GÜNCEL

Süleyman Özışık : Kılıçdaroğlu başbakanlık koltuğuna oturmalı!

Tarih
10 Kasım 2014
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Ankara “Geleceği birlikte kuruyoruz” konulu bölge toplantısında yine tuhaf açıklamalara imza atmış.

10 Kasım 2014...
Gerçi her konuşması bir öncekini mumla aratıyor ama galiba bu son konuşma en beter olanı olarak tarihte yerini alacak!

Özetleyecek olursak, AK Parti'nin yolsuzluk, hırsızlık ve usulsüzlükler yaptığını söylüyor. Sonra aynen şunları söylüyor: "Devlet bilgi, bilim, ahlak ile yönetilir. Ortak aklı egemen kılarak devleti yönetmelisiniz. Devlette her şeyin kuralı hukuku vardır. Biz gelirsek ülkeyi çok iyi yönetiriz. Dünyanın en kolay işi bir devleti yönetmektir.  Bizim yapacağımız şey kurallara uymaktır. Böyle yapınca devleti yönetmek zaten kolay oluyor. Bizi bi kere iktidar yapın, size gösterelim!"

Adam sanki oy isteyen bir muhalefet lideri değil de, Acun Ilıcalı'nın "Yetenek Sizsiniz" programına katılan bir yarışmacı.

"Acun bey siz bu turda bana oy verin! İkinci tura geçersem buraya ejderha getirmeyi düşünüyorum! Hepinizin huzurunda o ejderhanın ağzından alevler çıkarttırırken, anasının sütünden emdiği sütü memelerinden fışkırtacağım!" der gibi oy istiyor halktan...

Devleti yönetmek de işte bu kadar kolay! Ne de olsa SSK Genel Müdürlüğü döneminden müthiş bir deneyimi var!

Devleti yönetmek kolay ama, iktidara gelebilene kolay! Kendisi için dünyanın en zor şeyi iktidara gelebilmek!

Mesele burada işte!..

Yani halk umudunu öyle kesmiş ki hani Obama'ya tekme tokat girişse, Netanyahu'yu alıp yere yapıştırsa, halk kendisine meyletmiyor.

Gerçi halkın günahını almayalım. Belki de ben yanılıyorumdur belli mi olur?

Belki de seçmenin, "Bu iş çocuk oyuncağı. Kılıçdaroğlu'nu daha zor günler için saklayalım" şeklinde bir eğilimi vardır!

Netice itibariyle Kemal Kılıçdaroğlu, zor işlerin adamı olduğunu pek çok alanda yaptığı inanılmaz icraatlarla göstererek halkın teveccühünü kazandı!

Mesela; yürüyen merdivene düz binmek kolaydı ama, o ters binerek zor olanı tercih etti!..

Mesela; Kağıthane'deki seçim sandığına gidip kendi şahsına oy vermek çocuk oyuncağıydı ama, o akşama kadar Kağıttepe'yi arayıp oy kullanmadan geri döndü!

Mesela; herkesin Akdeniz'de bildiği Mersin'i bir saniyede Güneydoğu'ya monte ederek bir coğrafik zorluğu kolaya çevirdi.

Mesela; Van gölünü bir asa darbesine bile gerek duymadan yardıra yardıra Van Denizi'ne çeviren adam olarak tarihe geçti!

"Biz Recep Tayyip Erdoğan gibi verdiği sözü tutanlardan olmayacağız" diyerek dürüstlük abidesi olduğunu gösterdi!

Eski bir maliyeci olarak, "7+4 eşittir 12 eder" diyerek kendisini hesap uzmanı yapan kararnamenin hakkını veren isim oldu!

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olması ve seçilmesi işten bile değildi ama o ne yaptı? İsmini bile bir ayda  ancak telafuz edebildiği Ekmeleddin İhsanoğlu'nu aday göstererek zoru başardı öyle değil mi?

Tek başına AK Parti'yi paçavraya çevirebilirdi ama,  14 parti + cemaatin desteğini alarak tarihi bir seçim yenilgisi zaferine imza attı! Yahu adam Türk siyaset tarihinde, cemaati CHP için kapı kapı dolaştıran tek solcu lider oldu.

Bilgi desen bilgi, bilim desen bilim, ortak akıl desen âlâsı var, daha ne yapsın?

Kolay olan, kaçak su kullanarak hırsızlık yaptığı ortaya çıkan kendi partisinin milletvekili Aylin Nazlıaka'yı yönetmektir ama, o buna tenezzül etmeyecek kadar gözü yüksekte biridir.

Devleti yönetmek tırı vırı!

O işleri ancak AK Parti gibi beceri düzeyi dip yapmış siyasi hareketler becerebilir. Onlar bu kolay işi 12 yıl yaptı zaten.

Artık yeni bir döneme giriyoruz. 2014 yılı Türkiye için kısmen zorlu geçti ama 2015 yılının çok çetin koşulları beraberinde getireceği kesin.

Şahsi fikrimi soracak olursanız, genel başkan olduğu günden bu yana tüm bu zorlukların üstesinden gelen bu müthiş adamın zaferini tam da böyle zorlu bir dönemde taçlandırmamız gerekiyor.

23 Nisan'da görevi bir günlüğüne kendisine vererek en azından ona olan vefa borcumuzu ödemeliyiz!

Yoksa tarih bizi asla affetmez!
İnternethaber.com

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;