GÜNCEL

Süleyman Özışık : İdris Bal'ın partisini destekliyorum!

Tarih
22 Ekim 2014
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık
22 Ekim 2014...
AK Parti'den istifa eden Kütahya Milletvekili İdris Bal, Türkiye'nin tamamını kucaklayacak bir parti kurmaya karar vermiş! Söylediğine göre 2 yıldır bu partinin kurulması için önderlik ve liderlik yapıyormuş!

2 yıl önce...

Yani daha dershane tartışmaları gündemde yokken ve Gezi olaylarından tamı tamına 9 ay önce yeni bir parti kurmanın hesaplarını yapıyormuş.

Bu açıklamayı duyunca, iki yıl önceki haber arşivlerini tarama ihtiyacı hissettim. Karşıma Erdoğan'ın son kez aday olduğu AK Parti kongresine ilişkin haber geldi.

O günlerde yeni bir parti hazırlığını gizliden gizliye yapan İdris Bal kongre salonunda bir televizyon kanalına konuşuyor.

Bakın ne diyor:

"Partimiz darbelerle mücadele konusunda önemli atılımlar yapan bir partidir. AK Parti her anlamda demokrasinin teminatıdır."

Peki dün ne diyor?

"Partiler millete hizmet etmek için, hizmetkar olmak için yarışan dostlardır, arkadaşlardır, düşman değildir. Düşmanlık bir tarafa atılmalı, Türkiye'de hukukun tesis edilmesi için, adaletin tesis edilmesi için, devletin saygınlığının iade edilmesi için özgürlüklerin kurulması için el ele hareket edilmelidir. Biz bu çerçevede arkadaşlarımızla bir araya geldik ve yeri gelince adını da koyup milletimizle paylaşacağız..."

İçinde bulunduğu partiye ve dava arkadaşlarına ihanet eden beyefendi söylüyor bunları. Gel de samimiyetine ve dürüstlügüne inan...
İnternethaber.com

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;