SİYASET

Süleyman Özışık : Hadi gözünüz aydın olsun!

Tarih
19 Nisan 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık

Hepimizin gözü aydın olsun, erken seçime gidiyoruz. Erken bir vakitte olmasını bekliyorduk lakin bu kadar erkenini beklemiyorduk.

Biz Ağustos için bile erken derken, Haziran'da yapılacak olması hepimizi şaşırttı. 

Pek çok açıdan iyi de oldu aslında...

Türkiye'nin yüzde yüzünü temsil eden partilerin tamamı nice zamandır erken seçim talebinde bulunuyordu. 

Başta Kemal Kılıçdaroğlu alınan karardan mutluluk duymalı...

Her kürsüye çıkışında, "Bunlar gidecek, biz yüzde 60-70 oy alacağız" diyordu. Bu kararla birlikte daha hızlı bir şekilde iktidara gelecek demektir! Üstelik, nice zamandır adı sır gibi saklanan CHP adayıyla da tanışmış olacağız. 

Ekonomik kriz var diyenler de alınan karardan mutluluk duymalı...

Onların deyimiyle ekonomi dibe vurmuştu ve milletin açlıktan nefesi kokuyordu. E, o nefesi kokan vatandaşlar da kendisini, açlığa, yoksulluğa mahkûm eden iktidarı daha erken vakitte göndermek için bir şans yakaladı di mi?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener mesela...

"Ben Cumhurbaşkanı olacağım" diyerek kesin ve net konuşuyordu. Cumhurbaşkanlığı makamı kendisine altın tepside sunuluyor işte. 100 bin imzayı topladığı an Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne çıkması garanti olacak. 

Hem birileri MHP'nin baraj altında kalacağını, kapısına kilit vurulacağını söylemiyor muydu? O günleri görmek için fazla beklemelerine gerek kalmadı, fena mı?

HDP için de gayet iyi oldu di mi?

Türkiye Cumhuriyeti'nin El Bab, Cerablus ve Afirin'de Kürtleri katlettiğini söyleyip duruyorlardı. "Kürtler bu katliamların hesabını soracak. hele bir seçim olsun, siz o zaman görürsünüz neler olacağını" diye yanıp tutuşuyorlardı. 

Bir an önce hesap sormak isteyen Kürtler'in eline de tarihi bir fırsat geçecek işte...

Hele hele bu durum kilit parti olan Saadet için inanılmaz bir şans. 

Cumhurbaşkanı'na, "Biz sizinle ittifak yaparız ama tek şartla. Ülke yönetimini tamamen bize bırakacaksınız" diyorlardı. Artık o yetkiyi Cumhurbaşkanı'ndan değil, bizzat halkın kendisinden isteyecekler. 

Biz de böylece ne kadar kilit bir parti olduklarını öğrenmiş olacağız.

Yani özetle...

Allah'ın her günü, "Yüreğiniz yetiyorsa seçime gidelim" diyen tüm partilere gün doğru. Artık cazgırlık yapmalarına gerek yok. 

Anketlere, şunlara bunlara da gerek yok. 

En büyük katılımla gerçekleşecek ve sonuçları yüzde yüz doğru olan anketi bu kez milletin kendisi yapacak. 

Hem..

OHAL'in Türkiye'yi yaşanmaz hale getirdiğini, masum insanların KHK marifetiyle haksız yere ihraç edildiği söyleniyordu. 

Varsın son KHK'yı millet çıkarsın. Suçlu olan her kim ise bu kez millet ihraç etsin. 

Ama bir anlaşma yapalım.

Seçim günü kimse yalan yere "Oylarımız çalındı" demeyecek. Kimse milletin kararına saygısızlık etmeyecek. Oy veren insanlara, "Koyun, makarnacı, kömürcü" denilmeyecek. 

Kısacası kimse oyun bozanlık yapmayacak.

Tamam mı?

Anlaştık mı?

internethaber
19 Nisan 2018

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • HAK DAVA

  21 Nisan 2018 15:33
  1 0
  SAYIN ANLATMAK-ANLATMAK ; BEN BÜTÜN OLAYIN TAMAMMEN FARKINDAYIM.ZATEN SIRF BU İFTİRACI VE SAHTEKARLARA SİNİRLENDİĞİM İÇİN ÖYLE YORUM YAPTIM.YOKSA YAZARIN TÜM YAZILARINI EKSİKSİZ OKUDUM VE TAKİP EDERİM DEĞER VERDİĞİM BİR KİŞİLİKTİR SÜLEYMAN BEY.ONU ELEŞTİRMEK İÇİN YAZMADIM
 • Anlatmak- Anlatmak

  20 Nisan 2018 06:30
  1 0
  Sayin HAK DAVA; Yazar yazıda kendi görüşünü degil başkalarının görüşünü değişik bir sekilde ifade etmiş.Ekonomi iyi değil diyenler madem kötü alin size firsat diyor.Yalan konuşanlara cevabı iki ay sonra biz verecegiz.Ellerindeki gercek olmayan argümanları alıp seslerini keseceğiz...
 • kulobal

  19 Nisan 2018 10:26
  3 1
  Sevgili Süleyman abi, bu tespitlerinin altına eminim ki, pek emel sayın Hakşener hanımağa ablamızın reisicumhur olmak için toplaması gereken 100bin imzadan daha fazla imza atılır. kalıbımı da basarım, o 100binin ilk sırasına da ben imza atarım. lakin, son paragraftaki oyunbozanlık konusundaki yaklaşımının pek müspet karşılık bulacağına nedense hiç inanasım gelmiyor. mızıkçılık bunların ata sporu bilmez misin. elbet herkesten iyi bilirsin. saygılar.
 • HAK DAVA

  19 Nisan 2018 08:31
  3 0
  NE EKONOMİK KIRİZİ KİMİN AÇLIKTAN AĞIZI KOKUYOR YAAA BAKIN SÜLEYMAN BEY BEN LİSE VE ÜNİVERSİTEYE GİDERKEN YIRTIK AYAKKABI İLE GİDİYORDUM..BEN 1981 DOĞUMLUYUM 37 YAŞINDAYIM. ŞUAN Kİ LİSE ÖĞRENCİLERİNİN ESKİ TABİRLE TALEBELERİN CEBİN DE 1.000 DOLARLIK CEP TELEFONU VAR BEN ASGERİ ÜCRETLE ÇALIŞTIĞIM HALDE 1.000 DOLARLIK TELEFON ALAMIYORUM.NASIL EKONOMİK KİRİZ VAR MIŞ SÖYLERMİSİNİZ...
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;