SİYASET

Süleyman Özışık : HDP'nin Batı'daki katırları....

Tarih
16 Temmuz 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık

16 Temmuz 2015

PKK 3 yıl aradan sonra Doğu ve Güneydoğu'da terör estirmeye ve kan akıtmaya yeniden başladı. Bu kez izlenen taktik çok ilginç.

PKK saldırdıktan çok kısa bir süre sonra HDP'nin yöneticileri çıkıp, "Elimizde bu saldırıları devletin yaptığına dair bilgiler var. devlet yapmadıysa ispatlasın" diyor.

Önceki gün buna benzer bir olay Ardahan'da yaşandı. Bölgede bir minibüs birileri tarafından çapraz ateşe tutuldu ve olayda bir sivil hayatını kaybetti.

Olayın üzerinden yarım saat geçmeden, yayın organları DİHA, "Jandarma minibüse ateş açtı. Yaralıları ölüme terkedip kaçtı" diye bilgi geçti. Hemen ardından HDP'nin yöneticileri benzer yönde açıklamalar yapıp TSK'yı suçlamaya başladı.

Sonra ortaya çıktı ki, PKK'lı töreristler o minibüste özel harekat timlerinin olduğunu sanıp ateş açmış. Nasıl pusu kurduklarıyla ilgili telsiz konuşmaları yayınlanmasına rağmen HDP'li yöneticilerden çıt çıkmıyor.

Hala pişkin pişkin ortalıkta dolaşıp, "Ama biz barış istiyoruz" diyebiliyorlar.

Seçimden önce "HDP'nin barajı aşması 76  milyon insanın yüreğinde tamiri tesellisi mümkün olmayan yaralar açacak" diye yazmış, "Yakın zamanda göreceksiniz. HDP dağdaki PKK'dan aldığı talimatlar dışında söylem geliştiremez" demiştim.

"Halkların kardeşliği için HDP'ye oy veriyorum" diyenler bizi "umut katili" ilan etmiş, ağdalı sözlerle eleştirmişti.

Onlara göre HDP'nin barajı aşması demek bu topraklarda barış sancağının göndere çekilmesi demekti. Onlara göre AK Parti savaş, HDP barış isteyen taraftı. Onlara göre savaş isteyen AK Parti'nin önüne geçmek için tek çare HDP'ye oy vermekti.

"İktidar çalsa da çalışıyor" palavrasından yola çıkarak AK Parti taraftarlarını eleştirenler, 6-8 Ekim olaylarında 51 kişiyi tek talimatı ile öldürten Selahattin Demirtaş'ı, "Katil ama iyi saz çalıyor" diye savunacak kadar rezilleştiler. Yaptığı ergen esprilerini bile, "Ayyy ama çok güzel konuştu yaaa" diyerek parlattılar.

Erdoğan'ın elini zayıflatabilmek yaptıkları bu maskaralığın adını "gazetecilik", Erdoğan'ı ve savunmanın adını da "yandaşlık- yalakalık" koydular. Nişantaşı, Etiler, Bağdat Ceddesi'ndeki ikoncanlara bile sevdirdiler adamı.

"Bizim Meclis'e girmemizle birlikte bu topraklara barış gelecek" diyen Demirtaş yakılan tırların, haince şehit edilen veyahut yaralanan masumların suçunu devlete atıyor. "PKK'nın silah bırakmasını istiyorum ama benim söylememle silah bırakmazlar" diyor.

Açık açık, "Ben Kürt sorununu çözecek durumda değilim. Ben PKK'ya talimat verecek pozisyonda değilim, aksine onlardan talimat alacak pozisyondayım" diyor.

Hem PKK'ya katılan abini, "Dağda insanlık onurunu koruyor" diye savunacaksın. Hem de, "Ben PKK'nın silah bırakmasını istiyorum ama, beni dinlemezler" diyeceksin.

Demek ki insanlık onurunu korumak için değil, dağda yediğini şehirde kusmak için katılmış PKK'ya. Silah bırakmasını istediğine göre meselenin elle tutulacak onurlu bir tarafı yokmuş!

"Seni dinlemeyeceklerini biliyordun da neden aylarca yalandan barış masalları anlattın" diye soran yok!

Ey Demirtaş'ı parlatan medya. Ey HDP'ye oy veren ikoncanlar. Mikrofon sizde... Yüreğiniz yetiyorsa o barış kelebeği ilan ettiğiniz Demirtaş'a şu soruları sorun:

"Silahlanmaya gelince dinliyor ama, silahsızlandırmaya gelince niye dinlemiyorlar?" diye sorun.

"Sokaklara dökülürken, 54 kişinin canına kıyarken dinliyorlar da, 'Silah bırakın. Öldürmeyin' deyince niye dinlemiyorlar" diye sorun.

"Madem bir fonksiyonun yoktu, o zaman Meclis'te işin ne? Neden baraj da baraj diyerek ortalığı velveleye verdin?" diye sorun.

"Medem seni dinlemeyeceklerdi. Neden 'Biz olmazsak savaş yeniden başlayacak"' diye o itlerle bu milleti tehdit ettiniz?" diye sorun.

Oy verdiğiniz partinin mensupları, "Halk bize Öcalan'ı serbest bırakmamız için oy verdi" diye beyanatlar veriyor. Barajlar bombalanıyor, karakollar basılıyor, masum insanlar öldürülüyor, ekmeğinin peşinde olanların kamyonları, tırları yakılıyor.

Şeref ve izzet sahibiyseniz, "Biz size bunun için oy vermedik"diyerek hesap sorun! Siz sormadıkça bunun devamı gelecek...

İşin daha kötüsü ne biliyor musunuz?

"Benim sözümü dinlemezler" diyen sevgi ve barış kelebeğiniz Selahattin Demirtaş yakın zamanda yeni söylemlerle karşınıza çıkacak. "Onlar ancak Öcalan'ın serbest bırakılması karşılığında silah bırakır" demeye başlayacak. 

Bunun yolunu yapıyor şimdiden..

Hiç şaşırmış gibi yapıp, ""Ay nooldu bu adama böyle, anlayamıyoruz şekerim?" demeyin! Yoksa siz, "Köprüyü geçene kadar ayıya dayı diyeceksin" sözünü hiç duymadınız mı şekerim?

Anlamadıysanız, başka şekilde anlatayım.

Adamlar yıllarca Güneydoğu'da katır sırtında kaçakçılık yapıp durdu. Son seçimde bu taktiği Batı'da uyguladılar. Buldukları katırlar sayesinde bol bol oy kaçakçılığı yaptılar!

Geçmiş ola...

internethaber.com

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;