POLEMİK

Süleyman Özışık : ‘Gol’ diye sevinen alçaklara…

Tarih
03 Ağustos 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık

ABD'nin Türkiye'ye karşı aldığı sözde yaptırım kararı Meclis çatısı altındaki 4 partinin ortak deklarasyonu ile protesto edildi. İç siyasette kardeş kavgası versek de dış müdahalelere karşı birlik ve beraberlik mesajı vermemiz çok önemli...

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim.

Amerika'nın aldığı yaptırım kararı bir komediden ibaret. Süleyman Soylu ile Abdülhamit Gül'ün mal varlıklarına el koymuşlarmış da onların ülkeye girişini yasaklamışlar da...

Falan da filan...

Karar sonrası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Orada tek malımız var, onu da ölü ya da diri alacağız" diyerek Fetullah Gülen'i işaret etti.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ise, "Amerika'da dikili bir ağacım yok. Nasip olursa bir gün Gaziantep'te küçük bir zeytinlik alabilirim" açıklaması yaptı. 

Bu açıklamalar, her iki bakanın da alınan yaptırım kararını 'ti'ye aldıklarını gösteriyor. 

'Ti'ye alıyorlar çünkü gerçekten gülünç bir karar! 

Amerika bu gülünç yaptırım kararının arkasında duramaz, bu kararı uzun süre uygulayamaz.

Tıpkı; Afrin'de, Menbiç'te geri adım attıkları gibi, tıpkı vizeleri dondurma kararında geri adım attıkları gibi bu karardan da geri adım attıklarını yakın zamanda hep birlikte göreceğiz.

Kaldı ki bu ülke, bu millet, yaptırımlara boyun eğmediğini ve asla eğmeyeceğini yıllar önce destansı bir şekilde göstermişti. Eğer yaptırımlara boyun eğmiş olsaydık, bugün Kıbrıs Rumların olacaktı!

Türkiye bu tür ufak tefek şeylerin üstesinden gelecek kadar büyüdü.

Evet, kabul ediyorum.

Türkiye kırılgan bir ekonomiye sahip olduğu için dövizde dalgalanmalar olacak. Küçük ve orta ölçekte maddi sıkıntılar yaşanacak. Ancak ekonomik gelişmeler bu tür durumlarda göz ardı edilir, edilmelidir.

Birileri bu vatan için canını, cananını kaybederken iş dünyasının "Ama biz de çok para kaybediyoruz" diyebileceğine ihtimal vermiyorum. Bunu yapsa yapsa, içimizde olup yanımızda olmayan alçaklar yapar!

Ki yapmaya başladılar...

Amerika'nın aldığı kararı duyan bazı kesimlerin bir göbek atmadığı kaldı. Öyle bir alçaklık, öyle bir kansızlık ki hani ABD Türkiye'yi vursa bu tür mahluklar sevincinden sabahı edemeyecek.

O derece!

Önceki gün sosyal medyayı dolaşırken onlardan birinin twitine rastladım. Amerika'nın aldığı yaptırım kararına öyle sevinmiş, öyle sevinmiş ki "Gol" diye bağırmış mahlukun biri...

Onu tanırsınız!

Daha önce, "Devletiniz mafyadır, devletiniz seri katildir, devletiniz teröristtir" diye aşağılıkça mesajlar paylaşan HDP'nin milletvekili Ahmet Şık!

Önemsediğimden değil lakin, sinek mide bulandırıyor işte!

Çünkü Ahmet Şık gibiler bir bataklıkta duruyor ve o bataklıkta Ahmet Şık gibi binlerce, on binlerce sinek barınıyor.

Bunlar, Atatürkçü görünümlü Atatürk düşmanları, Türk görünümlü Türkiye düşmanları. Tasmalarını ellerinde tutanlar nereye çekiyorsa oraya gidiyorlar.

Bu ülkede doğup, bu ülkenin ekmeğini yiyorlar. Bu ülkenin insanı sayesinde seçilip Meclis'e giriyorlar. Meclis'in verdiği itibarı ve maaşı tepe tepe kullanıyorlar. Ancak ilk fırsatta dönüp kendilerine bu imkânları verenlere saldırıyorlar.

Bazen bunlara bakınca, "İçimizde bu kadar hain varken, Amerika 'din kardeşi' sayılır be kardeşim" diyesim geliyor.

Erdoğan düşmanlığı bunlarda omurga, ilke bırakmadı.

Diz kapakları, önlerinde diz çökecekleri birilerini görünce hemen karıncalanmaya başlıyor.

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders “Türk İçişleri ve Adalet Bakanı'na yaptırım uygulanacak” diyor.

