GÜNCEL

Süleyman ÖZIŞIK : Kılıçdaroğlu'nun yeni Gezi hayali...

Tarih
31 Mayıs 2017
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık
 Acayip bir adam Kemal Kılıçdaroğlu. Cumhurbaşkanı veya AK Parti'nin söylediğinin tam tersini söylemeyi görev edinmiş kendine...


Cumhurbaşkanı önceki gün 15 Temmuz'da sokağa gençleri övüp, Gezicileri eleştirdi ya. 

Kılıçdaroğlu boş durur mu?

Hemen Gezi eylemcilerini öven mesaj vermeye başladı. Tek twitlik mesajında, 
"Gezi direnişi, 80 sonrası dönemin en demokratik, barışçı ve birleştirici hareketiydi. Haksızlığa karşı susmamayı hatırlatanlara selam olsun!" diyerek şehir iblislerini kutsama yolunu seçti.

Millet ne zaman AK Parti'ye kızacak olsa, Kılıçdaroğlu'nun iki kelime etmesi yetiyor. Kızgın kesim hemen eski aşkına dönüveriyor!

Şunu gerçekten merak ediyorum. Kemal Kılıçdaroğlu partisini ve kendisini sonsuza dek lekeleyecek bu gülünç söylemlerden ne zaman vazgeçecek?

O günlerde Taksim'e gidip yaşanan dehşete şahit olanlar, 
"Hayatımda bu kadar vahşiyi bir arada görmedim" diye yorum yapıyordu. 

Kemal Kılıçdaroğlu işte bu vahşilere, bu şehir iblislerine 
"En demokratik, en barışçıl ve en birleştirici eyleme imza atan kahramanlar" diye selam gönderiyor.

Aslında kısmen doğru söylüyor.

Gezi eylemleri, vatan ve millet düşmanlarını birleştirme konusunda bir hayli başarılı oldu. PKK'lılar ve CHP'liler elele verdi, Öcalan ile Atatürk'ün posterlerini yan yana dalgalandırdı. Kemalistlerle azılı teröristler bir olup polislere birlikte molotof attı.

Gezi'de işlenmeyen bir günah söyleyin bana!

Kamu malı olan polis ve itfaiye araçları mı yakılmadı? Yoldan geçenlerin özel araçları mı kundaklanmadı? Bölgedeki işyerleri mi yağmalanmadı? Dolmabahçe'de bulunan Erdoğan'ın canına mı kastedilmedi? Televizyon kanalları mı basılmadı? CNN ve BBC aracılığıyla dünyaya 
"Türkiye'de diktatörlük var ve diktatör herkesi kesiyor" mesajı mı verilmedi? Askerlere darbe çağrısı mı yapılmadı? Dünyaya "Kırmızı fularlı masum kız" diye tanıtılan terörist dağa kaçıp PKK saflarına mı katılmadı?

Ne yapılmadı, söyleyin!

Gezi, bu günlere gelmemize neden olan kapı eşiği oldu. Kobani olaylarının, 17/25 Aralık'ın, hendek ve özerklik başkaldırılarının kapısını araladı. Halkın oyuyla başa gelen iktidarın, terör ve darbe eylemleriyle indirilmesi girişiminin yolunu açtı.

15 Temmuz darbe girişimini haklı göstermeye çalışan şeytani bir planın ilk adımıydı Gezi olayları. 

Tunus, Mısır, Libya, Suriye, Bahreyn, Cezayir, Ürdün ve Yemen'de yaşanan trajediyi Türkiye'ye taşıma girişimiydi. 

Cebine koyulan 100'lük banknotlarla şişe şiye bira alanların ülkeyi teröre teslim etmek istediği, iktidarı devirmek isteyen kimi hain işadamlarının para akıtarak sponsor olduğu bir katliam tiyatrosuydu.

Dibe vuran faizleri yeniden hortlatan, değer kaybeden dövizin yeniden şahlanmasını sağlayan ekonomik bir hamleydi. 

O günlerde başımızda sağlam bir irade olmasaydı, Gezi ülkenin sonunun başlangıcı olacaktı.

Kemal Kılıçdaroğlu ülkeye ve millete bu fenalığı reva görenlere selam çakıyor! 

Belli ki canı yeni gezi olayları istiyor. Bir şekilde Türkiye'yi yeniden karıştırmak için çırpınıyor. Yaptığı konuşmalar yeni bir kıvılcım oluşturma çabaları...

Bakın. 

İddia ve ısrarla söylüyor, tarihe not düşüyorum.

Gün gelecek, Kemal Kılıçdaroğlu 15 Temmuz'un yıl dönümünde darbecileri de övecek. Bugün Öcalan posteri taşıyanlara, Savcı Mehmet Kiraz'ı adliyedeki makamında katleden DHKP-C'lilere ve hendekçilere selam çakan adam, yarın bunu da yapacak!

Bu zihniyet için söylenecek tek şey var.

Rabbim bu ülkeyi bunlar gibi terörist sevicilerden korusun. Hiç bir Türk vatandaşını bunların yönetiminde olan bir ülkede yaşamak zorunda bırakmasın.

Amin!

Dipnot: Biraz gecikti biliyorum. Ancak Cuma günü Fetö mağdurlarının kendilerini aklaması için kurulan yeni OHAL Komisyonu'nun görevlerini ve mağdurların bu komisyona nasıl başvuru yapacaklarını anlatacağım. 

internethaber
31 Mayıs 2017

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • hursit dilaver

    01 Haziran 2017 16:28
    0 0
    kesin almanyanın talebidir bu.almanlar incirlik neden ile sıkışınca can simidi aradılar, kemal beyi buldular.bir gezi yapın da,tayyip bunalsın bize elleşmesin dediler zaar.helikopteri de alman işi sanıyorum.CHPnin bir almanya ile iyi iş tutan adamı vardı sonra mebus etti ali miydi adı.bunların almanyaya gidişlerini takip etmeli.kemal bey de sıkıştı,çıkışı bir gezi planlamasında arayabilir.şu ölen PKKlı kızın leşini bahane edip.ONU KİM RAKKAYA GÖNDERDİ der,tayyip beyi de suçlar hani.ne bilelim.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;