisi'nin binasını bastılar. Binada bulunan Kürt kökenli 17 yaşındaki genci 17 yerinden bıçakladılar. Diğerinin kafasını ellerindeki taşlarla ezerek öldürdüler ve ateşe verip yaktılar.. 3 kişiyi binadan aşağı attılar. Onlar yaralı kıvranırken üzerinden arabayla geçip onları da alev topuna döndürdüler.

Ölenlerin tamamı masum insanlar. Suriye'den gelen mazlumları IŞİD'ci diyerek parçaladılar. Sakallı olan iki kişiyi AK Partili sanıp linç ettiler. Ambulans taşlayarak içinde bulunan kadının 8 aylık çocuğunu düşürmesine neden oldular.

Bu kadar mı?

Yaralılara kan taşıyan Kızılay'ın araçlarını yakacak kadar kansızlaştılar. "Müslüman Kobani için sokaktayız" deyip Van'da Kur-an kurslarını ve Bediyüzzaman külliyesini ateşe verdiler. Ellerine geçirdikleri Kur-an'ları yakıp fotoğraflarını sosyal medyada yayacak kadar şeytanlaştılar.

O da yetmedi, içinde müşterisi bulunan marketi ateşe verdiler. Ateşe vermediklerini yağmalayarak çaldılar, çırptılar.

Bu saydıklarımın tamamı iki günde yaşandı. İki güne bu kadar katliam ve yağma sığdırabildiler. IŞİD tek kurşunla veya kafa keserek öldürüyordu. Onlar işkence ederek katlettiler, yakarak yağmaladılar. Protesto ettikleri IŞİD'in zulmüne iki günde rahmet okuttu PKK'nın şehir "gorilla"ları!

Aklıma gelmişken...

Öncelikle, molotof atmanın ve kar maskesi takmanın demokratik hak olduğu görüşünü savunan yüce mahkemenin tüm üyelerini sevgi ve saygı ile tek tek kınıyorum!

Yine aklıma gelmişken...

Teröristlerin yakıp yıktığı herşeyin vergisini benden alacak olanlara da şimdiden hakkımı haram ediyorum!

Çünkü hak terazisi bu değil, adalet bu değil!

Bu memlekette azıcık adalet varsa, bu yapılanın hesabı mahkemeler huzurunda sorulmalı. Bu ülkede adaletin kırıntısı kalmışsa, Demirtaş ve Kılıçdaroğlu isimli iki provokatör yargının huzurunda hesap vermeli.

Dün ekran başında bu provokatörlerden birini, yani azmettirici Selahattin Demirtaş'ı izledim. Cumhurbaşkanlığı adaylığı döneminde izlediğimiz Demirtaş yeniden fabrika ayarlarına dönmüşcesine saçmalıyordu.

Baktım, konuştukça morarıyor, morardıkça terliyor.

Neden terliyor?

Neden olacak. Yakılan işyerlerinin alevi, vefat edenlerin kanının sıcaklığı terletiyordu kendisini... Netenyahu'nun Filistin'i bombaladıktan sonra yaptığı açıklamaya nasıl da benziyordu konuşması. "Biz bir şey yapmadık, onlar bize roket atıyor, biz de evlerini yıkıyor, çocuklarını öldürüyoruz!" diyen Netenyahu konuşuyor sandım bir an.

"Biz halkı sadece direnişe çağırdık" diyerek kendisini masumlaştırıyordu o da... Zora düşünce PKK'lı ahbaplarını tanımıyormuş gibi, onların sadece ve sadece kandan beslenerek direniş yaptığını bilmiyormuş gibi konuşuyordu beyefendi...

Sokakları ateşe veren, 26 insanı katleden teröristlere "Bizim halkımız" diyordu. Öldürülen 23 kişi Kürt kökenli ama onun halkı değil.

Neden?

Çünkü onlar PKK'ya destek vermiyor da ondan!

Türkiye'de Cumhurbaşkanı adayı olan bu insan hem ezildiklerini söylüyor, hem de PKK'lılara "bizimkiler" diyor! Acaba dünya ülkeleri içinde böyle bir cumhurbaşkan�� adayı var mıdır? Düşünsenize, Amerika'da El Kaide'yi destekleyen birinin başkanlığa aday olduğunu?

Yeterince özgür olmadığımız için oluyor bunlar işte!

