GÜNCEL

Süleyman Özışık : İBB'de Semih Terzi rezaleti!

Tarih
19 Temmuz 2017
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık
Darbenin baş rölündeki isimlerden biriydi Semih Terzi. 15 Temmuz gecesi, yanına aldığı diğer darbecilerle birlikte ele geçirmek için geldiği Özel Kuvvetler binasının önünde Şehit Ömer Halisdemir tarafından başından vurularak durdurulmuştu.


Türkiye bu olaydan yaklaşık bir ay sonra, Semih Terzi'nin eşi Nazire Terzi ile tanıştı. Ankara'da girdiği bir noterde, darbeci eşinden kalan malları bir başkasının üzerine devretmeye çalışırken görüldü.

Noter katibi Kerem Sağlıklı onu tanıdı ve eline geçirdiği bıçakla kovaladı. Bu olay sonrası kaçmaya çalışan Nazire Terzi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Buraya kadar anlattıklarımı hepimiz biliyoruz.

Ancak bu olayın perde arkasında, bugüne kadar kimsenin dikkatini çekmeyen ayrıntılar var. İzin verirseniz, bugün o ayrıntıları sizinle paylaşacağım.

Nazire Terzi o gün notere tek başına gitmemişti. Yanında Ayşegül Albayrak isimli kızkardeşi de vardı. noter katibi durumu farketmemiş olsa, Semih Terzi'nin tüm malvarlığı Ayşegül Albayrak'ın üzerine geçirilecekti.

Aradan aylar geçti ve bu olay unutulup gitti. Ancak unutmayan biri vardı.

Bir kadın avukat, Semih Terzi'nin mal varlığını gizlice üzerine geçirmeye çalışan bu kadının kim olduğunu merak edip iz sürmeye başladı. Bir kaç aylık takibin ardından, Ayşegül Albayrak'ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Kültür A.Ş'de çalıştığını ortaya çıkardı.

Elde ettiği bilgiler, dehşet vericiydi!

Darbe sonrası, Semih Terzi ismi geçtiğinde, "O hain değil, asıl hain Ömer Halisdemir'dir. Bunlar zamanla ortaya çıkacak" diyen, darbenin"tiyatro" olduğunu söylemekten geri durmayan bu Fetö'cü kadın, Kültür A.Ş Genel Müdürü'nün özel kalem müdürlüğü görevini yürütüyordu!
Semih Terzi'ye "kahraman" diyen baldızı Ayşegül Albayrak

Kadın avukat olayın üzerine gidip, "Fetö ile bu kadar içli dışlı olan birini burada nasıl çalıştırırsınız? Ben bunu en yukarıdakilere ileteceğim" deyince, Ayşegül Albayrak apar topar işten çıkarıldı.

Dikkat ederseniz, "İhraç edildi" ya da, "Kovuldu"demiyorum. 

"İşten çıkarıldı" diyorum. 

Aradaki farkı size şöyle anlatayım. Ayşegül Albayrak'ın normal şartlarda, işten çıkarılma gerekçesinin "Fetö ile iltisak" olarak gösterilmesi gerekiyordu. 

Bunun yerine, Kültür A.Ş yönetim Kurulu tarafından, "Üstü olan amirlerle yaşadığı tartışma sonucu iş akdi sona erdirilmiştir" diye bir gerekçe oluşturuldu. Bu gerekçe sayesinde Ayşegül Albayrak'a 75 bin TL ihbar ve kıdem dahil tazminat verildi.

Mesele burada kapandı sanmayın! En kayda değer bölümü sona sakladım. 

Ayşegül Albayrak bundan bir kaç gün önce eski işyerine gelip, kendini kovanlara "Geri dönmek için dava açtım" diye mesaj verdi. 

Kültür A.Ş Yönetimi ise, dava açmaması için kendisini bazı aracılar üzerinden ikna etmeye çalışıyor!

Neden mi?

Çünkü Ayşegül Albayrak'ın normal şartlarda 25. maddeden dolayı işten atılması gerekiyordu. Ancak tazminat alabilmesi için "Üstü olan amirlerle yaşadığı tartışma sonucu iş akdi sona erdirilmiştir" gibi temeli sağlam olmayan bir gerekçe oluşturuldu.

Fetö'cü bu hatayı affeder mi?

