SİYASET

Süleyman Özışık : Gördüklerimiz ve görmediklerimiz...

Tarih
14 Haziran 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık

15 Temmuz'un üzerinden neredeyse iki yıl geçecek. Peki sen, bu süre içinde muhalif aday olarak ortaya çıkanların bir tek şehit evini ziyaret ettiğini gördün mü?
Ya da bırakın ziyareti...
15 Temmuz'da vatanı canından aziz bilerek hayatını ortaya koyan bir tek şehidi andıklarını, o şehitten kahraman diye bahsettiklerini duydun mu?
Hadi 15 Temmuz şehitlerinin vatan savunması için değil de Erdoğan için öldüklerine inanıyorlar diyelim. 
Peki sen hiç El-Bab'da ya da Afrin'de şehit olan bir askerin, Türkiye sınırları içinde terörle mücadele ederken şehit düşen bir polisin cenazesinde gözyaşı döktüklerine şahit oldun mu?
Olmadın…
Peki onları YPG'lilerin cenazesinde, PKK'lıların taziyesinde gördün mü? Ya da "Gezi eylemleri" adı altında ayaklanma başlatan şehir iblislerinin cenazelerinde, taziyelerinde en ön safta gördün mü?
Gördün.
Sen, onların Doğu ve Güneydoğu'da yaşlı, genç, kadın, çocuk demeden katlettiği sivillerden bahsettiklerini hiç duydun mu?  
Mesela, bir kez olsun Yasin Börü'den veya Eren Bülbül'den bahsettiklerini, Taksim'de, Beşiktaş'ta, Ankara Kızılay'da patlatılan bombalamalar sonucu hayatını kaybeden siviller için bir tek söz söylediklerini duydun mu?
Duymadın.
Ya peki "Hendekçi arkadaşlar" dediklerine, "İsrail Filistinlileri nasıl öldürüyorsa, Türkiye de Kürtleri öyle öldürüyor" dediklerine, "YPG'nin bir terör örgütü olduğuna dair elimizde belge ve kanıt yok" dediklerine şahit oldun mu?
Oldun.
Mesela, bir kez dahi olsun makamında katledilen Savcı Selim Kiraz'ı, makamına konan bomba nedeniyle öldürülen Muhammed Safitürk Kaymakam’ı andıklarına şahit oldun mu?  
Olmadın.
Ama Savcı Kiraz'ı makamında şehit eden DHKP-C'li teröristlere, "Eylemci gençler" dediklerine, onların alınlarına lanetli busecikler kondurduklarına şahit oldun değil mi? 
Mesela 15 Temmuz'da, 17 ila 25 yaş arası 47 genç fidan, darbecilerin kurşunlarıyla kırılıp yere düştü. Şehitler Köprüsü'nde hâlâ onların kanı damlıyor! Sen, bu genç fidanlar hakkında tek bir kelam ettiklerini duydun mu?
Duymadın.
Ama o genç fidanları kurşun yağmuruna tutan darbecilere, "Ana kuzuları" dediklerine binlerce kez şahit oldun değil mi?
Sen onları hiç, milletinden, devletinden, bayrağından ve toprağından yana taraf olan sanatçılara bir kez olsun alkış tuttuklarını gördün mü? 
Görmedin.
Ama "Türkiye mafya devletidir" diyen, "Ülkeyi batırmak için alışveriş yapmayın" diyen, sabah uyandığında ilk iş olarak dinî inançlara küfreden sanatçıları el üstünde tuttuklarına şahit oldun değil mi?
Devam edelim…
Sen hiç onları, tuttuğu kalemle, yazdığı yazıyla, âdeta vatan savunması yapan gazetecileri iki güzel sözle andıklarını gördün mü?
Görmedin.
Ama devletin mahrem sırlarını gazeteye basan Can Dündar gibi hainleri savunduklarına, "Ben PKK'nın yerinde olsam ramazan ayında saldırırım" diyen, "Devletiniz mafya devletidir" diyen, "PKK'lılar çok temiz çocuklar, dağlarda izmaritleri bile yere atmıyorlar" diyen yazarları savunduklarına binlerce kez şahit oldun değil mi?
Sen hiç onları, ülkeye yapılan darbenin perde arkasında olan devletlere, ekonomik ayar çekmek isteyen derecelendirme kuruluşlarına, Türkiye'ye diz çöktürmek için mücadele eden yabancı liderlere tek eleştiri yaparken duydun mu?
Duymadın.
Ama, "Gelin bizim ülkemize müdahale edin, bizi bu diktatörden kurtarın" dediklerine, Erdoğan'ın yargılanmasını isteyen Avrupa Büyükelçilerine "hayhay, baş üstüne" diyerek boyun eğdiklerine, "Türkiye'ye gelmeyin, can güvenliğiniz yok" dediklerine yüzlerce kez şahit oldun değil mi?
Sen hiç onları, şehit ve gazi yakınlarıyla birlikte yürürken gördün mü?
Görmedin.
Ama “Adalet Yürüyüşü” adı altında FETÖ’cülerle, HDP’lilerle, DHKP-C’li teröristlerle birlikte 460 kilometre yol yürüdüklerini gördün değil mi?
Sen hiç onları, "Ülkeye şu devasa yatırımları yapacağız. Şuradaki sorunları gidereceğiz, ülkeyi şaha kaldıracağız" dediklerine şahit oldun mu?
Olmadın.
Ama "bunu yıkacağız", "şunu satacağız, onu durduracağız" dediklerine, ülkenin devasa projelerini ortadan kaldıracaklarına dair verdikleri sözleri defalarca dinledin değil mi? 
Şimdi bunlar "Millet için geliyor""Yüzünü güneşe dönmeni" istiyor, sana kardeşlik vaadinde bulunuyor diye sen bunlara oy vereceksin öyle mi?
Canım, sen bu ülkeyi gerçekten sevdiğine eminsin değil mi?
Yani “Mustafa Kemal’in askeri” olduğundan, ya da davası uğruna can veren bir ülkücü olduğundan veyahut Erbakan’ın yolundan giden Millî Görüş’çü olduğundan ya da ne bileyim, ülkeye barış gelsin diye çabalayan bir Kürt olduğundan kesinlikle eminsin değil mi?
Yok yani!..
Buradan pek öyle görünmüyor da ondan sordum!