Demirtaş Cumhurbaşkanı olsa, şu an başkomutan olarak verdiği emir doğrultusunda, PKK'nın yanında yer alacak ve ortadoğu cehenneminde savaşıyor olacaktık herhalde!..

Türkiye Kobani'deki Kürtler'e yardım yapmıyormuş! Bunu savunuyor, bunun için direnişe geçtiklerini söylüyor. Onurlu adam biraz adaletli olur be!

Kötülediği Türkiye şu an IŞİD'in elinden kaçan 180 bin Kürt'ü evinde misafir ediyor. Hele deyin bakalım siz ne yaptınız? Bir tane Kürt'ü evinize alıp ağırlayıp sıkıntısını sordunuz mu? Oradaki tüm belediyeler elizde. Bir tanesine yardım götürdünüz mü?

Türkiye Kobani'yi kurtarmak için Suriye'ye girmiyormuş!
Düne kadar Maliki hükümeti sünnileri katlederken, arapların belli bir kesimini yerinden yurdundan ederken, ezidiler zulümlere maruz kalırken sesleri çıkmıyordu. Beşar Esad 200 bin masum insanı öldürüp kalanları da köylerinden sürerken umurlarında değildi. Umurlarında değildi, çünkü boşalan yerleri hemen Kürtler dolduruyor, şehir sahibi oluyordu. IŞİD denen teröristler grubu ortaya çıkıp, bıçağın ucu sapıyla birlikte Kürtlere dönünce birden işin adı vahşet oldu. O güne kadar var mıydı HDP veya eski adıyla BDP'den bu katliamlara tek laf söyleyen?

Yanlış anlaşılmasın...

Sırf Kobani'de Kürtleri öldürüyor diye Allah'ın dinini kirleten IŞİD mensubu pislikleri kim savunuyor ve destekliyorsa Allah onu kahru perişan eylesin.

Anlatılmak istenen şey çok basit...

Bu ülke, "Mesele Kürtlere yardımsa, ben onları sınırımda karşılar, evimde ağırlıyormuş gibi ağırlarım. Her türlü yardımı ederim ve ediyorum. Ama benden bir koridor açıp YPG'li, PKK'lı teröristleri kabul etmemi beklemesin. Kimse benden PKK'ya silah yardımı yapmamı beklemesin. Sokakları ateşe vererek beni buna zorlamaya çalışmayın" diyor.

Çünkü bu ülkenin onurlu ve vatanperver insanları, "Benim şehidime ihanet etme. 1996 yılında tıpkı IŞİD'in yaptığı gibi Diyarbakır'da öğretmenleri bir tümseğe yatırıp kurşuna dizenleri unutmadım. Kürtler için evet ama bir terörist örgüt için başka bir terörist örgütle savaşa girilmesine karşıyım" diye isyan ediyor.

Bu anlamak çok mu zor!

Bazı çevreler bu isyana karşılık olarak, "İŞİD azerilere veya KKTC Ye saldırmış olsaydı Türk halkı azerilerin veya kıbrıs türklerinin katliamına sessiz mi kalacaktı. Gazze'deki katliama sessiz kalmadıyıp sokaklara çıkıp eylem yaptıysak, kürtlerin katliamına da sessiz kalmamalıyız" diyor.

İyi de be kardeşim...

Gazze'ye sessiz kalmadıysak, İsrail'e savaş mı ilan ettik? Yahudileri katledip evine molotof mu attık? Holdinglerini mi yaktık? Okullarını mı ateşe verdik?

Bırakın Gazzeyi İsrail'i...

Senelerdir PKK Kürtler adına bu ülkenin insanını katlediyor. Gidip Hakkari'de, Diyarbakır'da, Şırnak'ta kimin kafasını taşla ezdik, kimi diri diri yaktık, kime molotof attık?

Şu iki gün içinde 26 kişiyi biz mi katlettik? Emniyet müdürünü ve polis memurunu biz mi şehit ettik...

Yazı bir hayli uzadı ama polis demişken, izin verirseniz herkesin kabul edeceğine inandığım bir çözüm önerisi sunacağım.

Madem polis çıkarılan saçmasapan yönetmelik gereği bunca terör eylemine rağmen silahını kullanamıyor. Madem ateşe ateşle karşılık veremiyor.

O zaman gelin şunu yapalım.

