GÜNCEL

Süleyman Özışık : İslam'ın son halifesi Kemal Kılıçdaroğlu!

Tarih
26 Eylül 2014
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık
26 Eylül 2014...CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge'de ortaöğretimde başörtüsünün serbest bırakılması tartışıldı önceki gün. Programın konuklarından biri de CHP İstanbul Milletvekili eski emekli müftü İhsan Özkes'ti.

Aynı programa konuk olan AK Parti Kadın Kolları İstanbul İl Başkanı Özlem Zengin Topal'ın başörtüsü konusunda CHP'yi eleştirmesine sinirlenen Özkes ne dese beğenirsiniz?

Bak, sözlere bak:

"Hanımefendi, bugün Müslümansanız bunu önce Allah'a sonra da CHP'ye boçlusunuz. Başörtüsü sorunun ortadan kalkmasını da Kemal Kılıçdaroğlu'na borçlusunuz.."

Bu sözleri duyunca beni bir merak sardı ve oturdum, "CHP'ye nerede borçsuzum" diye bir çetele tuttum!

Adımın "Solomon" olmamasını CHP'ye borçluyum, modernliği, tek eşliliği CHP'ye borçluyum. Operayı, baleyi, dansı hep CHP'ye borçluyum. Dilimi konuşmayı CHP'ye borçluydum, dinimi yaşamayı da CHP'ye borçluyum. Dedem ödedi bitmedi, babam ödedi azalmadı, ben ödüyorum ama, meret arttıkça artıyor. İngilizler kraliçeye borcunu iki ayda ödedi, benim sülalem 90 yıldır şu borçtan kurtulamadı.

İşin şakası bir yana...

Anlaşılan CHP, "müftünün karısı" numarası tutmayınca, "müftünün bizzat kendisi" numarasını denemeye karar vermiş!

Bu partinin ekmeğinden midir, suyundan mıdır, yoksa havasından mıdır çözemedim. CHP rozetini takan, bir süre sonra durduk yere saçmalamaya başlıyor.

İhsan Özkes de bunlardan biri...

Raydan çıkmış bir trende bilinmeze giderken, pencereden gördüklerine doğru sandığı yolu tarif eden birinin hali neyse, onun hali de o! CHP'li oldu ya! Hemen müftülükten kalan bilgi kırıntılarıyla, müslümanlara yeniden müslümanlığı bahşetmeye başladı mübarek!

"Müslümanlığı CHP'ye borçlusunuz" sözünü dinleyenler, "Allah Müslümanlığı CHP ile başlatmış" sanacak!

Hazreti Muhammed'in bu işte bir dahli yokmuş meğer! Orta Asya Müslümanlar'ı da bugün Müslümanım diyorlarsa bunu Lenin ve Stalin'e borçlu herhalde...

Savunduğu teze bakacak olursak, ülkede başörtüsü sorununu CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ortadan kaldırmış. Dinimizi yaşamayı CHP'ye, başörtüsü yasağının kalkmasını da önce Kılıçdaroğlu'na, sonra Allah'a borçluyuz anlayacağınız!

Müftü bey haklı!

CHP'nin 6 oku "İmanın 6 şartı"nı sembolize ediyormuş, biz anlamamışız. Yüce dinimizi korumak için 163. maddeyi yürürlükte tutup müslümanlara kan kusturanlarla boğuşmuş! İmamları asanlarla savaşmış, İstiklal mahkemeleri adı altında Müslümanları katledenlerle mücadele etmiş! Rize'de şapka giymedikleri için bombalanan halkın yasını bugün bile tutuyorlar ama biz bunları anlamayacak kadar cahiliz!

Herşeyi onlara borçluyuz, herşeyi...

Başörtüsü yasağının kalkmasına karşı çıkıp meseleyi Anayasa Mahkemesi'ne götüren de benim babamdı zaten!

*****

Görünen o ki İhsan Özkes, Türk halkının zalimine sevgi beslemesini istiyor.

Geçmişte yakılan Kur-an'ları, ahıra çevrilen camileri, 18 yıl boyunca Türkçe okutulan ezanları unutmamızı istiyor.

Yakın tarihte ise kadınların başörtülü okula gitmesini yasaklayanları, onların üzerinde olmadık baskılar kurup ikna odalarına alan insanları, "Bizim sorunumuz İslam'la" diyen dinsizleri kutsamamızı istiyor.

Bir bakıma doğru söyledikleri. Bu ülkenin inançlı insanları CHP'ye borçlu...

Müslaman olmayı değil ama, müslüman kalmayı bu ülkede herkes CHP'ye borçlu. Çünkü bu partinin geçmi��teki temsilcileri inançlara ne kadar saldırdıysa, müslümanlar da ölümler pahasına dinlerine o denli sahip çıktılar. Şeytan olmasa insanlar hakkı nasıl bilecekti? Bunun için şeytana ne kadar borçluysak, CHP'ye de o kadar borçluyuz.
Bir başka deyişle, Hitler yahudileri ne kadar birleştirdiyse, CHP'de müslümanları bir o kadar birleştirdi!

İhsan Özkes'in de mezunu olduğu İlahiyat Fakültesi'nin kuruluş tarihi, cumhuriyetin kuruluşundan birkaç yıl sonraya tekabül eder. İlk hocalarının büyük bölümü dinden imandan uzak insanlardı. Amaç dinsiz din adamı yetiştirip, "Bunlar ilahiyat mezunu, ne derlerse doğrudur" diyerek tam da kendi tarzlarına göre tahrif edilmiş bir din uyduracaklardı ama, yemedi!

Şükürler olsun...

İhsan Özkes'e son sözüm şudur:

Sevgili hocam!

Senin CHP'yi bize islamın son kalesi olarak anlatmandan daha acil işlerin var ama, farkında değilsin.

Baksana!

Mensubu olduğun partinin "son halife"si Kemal Kılıçdaroğlu cuma selasını ezan, kunut dualarını sure zannedediyor hala. Hatta kurultayda Allah'ı, insanın yarattığı en değerli varlık olarak anlatıyor.

Sen önce onu, sonra CHP'yi düzelt!

CHP'yi düzeltirsen, Türkiye kendiliğinden düzelir zaten!
İnternethaber

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • madosi

    27 Eylül 2014 15:21
    3 0
    Süleyman bey gene taşı gediğine oturtmuş :) tebrikler harika bir makale olmuş.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;