SİYASET

Süleyman Özışık : Gizli buluşmalarla iş tutan partiler…

Tarih
28 Şubat 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık
 Gizli toplantının bilgisini CHP Parti Meclis üyesi Zeki Kılıçaslan verdi.  "Dün bir toplantı yapıldı. Sizin haberiniz olmadı" dedi ve detayları şöyle anlattı:


"CHP'li Mehmet Bekaroğlu, HDP'li Ayhan Bilgen, İyi Parti, Saadet Partisi... Hepsinin olduğu toplantı yapıldı. Gerekirse HDP ile de ittifak yapılır."

Meğer 4 parti, kapalı kapılar ardında gizli gizli buluşmalarla iş tutuyormuş da bizim haberimiz olmamış! 

Kareye bakar mısınız?

Bir yanda ülkenin kurucu partisi olduğunu söyleyen, Atatürk'ün partisi olduğunu, Mustafa Kemal'in askerleri olduğunu söyleyen CHP...

Diğer yanda, "Bunlar ülkücülükten, milliyetçilikten uzaklaştı" diyerek yeni bir parti kuran ve toplumun tamamını kucaklayacağını söyleyen İYİ Parti...

Beri yanda terör örgütünün siyasi uzantısı olan, sınır ötesinde itlaf edilen PKK ve YPG'liler için yas tutan devlet ve millet düşmanı HDP...

Ve öte yanda, merhum Necmettin Erbakan'ın hatırasını ayaklar altına alan, Milli Görüş çizgisinde olduğunu söylerken geçmişine ihanet üstüne ihanet eden sözde dindar parti Saadet...

Vay anam vay!

Büyük ihtimalle önümüzdeki dönemde bu dört benzemez partinin arasına, Perinçek'in Vatan Partisi, Haydar Baş'ın BTP'si ve Anavatan Partisi de katılacak.

MHP lideri Bahçeli'nin deyimiyle al sana "Cümbüş İttifakı!"

Benim anlamak istediğim, bu gizli saklı toplantıda neler konuşulduğu. Mesela ittifaka dahil olmaları için HDP'ye ne önerildiğini çok merak ediyorum. 

Malum...

HDP her ortamda Doğu ve Güneydoğu için özerklik talebinde bulunan bir parti. Kendilerine bu ittifak karşılığında "Özerkliğinizi kazanacaksınız" diye bir söz, bir garanti verildi mi?

Bir de şunu anlamaya çalışıyorum.

AK Parti ile MHP ne yapıyorsa medyanın gözü önünde yapıyor. Her ne konuşuluyorsa tüm ayrıntılara varıncaya kadar milletle paylaşılıyor. 

Gizli saklı hiçbir şey yok!

Bu partilerin de elbette ittifak yapma hakları var. Ama neden gizli saklı, neden kapalı kapılar ardında ve neden milleti kandırarak?

İYİ Parti'ye sormak lazım.

Hani kimseyle ittifak düşünmüyordunuz? Hani tüm anketlerde yüzde 20'leri aşmıştınız. Daha yolun başındayken bu alavere dalavere de neyin nesi? 

CHP'ye ve Kemal Kılıçdaroğlu'na sormak lazım:

Hani tek başına yüzde 60'ı tek başınıza alacaktınız? Hani ne yapıyorsanız açık ve şeffaf bir şekilde yapacaktınız? Ne oldu? hayaller yüzde 60, gerçekler yüzde 22 mi çıktı yoksa?

Ve en önemlisi...

Saadet Partisi'ne "Sizde hiç mi utanma, hiç mi arlanma yok?" diye sormak lazım. 

"Size ne vaatte bulunuldu da terör örgütünün siyasi uzantısı olan HDP'nin kuyruğuna takıldınız? Size göre Erdoğan, bu ülkeye HDP'den daha fazla zarar veriyor öyle mi? Size göre DHKP-C ve YPG'nin sözcülüğünü yapan CHP, MHP'den daha milli parti öyle mi?" diye sormak lazım...

Ne diyeyim...

Birbirinize hayırlı olasınız. Allah birliğinizi, beraberliğinizi daim eylesin. Hem bu dünyada hem de öteki alemde...