Neden İçişleri ve Adalet Bakanlığı?

Çünkü Süleyman Soylu ve Abdülhamit Gül'ün başında olduğu bu iki bakanlık, FETÖ, PKK, DHKP-C, MLKP gibi pek çok terör örgütünü çökertti de ondan...

Ama gelin görün ki Ahmet Şık ve onun gibiler bu işlere imza atan bakanlarla ilgili verilmiş bu karara seviniyor, sevinebiliyor.

Yahu bir kere ya, sadece bir kere...

Bir kerecik olsun devletinizin yanında yer alın. Onun bunun ayak suyunu içmektense, bir kerecik olsun namertlik yapmayın da devletinizin yanında yer alın be!

Bir kerecik olsun başkasına köpeklik yapmayın!

Ahmet Şık ve onun gibi düşünenlere sesleniyorum: Artık bu ülkeye ucundan kenarından dokunan yanar!..

Yanacak!

Siz fırsatını bulduğunuzda kapitalistlerin, emperyalistlerin aldığı kararlara "gol" diye sevinebilirsiniz.

Ama yarın bir gün devlet size röveşata ile golü çakarsa, "Ama bu ülkede özgürlük yok" diye bağırmayın!

Tamam mı?

yazının kaynağı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • hursit dilaver

  03 Ağustos 2018 15:42
  0 0
  benden önceki yrumları da yorumumu gönderdikten sonra gördüm. çok muhteşlem yorumlar. tebrikler. ama hiç biriniz benimki kadar bonus alamazsınız. şimdi. bu iki isim tarafından TT edileceğim. keh..keh.keh..mine kırıkkanat bile mutluluktan havaara uçacak.. selamlar.
 • hursit dilaver

  03 Ağustos 2018 15:40
  0 1
  ne dersin yazarım.ahmet şık,barış atay bu ülkenin yetiştirdiği aslan parçaları.90 yıldan beri olmasını istediğimiz laikçi, seküler, dünya vatandaşı, özgürlük temsilcisi, barış kardeşlik dayanışma timsalleri ve katıksız kamalist ve segonder seküler çagdaş insanlar. bizim gibi avam takımı degiller.bunların asıl partisi,BU ÜLKEYİ BİR TÜRLÜ MABETSİZ ŞEHİRLER ÜLKESİNİN LAİKÇİ KAMALİST DEVLETİ HALİNE GETİREMEYEN CHPdir. ahmete ya da barışa niye kızarsınız. CHPYE DİŞ GEÇİREMEDİĞİNİZDEN Dİ Mİ..
 • KEMAL

  03 Ağustos 2018 14:55
  2 1
  HDP + PKK millet vekili Ahmet şık ve Sözcü yazarı yazar Bekir coşkun gibi alcakların bu son cırpınışları onların fikirleri ve ideolojileri tarihin cöp kutusuna atılmıştır cok şükür
 • ABDÜL

  03 Ağustos 2018 14:46
  5 0
  AĞZINA YÜREĞİNE SAĞLIK SÜLEYMAN HOCAM DUYGULARIMIZA TERCÜMAN OLMUŞSUN...
 • Ali Savran

  03 Ağustos 2018 11:49
  5 0
  Hacam; Ahmet ŞIK ve benzerleri tabii oldukları devletlerinin yanında sen üzülme. Bu tipler devletimizin yanında görünurse o zan korkalım. Şimdi önümüzde en azında arkamıza yada yaımıza görünmesinler. ... sevgiler
 • SEDAT KALFA

  03 Ağustos 2018 10:25
  5 0
  ZATEN NE BEKLENİYORKİ BU TİP ADAMLARIN MECLİSTEN ATILMALARI İÇİN, NEYMİŞ HALKIN İRADESİ .BÖYLE VATAN HAİNLERİNİ HANGİ ÜLKENİN MECLİSİ KABUL EDER .
 • HAK DAVA

  03 Ağustos 2018 10:07
  3 0
  MERAK ETME ÇAKICAKLAR ZATEN AZ KALDI ALAYININ ANA...AVR.....YAPACAKLAR BU DOMUZLARA BİŞEY DEMİYORUM BEN BU DOMUZLARA OY VERİPTE BU ÜMMETİ MUHAMMEDİN BAŞINA BELE EDEN P.İ.Ç LERE KIZIYORUM ÇÜNKÜ BUNLARIN KUMAŞI AYNI İNGİLİZ- İSRAİL YAHUDİ LOBİSİNİN 1 DOLAR ETMEZ TASMALI KÖPEKLERİ BUNLAR AMA HEPSİNİN SONU YAKINDIR KANSIZ DİNSİZ KÖPEKLER SÜRÜSÜ...
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;