Şimdi daha fazla tazminat kazanabilmek için bu maddeden dolayı işten atılmasını Kültür A.Ş yönetimine karşı bir şantaj olarak kullanıyor! Bu aklı kendisine kim vermiş diye merak ediyorsanız, onu da söyleyeyim.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde görev yapan bir hanım tarafından... 

Bu hanımın kim olduğunu soracağınızdan emin olduğum için cevabını vereyim.

Kendileri Semih Terzi'nin diğer baldızı olurlar!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın bu olaylardan haberdar olduğunu sanmıyorum.

En azından şimdiye kadar.

Artık meseleyi kendisi de biliyor ve bakalım bu kepazeliğe imza atanlarla ilgili nasıl yaptırım uygulayacak.

İzleyip göreceğiz!

Dipnot: Aslında bugün Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu'nu da anlatacaktım lakin yazı fazla uzadı. Bir sonraki yazıda, hem Osman Develioğlu ile ekibinin 15 Temmuz haftasında nerede olduğunu yazacağım, hem de Bursa Büyükşehir Belediyesi'nde yaşanan Fetö rezaletini anlatacağım.

internethaber.com
19 Temmuz 2017

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Zeynep

  21 Temmuz 2017 08:10
  3 0
  Merakla bekliyoruz yazılarınızı ...
 • kemal1968

  20 Temmuz 2017 10:59
  3 0
  tebrikler süleyman bey.sizde olmasanız bu işleri kimden duyacağız.hesabı sorulmalı
 • KIYASETTİN ONAT

  20 Temmuz 2017 02:33
  3 0
  TEŞEKKÜR EDERİM....
 • hursit dilaver

  19 Temmuz 2017 16:42
  2 0
  SÜLEYMAN BEYE TEŞEKKÜRLER. kadını AMİRLERİ İLE KAVGA ETTİ DİYE ANCAK TAZMİNATSIZ ÇIKARIRSIN. TAZMİNAT VERİLMEZ. verildiğine göre kadına kültür AŞ kıyak çekmiş.kadın uyanık.beni amir ile kavga etti diye kovuyorsun,hem de tazminat veriyorsun.bu nasıl iş deyuu,davayla ilave tazminat alacak.HAKLİ.TAZMİNATSIZ değil TAZMİNATLI ATMIŞSINIZ.şimdi kültür AŞ. müdürü yandı.o parayı nasıl verdi.hesabını verir mi bilmem.kadına kıyak çektim derse ne dersiniz. hiiiç. başkan da üstüne alınmıyacak bak.
 • hursit dilaver

  19 Temmuz 2017 16:35
  3 0
  kadın tekrar gelip, bu maddeye göre beni çıkardılar ama demek ki haklıyım ki para verdiler. hem de gerekçeleri yalanmış diyor. kadın haklı. davayı da ilave tazminatı da kazanır. şimdi kültür aş tutuştu.ONU TAZMİNATLA KOVAN DÜŞÜNSÜN. O DA FETÖCÜ Kİ KADINA KIYAMADI AMA İŞTE BAŞINA BELA OLDU.keh..keh.keh.. bakalım başkan ne edecek, örtbas mı, ara buluculuk mu. O PARAYI ALIN KARDEŞİM.O KADAR DA APTEL SANMAYIN MİLLETİ. SÜLEYMAN BEYE TEŞEKKÜRLER.
 • Hursit dilaver

  19 Temmuz 2017 16:33
  1 0
  üstü olan amirlerle kavga nedeni ile çıkarılmak TAZMİNATSIZ ÇIKIŞ SEBEBİDİR.bunu hepsi bilir de kadını kurtarmak ve kendilerini de sağlama almak için tazminatlı ve ihbarlı göndermişler. önce bunun hesabını bu kararı imzalayan kültür aş müdürünün vermesi lazım. ve bu para ondan tahsil edilmeli. iyi valla. AMİRE DİKLEN VE TAZMİNATLA ATIL. ulan bu İBB bu kadar çiftlik mi oldu. NE DERSİN KADİR BEY.
 • Cemal

  19 Temmuz 2017 16:08
  2 0
  Sayın Süleyman özışık yazılarınızı keyif ile okuyoruz ..Emekleriniz için öncelikle teşekkürler ..Bu yazınızda haberi yoktur diye belirtmiş olduğunuz ibb başkanı fetönun en direklerindendir...Lütfen bu hususu atlamayin..Kendisi damadı ve ibb çalışanların bence neredeyse tamamı..Selam ve saygılarımla
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;