SİYASET

Süleyman Özışık : Fethullah Gülen gerçekten ölmüş!

Tarih
08 Şubat 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık

8 Şubat 2015

Nevin Çelik isimli bir kadın, gazeteci kimliğiyle Bülent Arınç'a, “Fethullah Gülen’in geçtiğimiz yıl öldüğüne dair haberler çıktı. Böyle bir duyum aldınız mı?” diye soru sorunca ortalık ana baba gününe döndü..

Herkes bir şaşkın, bir şaşkın sormayın gitsin...

Kardeşim şaşılacak ne var bunda? Nevin Çelik'in sorduğu soruda tuhaflık falan yok. Tuhaf olan sizin şaşırmanız!

Biz daha önce nelere inanmadık ki...

Bir kamyonet dolusu soğan patates taşıyan askerlerin suikaste gideceğine inandık. İlker Başbuğ'un terör örgütü lideri olduğuna inandık. Elinde bakirelik raporuyla dolaşan genç bir kızın, askeri casusluk operasyonunda yüzlerce üst düzey rütbeyli askerle fuhuş yaptığına inandık.

Nedim Şener'in Erdoğan'ı öldürmek isteyen timin lideri olduğuna inandık. Cezaevinde yatan bir askerin, aynı zamanda evindeki buzdolabının arkasına darbe belgesi koyduğuna inandık!

Saymakla bitmez!

Yahu bu ülkede hala Atatürk'ün ölmediğine inanan, "Atam kalk biraz da ben yatam" diyen bir zümre var!

Daha ne diyeyim ben?


Niye şaşırıyorsunuz anlamıyorum vallahi!

Kaldı ki kadın doğruyu söylüyor!

Fethullah Gülen geçtiğimiz yıl yaptığı beddua ve icraatlarla bizim için öldü! Bir kamuoyu araştırma şirketinin yaptığı ankete göre Abdullah Öcalan'ın güvenirlik oranı yüzde 7'lerdeyken, Fethullah Gülen'in güvenirlik oranı yüzde 3'lere kadar düşmüş!

Dini olduğu iddia edilen bir cemaat liderinin, terör örgütü liderinden daha az itibar sahibi olması ölüm değil de nedir?

Adam öldü!

Siyayey adamın android versiyonunu yaptı, arada bir Herkül.org sitesine çıkarıp duruyor!

Kızcağız olayı çözmüş, "Herhalde müjdeyi Erdoğan'a ilk ben ulaştırırsam, kessin ulaştırma bakanı olurum" diye düşünmüş...

NUR SERTER'İ DİNLERKEN...

28 Şubat'ın utanç mimarlarından biri olan cemaatçilerin yeni kankisi Nur Serter'i, Habertürk ekranında izledim. "Benim sayemde o öğrenciler bilgilenerek ve başlarını açarak, üniversite okudular" diyordu böbürlenerek...

Kurduğu her cümle, CHP nin başörtüsüne karşı duruşunu belgeleyiyordu adeta...

Dünyanın gelişmiş tüm ülkelerinde başkasının şahsi seçim hakkına ipotek koymayı meşru sayan ve bununla övünen bir insan, şeref ve haysiyet hususunda sıfır noktasını görmüş biri olarak muamele görür.

Ama  gelin görün ki bizim ülkemizde, on binlerce inançlı kızın eğitim hakkına kan doğruyan kadın,  üniversiteleri çağdaş hale getirip uzay biliminde çığır açan biri gibi ahkam kesebiliyor.

Allah aşkına biri bana söylesin.

Afganistan'da kadınların başını zorla kapatan Taliban ile, Türkiye'de kadınların başını zorla açtıran CHP arasında ne fark var? İkisi de zulüm, ikisi de diktatörlük değil mi?

Beyinleri başörtülere sığmadı taştı, hatta öyle ki vücutları bile giysi kabul etmemeye başladı. Zamanla edep ve haya da fazla gelmeye başladı. O gün bu amaçla özgürlük adı altında zulüm yapan zihniyet, bugün yaptığı o zülmü tekrarlayabilmek için özgürlük istiyor!

Hep söylerim...

Türkiye'de yaşayan bazı eğitmenlerin kalitesi, Avrupa'da ana kreş öğretmenlerle aynı seviyede. Bu bayan avrupadada yaşasa, inanın okul hademesi olurdu.

İzledikçe mide bulantılarım kabaran dalgalar gibi yükseldi.

Önce başörtüsünü yasaklayacaksınız,  sonra da başını açtırıp, "Bak benim sayemde üniversite okudu" diyeceksiniz. Yahu siz yasaklamasaydınız bu çocuklar gül gibi okuyacaktı zaten!

Senin sayende mi okudu o genç kızlar?

YÖK müsün sen, ÖSYM misin? Sınavı kazanmış öğrencileri bir de kendi ikna süzgecinden geçirecek kadar zalimleşmişsin. Bir de utanmadan bununla övünüyorsun öyle mi?

Senin sayende başını açıp okuyanların hepsi filozof oldu çıktı maşallah! Peki ya başını açamadıkları için okula alınmayanlar? Kaç kişi senin yüzünden okulunu bıraktı gitti bunu da hesaba kattın mı hanımefendi?

Neymiş efendim?

Hanımefendinin sayesinde o öğrenciler bilgilenerek ve başlarını açarak, üniversite okumuşlar...

Büyük konuşma hanımefendi!

Allah bir hastalık verir, bir bakarsın ki karşısında olduğun başörtüsünü başına takıvermişsin.

Hiç büyük konuşma!

internethaber.com

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • emre

    08 Şubat 2015 19:51
    6 0
    Allah bir hastalık verir, bir bakarsın ki karşısında olduğun başörtüsünü başına takıvermişsin............. başörtüsünü takıp tekerlekli sandalyeyle poz bile verirsin Allah muhafaza....
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;