Bu ve benzeri terörist eylemlerde suçüstü yakalananlar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından çıkarılıp kendisinin talep ettiği ülkeye veya bölgeye sürgün edilsin!

Sadece Diyarbakır'dakiler sürgün edilse, IŞİD'e karşı Kobani'de savaşacak gönüllü bir ordu da kendiliğinden kurulmuş olur!

Ne dersiniz, kabul mü?

İnternethaber.com

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Mehmet

  12 Ekim 2014 10:02
  2 0
  İyice soğuttular bizi kendilerinden, sınıf arkadaşlarımıza eskisi gibi bakamaz, gönülden selam veremez olduk
 • Ebu muhammed

  10 Ekim 2014 15:42
  2 0
  Suruç günleri -2 Selamun Aleykum; Ey selahattin efendi ve yancıları ! Kurt ile plan yapıp, kuzuyla ağlaşma halindesiniz anladık ! Ey selahattin efendi ve yancıları size soruyorum ama selahattin Efendi üzerinden. selahattin efendi Sen diyorsun ki bu millete ; Türkiyede yaşayan türkler ,türkmenler,lazlar,çerkezler,kürtler,zazalar,araplar, pomaklar ve kadim milletimizin içinde bulunan her fert bir balık akıllıdır öylemi ! Sabırlı merhametli insanlardır, ben bunları her bir haltı nassa yuttururum modundasın öylemi ! Günlerdir türkiye’de fitne ateşini yakmak için her türlü provakasyonu yapan ,yaptıran ve dahi göz yuman ey selahattin efendi ve yancıları size soruyorum ama yine selahattin efendi üzerinden. Şimdi aymaz selahatin efendiye sormak lazım ! Ayn el arap-kobani-ayn el islam; Adına kim ne derse artık, Hdpkk belediyeleri buradan yani suriyeden göç eden insanımıza ne kadar yardımda bulundu ! Ne kadar imkanı vardı ! Ne kadar yardım etti ! Diyarbakır belediyesi ne kadar yardım yaptı ! Van belediyesi ne kadar yardım yaptı ! ........................................diye liste böyle uzar gider, Onlarca il ve ilçe belediyesi var hdp'nin,ne yaptınız ? Cevaben diyeceksiniz ki yardım yaptık . Yardım yaptınız tabi,göstermelik ,pravakasyon olsun babında, bir yaptınız bin gösterdiniz ! Fakat soru şu ne kadar yardım yaptınız, ? Van’da ,diyarbakır’da yakıp yıktığınız ve diğer illerdeki zarar ziyanın bin de biri varmı yaptığınız yardımlar ? Evet yakıp yıktığınız kadar varmı ? Siz de iyi biliyorsunuz ki ,siz ve sizin zihniyetiniz de merhamet ve insani bir hal hiç olmadı yok ! Suriyedekiler'e ve oradan gelen gelen kürt kardeşlere yardım edilmiyor diye, türkiyeyi ayağa kaldırmak istediniz , Onları sebep edip fitne ateşini ateşlediğiniz ,göç eden muhacir kardeşlere bile rahmet ve merhamet etmiyorsunuz siz , Yaptığınız her şeyi göz boyamak ve devletin ve milletn başına kakmak için yapıyorsunuz, bu yaptıklarınızı ajitasyon için kullanıyorsunuz! ve dahi o insanları batıl ideolojinizin içinde hapsetmek için kullanıyorsunuz ! yardım yapıyormuş gibi gözüküyorsunuz,dostlar alış verişte görsün hesabı ! Kendi insanımız dediğiniz insanlara bile acımıyorsunuz ya ,yazıklar olsun, O garip gurabayı kendi kirli emellerinize alet ediyorsunuz, Siz de biz de biliyoruz ki sınırın ötesinde kobani dediğiniz yerde kadın ve çocuklar yok ! Onlar artık güvenli yerde emin ellerde kardeş toprağında yani türkiyede,ama siz hala diyorsunuz ki kobanide katliam olacak ! Halkın gözüne baka baka yalan söylüyorsunuz,iftira atıyorsunuz yazık. Birde bunlardan merhamet bekleyip çözüm süreci yürüsün diyenler var ! Çözüm süreci yürüsün inşaallah,hatta çözüm süreci koşsun ve bu fitne bir an evel bitsin inşaallah. Geçtiğimiz günlerde bir türk