Birlikte haşrolasınız inşallah!

Türkiye
28 Şubat 2018

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • hursit dilaver

  28 Şubat 2018 19:02
  0 0
  son parantezdeki söz galiba karadayının erbakan ve refah için ettiği laftı 28 şubat döneminde. allahın tevafukuna bakın.bu günde 28 şubat ve kahvemizi höpürdeterek içip te mahşerde bunları seyredeceğimizi söylemek nasip oldu. tam tevafuk işte..( sevgili editör.Bu kelime sayısını uzatsan. inanın yorum çorbbaya dönüyor.selamlar)
 • hursit dilaver

  28 Şubat 2018 18:58
  0 0
  bu ülke müslimleri bunu haketmiyor.islami partinin sırf erdogan kini yüzünden CHP ile halvete girmesi..aşağıda hesabını veremeyecekler. ne oldu sıvas olaylarını kışkırtan dedikleri ile enseye tokat halleri..allah elbet islah tabi bu gruplardan bir taraf aşağıda atatürke hesap verecek. diger ihvanların hesabı çoook çetin olacak.. allah saklasın.(biz KAHVEMİZİ HÖPÜRDETEREK İÇİP BUNLARI SEYREDECEĞİZ)
 • hursit dilaver

  28 Şubat 2018 18:53
  0 0
  süleyman beyin yazısı ve foto bunları bana hatırlattı. yazık oldu. islami davaya. iyi ki alah bunlara bırakmadı. TÖ ne derdi, seccademi serdiğim her yer vatanım diyordu. bunlar için de vatan, toprak yurt falan önemsiz sanki.oldukları yeri de CHPgibi vesayetçilikle kabul ediyorlar. yazık..
 • hursit dilaver 3

  28 Şubat 2018 18:52
  0 0
  aynen CHP kafasındalar. çok ortak yönleri oldu yıllar içinde.korkum ve hayretim hep oldu. inanın ısınamadım. türk islami çevresi de bunlara ısınamadı. hele şimdi hiç ısınamıyorlar.rahmetli hocanın samimi müslümanlığına karşı bunlar bazıları hariç hep şaşırtıcı oldular. avam takımı elbet bunları müslim diye sevdi ama , hep hayal kırıklığı yaşattılar. şimdilerde de tayip beye hınçları,kinleri aynen CHPliler gibi.
 • hursit dilaver 2

  28 Şubat 2018 18:51
  0 0
  islamcılığına sakın güvenme demişi.ben hayret ettim ama arkadaşım gerçek bir müslüman ve ihlaslı ülkücü olduğundan sözüne itibar etmiştim.ki sonraları da, bu tarzlarına şaşmıştım. hala bakın o partinin pir-i fani kurucusunun aklı nerelerde. hocadan arta kalanlar nasıl savruldular.hepsi de şaşılır ki,erdoğan düşmanı.
 • hursit dilaver

  28 Şubat 2018 18:49
  0 0
  78lerde de kayseri de yd.sb iken siyaset de malum rahmetli erbakan, ecevit, demirel ve rahmetli albay var.biz de ülkücü gençliğimizle 27 yaşlarda selametcilere de sempati duyardık.islami parti derdik. o günlerde ülkücü bir astek arkadaşım (ki sonraları ANAPtan belediye bşk oldu).aman demişti.bunlar ayrılıkçılardır.
 • OKAN ASLAN

  28 Şubat 2018 13:06
  5 0
  AMİNNNNNNNNNNNNNNNN
 • Üzeyir.d

  28 Şubat 2018 11:20
  6 0
  Bugün 28 şubat mazlumların günü... eşim hak davanın 28 mağdurudur ,bizim anlayamadığımız Saadet partisinin ki o dönemin en büyük mağdurları onlardır 28 Şubatı destekleyen ve teşvik eden CHP ve Meral akşenerle ve Fetocularla ittifak kuruyorlar.Bunu nasıl izah edecekler Anadolu insanına
 • aneksenamun

  28 Şubat 2018 11:01
  2 0
  merak ettiğim husus, saadet partisinin oyu ne ki bu kadar ciddiye alıp yazı yazıyor sunuz?
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;