GÜNCEL

Süleyman Özışık : Hayati Yazıcı'dan açıklama var

Tarih
28 Kasım 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'nın ismini bir önceki yazımda mevzu bahis edinmiştim.  Dileyen bir önceki yazıda detaylarını okuyabilir.

Sayın Yazıcı o yazıdan sonra bir açıklama göndermiş, benim tümüyle yalan söylediğimi iddia etmiş. 

Önce açıklamayı beraber gözden geçirelim, ardından söyleyeceğim birkaç şey olacak:

"Sayın Süleyman ÖZIŞIK

Nethaber.com adlı sitede 26.11.2019 tarihinde ‘Melih Gökçek’e bu oyunu kim oynuyor?’ başlıklı yazınızda şahsımla ilgili dile getirdiğiniz iddia ve isnatların tümü asılsız, gerçeklikten yoksun, kişilik haklarımızı karalama amaçlıdır.

Şöyle ki:

1- Öncelikle belirtmek isterim ki, sözünü ettiğiniz davanın konusunun, taraflarının, hakiminin ve mahkemesinin kim olduğu, ne olduğu konusunda en ufak bir bilgi sahibi değilim.

2- Mahdumum Mustafa’nın hissedar olduğu ‘Reel Alacak Yönetimi’ isimli firmada M. Alperen GÖKHAN isimli bir ortağı yoktur.

3- Kaldı ki, nesep bağı ile yargılama faaliyeti arasında ilişki kurmak hem mantıksal ve hem de vicdanen sorunlu bir durumu yansıtır.

4- Hâkim işleminin nitelik ve kapsamıyla ilgili irdelemeyi, dava dosyasında aramak yerine şahsımızı ‘baskı yapıcı’, hâkim ya da hakimleri ‘baskıya boyun eğici-iltimasla iş yapan’ olarak tanımlamak bağımsız yargıya müdahale ve şahsıma suç isnat ve tasninde bulunmak anlamına gelir.

Böylesi mesnetsiz iddialarla kamuoyunu yanıltmaya çalışmak gazetecilik ilkeleriyle asla bağdaşmaz. İlkeli habercilik gereği yazınızda yer alan asılsız iddiaların ivedi bir şekilde düzeltilmesini önemle talep ve rica ederim."

Açıklama böyle...

hayati yazıcı ile ilgili görsel sonucuHayati Bey'in açıklamasına yönelik düşüncelerimi ve belgelerimi sunmadan önce şunu söyleyeyim.

Melih Gökçek'in mal varlığını mahkemeye sunması veya sunmaması konusu beni sivrisineğin kanadı kadar ilgilendirmiyor. Ben sadece mahkemenin, esas ve usullerin dışına çıkarak, basit bir tazminat davasında Melih Gökçek'in mal varlığının araştırılması yönünde karar vermesini sorunlu ve şüpheli bulduğumu söyledim.

Ve hâkimin verdiği bu kararda siyasi bir etki altında kalıp kalmadığını araştırdım. 

Mesele bundan ibaret...

Şimdi gelelim Hayati Yazıcı'nın yalan dediği konulardaki belgeleri ortaya koymaya...

Sayın Yazıcı Hâkim Bayram Gökhan ile hiç bir tanışıklığının olmadığını ve verilen kararda etkisinin olmadığını dile getiriyor. Aynı zamanda oğlu Mustafa Yazıcı'nın Hâkim Gökhan Bayram'ın oğlu ile bir ortaklığının olmadığını dile getiriyor. 

O zaman şu bilgiyi hemen paylaşayım.

Hayati Yazıcı'nın oğlunun sahibi olduğu Reel Alacak Yönetim Şirketi'nin Google'da paylaştığı şirket adres ve bilgilerinde telefon numarası 0212 988 03 33 olarak geçiyor.

Hâkim Bayram Gökhan'ın oğlunun iş telefonu olarak verdiği numara da 0212 988 03 33 olarak kayıtlı. 

Yani birebir aynı olan bir telefon numarası iki ayrı adrese verilemeyeceğine göre, belli ki Hakim Bayram Gökhan'ın oğlu ile Hayati Yazıcı'nın oğlu aynı şirkette ve aynı çatı altında iş yapıyor.

Sayın Yazıcı'nın, "Oğlumun bir ortağı yoktur" derken, Hakim Bayram Gökhan'ın oğlu Mehmet Alperen Gökhan'ın oğluna ait şirkette avukatlık yaptığını ve bu şirkette beraber para kazandıklarını neden saklama gereği duyuyor doğrusu merak ediyorum.

Kaldı ki...

Kaynaklarım aynı çatı altında çalışan bu iki avukatın iyi arkadaş olduklarını ve bu arkadaşlıklarının ailelerin arasında da oluştuğunu haber veriyor.

Yani Hayati Bey'in bu noktada "Ben sözünü ettiğiniz hakim kimdir, nedir, neyin nesidir bilmiyorum, kendisini de tanımıyorum" demesi bana çok inandırıcı gelmiyor. Çocukları birlikte iş yapan ve arkadaş olan iki ailenin birbirini tanımaması ihtimali bana çok zayıf geliyor.

Hal böyle olunca, Hayati Yazıcı'nın hasmı olduğu Melih Gökçek'in davasına bakan hakimin verdiği tuhaf karar bana şüpheli geliyor. 

Öğrenebildiğim kadarıyla HSK yazdığım yazıdan sonra şiafen bir araştırma yapmış. Ve yine öğrenebildiğim kadarıyla bu durum parti içinde de bir rahatsızlık yaratmış.

Söylemek istediğim şey çok net...

Mahkeme Hâkimi Gökhan Bayram ile Sayın Hayati Yazıcı arasında bir bağ olup olmadığı, görüşüp görüşmedikleri, çeşitli vesilelerle telefonlaşıp telefonlaşmadıkları araştırılmalı...

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Ahmet

  29 Kasım 2019 10:45
  0 0
  Sivrisinegin kanadi sizin mahkeme bilmem mal varligi oda sizin deil aslinda, hepsinden daha ilginc daha degerli ve ögrenilmesi bilinmesi ve düsünülüp tefekkür edilmesi elzemdir. Allahin cc yarattigi o kanadin aynisini yapin o paranizla veya mahkeme kararinla göreyim sizi. Degersizmis su lafa bak senin hertarafin millet vekili olsa ne yazar.
 • Tamer

  28 Kasım 2019 13:34
  2 0
  Bu hayati yazıcı nin akp ye baştan beri zerre kadar hayri olmamıştır bilakis tonlarca zararı olmuştur,bir akp taraftarı olarak hakim8z zehir zıkkım olsun nedir bu türlerden çektiklerimiz defolsun gitsin yahu Süleyman bey sizlerden Allah razı olsun bu utanmazlari bizim adımıza takip edin ne olur Allah rizasi için
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;