olarak insani yardım faaliyetinde bulunmak için bir haftadan fazla suruçta kaldım,kürt kardeşlerle gece gündüz bereberdim iyiliğini ve dostluğunu esirgemiyen kürt kardeşlerden de,esirgeyenlerden de ! Hepsinden allah (c.c) razı olsun,çoğunluk hemde büyük bir çoğunluk bizi çok güzel ağırladı,türkle kürdün kardeşliğini bize hissettirdiler,herkes kendine yakışanı yapıyor. Orada bulunduğum zaman içinde ,yaptığımız çalışmalarda, görüşmelerde ve suruçta geçirdiğim günlerde gördüm ki; Eskinin ceberrut devleti şimdi kısmende olsa şevkat devleti olmuş, vallahi batıda yok bize bu tolerans ! daha iyi olsun inşallah, milleti yaşat ki devlet yaşasın düstur olsun tekrar bu topraklarda inşaallah, Polisinden ,askerine ,doktoruna ,memuruna ! Büyük bir çoğunluk samimiyetle bölge halkını kuçaklamış , Münferit eksiklikler olsada bir çok konuda mesafe alınış ve göç edenler başta olmak üzere kürt kardeşlerimizin yaralarına merhem olacak hamleler,halen bir kısım eksilikler olsada hadisenin bütününde iyi bir iş çıkarılmış hamdolsun , Bunu orada yaşayan halkın konuşmalarından da anlıyoruz. -Üzülerek söylemek istiyorum ki; Ve fakat ama ceberrut devlet gitmiş, onun boşluğunu ceberrut ,marksisrt bir örgüt olan hdpkk almış ! Kendi halkım dediği halka türlü zulum eder olmuş ! kepenk kapat ! Hizaya gir ! Yürü bakalım ! Toplan bakalım ! Bağır bakalım ! Çağır bakalım ! Yak bakalım ! yık bakalım ! öldür bakalım !!! Yazık günah ! İt kak, halka her türlü zulmü reva gör,kendi halkım dediğin halka hayvan muamelesi yap , bu kabul edilemez ! elbet kürt halkı yakın zamanda hdpkk illetine baş kaldırmak zorunda kalacaktır ve bu zulum karşısında baş da kaldırmalıdır da ... Devletin geçmişte yaptığı bir kısım zulum bitmiş , Onun yerine hdpkk zulum eder olmuş ,hemde maddi manevi. Kendi halkına merhamet etmeyen ,ırkçı,marksist bir örgüt ,türkiyede ki sıradan vadandaşa merhamet edermi ? Batıl olan bir yapıdan hak beklemek ,ne kadar büyük bir aymazlık ! Hdpkk tek başına kürtlerin temsilcisi olamaz olmamalı, Kürtler hdpkk’nın temsitl edeceğinden kat kat büyük bir halktır ! Bütün olarak kürtleri hdpkk'nın temsil ettiğini söylemek kürtlere en büyük hakarettir. Yaşadığı çoğrafyada tarih boyu müslümanlığı ile öne çıkmış bir topluluğa ,marksist bir örgüt önderlik ediyor ! Akıl tutulmuş ,hatta akıllar buzluğa konmuş,inşaallah bir an önce kürt halkıda layık olduğu gibi bir temsile sahip olur. Eski türkiyede darbeci beyaz türkler, hem kürtlere hem türklere memlekette yaşayan her millete her türlü zulmü reva görmüşlerdi, memlekette halen eksiklikler olsada millete yapılan bu zulumler bayağı bir azaldı hamdolsun. Fakat şimdi onun yerine,yani darbecilerin yerine marksist,faşist bir topluluk çıktı ve diyor ki biz kürtlerin haklarını savunuyoruz ! Ne kadar inandırıcı ki bu söylem ,bütün kürtleri ve hdpkk zihniyeti ile bir arada düşünmek en büyük hatadır. Temennim o ki; Biz türklerin 80 sene chp'nin darbeci,laik,ırkçı,despotik devlet yönetimine sabrettiğimiz kadar , kürtler hdpkk’ya sabretmesinler. Kürtler kendilerine her fırsatta zulum eden ve kürt halkıyla açıkca doku uyuşmazlığı olan bu marksist ,faşist örgütten bir an önce kurtulsunlar inşaallah. Biz yaşadığımız memleketimizde bir birimize rahmet ve merhamet edelim ki, Allah (c.c) hepimize rahmet ve merhamet etsin inşaallah.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;