yazının kaynağı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • keloğlan

  15 Haziran 2018 08:47
  0 0
  Efferin Süleyman gözüme girdin...gözel yazı olmuş
 • Celalettin

  15 Haziran 2018 01:22
  0 0
  Okudum hiç birisi yok ( varsa yoksa kırmak) Süleyman abi amca hangisi olur . ( siyasi olarak chp ve hdp zihniyeti geliyor külfet başka bişey değil ) ağızına sağlık
 • Selahaddin

  14 Haziran 2018 18:30
  0 0
  Sesi çok çıkanlar gerçekte az olduklarının bilincinde olanlardır. Tavuğun küçücüktür cüssesi ve de vereceği bir yumurta için bütün mahalleliyi bağırtısıyla ayağa kaldırır. Öte yandan, teşbihte hata aranmasın, bir inek sessiz sedasız kocaman cüssesiyle etinden, sütünden, derisinden, bağırsaklarından, dünyaya getirdiği danasıyla insanları faydalandırır, yeri gelir taşımacılik yapar, tarla sürer gıkı bile çıkmaz.
 • kaderesi

  14 Haziran 2018 16:13
  0 0
  çok çok teşekkürler süleyman bey muhalif düşünen ız an ve insaf sahipleri için ne güzel bir hatırlatma,ALLAH' Sizden razı olsun selam ve saygılar....
 • hursit dilaver

  14 Haziran 2018 11:57
  0 0
  ve de kimse s0rmaya cesaret edemiy0r. geçende de yazdım. AFRİN ve EL BAB DAN ÇIKACAKMISIN. NUKLEER SANTRAL VE S400 İPTAL EDECEKMİSİN.gerisini b0şverin ULAN ŞU 3 K0NUYU S0RABİLECEK GAZETECİ Y0K İŞTE.Y0K..Y0K.Y000K.s0nra da medyada kuvvetliyiz.vah saftirik medyam vah.GURSEL TEKİNİN 7 HAZİRANDA DEDİĞİ LAFI HAKEDECEKSİNİZ,eger BU KAFADA GİDERSENİZ..vakit de kalmadı artık.
 • hursit dilaver

  14 Haziran 2018 11:52
  0 0
  bizimkilerin halini gördukçe 24 hazıran akşamından k0rkarım. eger bir kazanma durumu 0lursa TURKİYENİN ALTI USTUNE GELİR.ALLAH ULKEYİ K0RUSUN.25 HAZİRANI HİÇ GÖRMEK İSTEMEM. BİZİMKİLER DE KINA YAKSINLAR.ulke dört bir k0ldan işgale maruz kalırsa ki batının ulkeyi zayıflatması ve bölmesi lazım. hatta bir da çetin altanın 1990larda dediği gibi bir ıran turkiye savaşı 0lursa ki, batı bayram eder.allah saklasın. HAİNİ Ç00K B0L BİR milletiz. çıkardığımız hurriyet kanunları ile buna biz sebep 0lduk.
 • hursit dilaver

  14 Haziran 2018 11:47
  1 0
  şu hususu bizim höduk medya anlamadı da,bak İMAM HATİPLERİ KAPATMAYACAKLAR diye bayram ediy0r.bunun ne anlama geldiğini anlamadılarsa ben ne diyeyim.İNANIN BİZİM MEDYA BUNLARIN AGZINA BAKIY0R. EGER BU MUHARREM SEÇİMİ ALIRSA KESİN BİZİM UYUZ MEDYA SEBEBİYLEDİR.ulan adam niye kapatsın imam hatibi. EGİTİM SİSTEMİNİ 1+8 YAPACAĞIM DİY0R.hadi bakalım git bebeni imam hatibe ver..0rta kısmı kapanmış imamhatip bu.3-5 sene s0nra da tamamı kendiliğinden kapanacaktır.
 • HAK DAVA

  14 Haziran 2018 11:35
  1 0
  SÜLEYMAN BEY HER ZAMAN DEMİŞİMDİR DOMUZ DERİSİNDEN POST BU ŞEREFSİZLERDEN DOST OLMAZ DİYE MEMLEKETİ BU ŞEREFSİZ ÇAPULCULARA TESLİM ETMEKTENSE YILANLARLA DOLU KUYUYA ATARIM DAHA GÜZEL OLUR O KUYUDAKİ YILANLAR BİLE BUNLAR KADAR ZARAR AÇAMAZ BAŞKA SÖZE GEREK YOK...
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;