SİYASET

Süleyman Özışık : Erdoğan'ın sarayı, Kılıçdaroğlu'nun itirafı!...

Tarih
08 Kasım 2014
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık

8 Kasım 2014...
İnsanlar her zaman suçlayacakları bir şeye ihtiyaç duyarlar. Suçlayabilecekleri mantıklı bir neden bulamayınca, kolaylıkla akıl dışı sebeplere sarılırlar.

Mesela, eski çağın insanları virüsleri ve bakterileri bilmedikleri için yaşadıkları her hastalıkta cadıları veya vampirleri suçlardı. Ya da yaşananların bir lanet olduğunu söylerlerdi.

Bilimin ve teknolojinin ilerlemesiyle beraber bunları öğrendik.

"Öğrendik" dediğime bakmayın! İçimizden birileri hala o çağın kafasını yaşıyor. Onlara göre çağın laneti Erdoğan ve AK Parti. Türkiye ve dünyada ne olursa olsun bu zevatın yaptığı ilk iş Cumhurbaşkanı'nı ve iktidardaki partiyi suçlamak.

İsrail Mescid-i Aksa'ya mı saldırdı? Onlara göre AK Parti suçlu. IŞİD Kobani'ye mi saldırdı? Pek tabi ki suçlusu AK Parti! Esad halkını mı katlediyor? Sebep AK Parti! Arakan'da Müslümanlar kıyıma mı uğruyor? Ya da Somali'de insanlar açlık mı çekiyor? Günahı vebali AK Parti'nin. BM dünya üzerinde yaşanan katliamlara seyirci mi kalıyor? Kabahat Erdoğan'da!...

Türkiye içinde yaşanan olaylar için yaptıkları suçlamaları saymıyorum bile. Direğe çarpan, çukura düşen, ampülü bozulan bile AK Parti'yi suçluyor.

Şimdiki tartışma konuları, Yeni Cumhurbaşkanlığı Sarayı... Sosyal medyayı kasıp kavuruyorlar desem yalan olmaz!

Ben onlara kısaca, "Twitter eylemcileri" diyorum...

Erkeklerine bakıyorsun, ağızlarından küfür ve hakaret eksik olmuyor. Kızları ise bir başka alem! Eylem mi yapıyorlar, cilve mi yapıyorlar belli değil! Çiftleşmek için birbirlerine kur yapan ördekleri andırırcasına eylem twitlerini RT ediyorlar.

"Vay efendim Erdoğan neden trilyonları harcayıp kendisine bir saray yaptırmış!Dinde israf olmazmış! Oraya tam 2 milyar dolar harcanmış. Devlete bu kadar zarar vermek vicdani değilmiş! Orası haram parayla yapılmış-mış! O paralara yazık değil miymiş?"

İsraftan bahsendelere, helal ile haramdan bahsedenlere bakın hele!

Gezi bahanesiyle devletin malını yakıp yıkmak, esnafın malını yağmalayıp ülkenin bütçesine yüz milyar dolar vermek helal!...

Yolsuzluk bahanesiyle 17 ve 25 Aralık darbesini planlayıp, ülkeyi zarara uğratma konusunda gezicilerle yarışmak helal!

Devleti 1 milyar dolar için IMF'nin kapısında dilenci yapmak helal, yeni Türkiye'yi tüm dünyada sembolize edecek yeni bir binaya 2 milyar dolar harcamak haram!

Toplam maliyeti Türkiye bütçesinden 10 kat fazla olan Atatürk büstlerini okul, hastane, kütüphane, dershane, kahvehane, tımarhane demeden heryerin önüne dikmek israf değil, ama bir bina yapmak israf ki ne israf!

Öyle yumuşak, öyle ağdalı sözlerle konuşuyorlar ki onları dinleseniz,  o kadar Atatürk büstünün birer ağaç gibi kendiliğinden yeşerdiğini düşünürsünüz! Konuya vakıf olmasanız, Erdoğan 2 milyar dolara bir maket yaptırmış ve gidince onu cebine koyup götürecek sanırsınız!

Onların verdiği coşkuya CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'da kapılmış. Aylardır, "Gitmicem işte gitmicem" diyerek ülkenin Cumhurbaşkanı'na trip atan Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın davetine icabet eden Alevi kesimine hakaret edecek hale gelmiş!

Diyor ki "Oraya gitmeyin dedim. Kirlenirsiniz dedim. Muharrem dolayısıyla CUmhurbaşkanı'nın verdiği yemeğe gittiler. Oraya gidenler, hangi yüzle hangi ahlaki gerekçeyle gidiyorlar? Anlamakta zorlanıyorum. Muharrem ayı vesilesiyle tuttukları orucun iftarını orada açarak harama ortak oldular!"

İki seçimdir cemaate yaklaşmasından anlamalıydık olacakları. Bir fetva vermediği kalmıştı, onu da Halk TV ekranındaki bu vaazıyla vermiş oldu hocaefendinin solcu şakirti!

"Doğrusu bu olanın, yanlışı nasıl bir şeydir acaba?" diye düşünüyorum, cevabını bulamıyorum! Milletin parasıyla yapılan bir yere "Haram parayla yapıldı" demek, milletin kendisine yapılmış en büyük hakaret değil mi?

Helalden, haramdan, haktan, hukukdan, bahseden sizler, arkaya dönüp geçmişinize şöyle bir bakarsanız, haksızlık ve hukuksuzlukla, haram ve hırsızlıkla ne kadar uyuştuğunuzu göreceksiniz.

Orada ikram edilen herşey hazineden gelen para ile hazırlanıyor. O para haramsa, senin aldığın vekil maaşı da haram!

Hadi maaş alma da göreyim seni!

CHP'nin hazineden aldığı seçim yardımlarıda haram ona bakarsan... Şu an makamının bulunduğu parti binasını biri babasının hayrına yaptırdı da biz mi bilmiyoruz? Hazinenin yaptığı yardım paralarıyla yapılmadı mı orası?

Hadi oturma orada!...

Müslüman ülkelerin harp döneminde Türk halkına gönderdiği yardım paralarıyla kurulan bankadan CHP'ye akan ortaklık paraları çok helal değil mi?

Almasana!..

CHP, yolsuzluğu mahkeme kararıyla tescillenmiş bir parti değil mi? Senin lideri olduğun parti kurum olarak topyekün haram paşam!

Ülkenin kıtlıktan kırıldığı dönemde Anıtkabir'i uzaylılar beleşemi yaptı? Atatürk haram parayla inşa edilen bir yerde mi yatıyor yoksa?

İnsanın basireti bağlanınca bilinç altındaki gerçek işte böyle dile geliyor. "Erdoğan o sarayı kendisine yaptırdı. Orası haram, ben oraya gidemem!" derken bir gerçeği haykırıyor aslında...

"Bu halk beni hiçbir zaman Başbakan veya Cumhurbaşkanı yapmayacak. Oralara çıkmak bana haram!" diye dert yanıyor!
İnternethaber.com

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • lokman toksoy

    10 Kasım 2014 12:39
    1 2
    Ne güzel konuşuyorsunuz.Ama neye göre? Kötü misal emsal teşkil etmez.CHP,Yandaşları ve sair aynı fikir ve inanışlara sahipler açısından olaya bakarsak "ah canım ah" AK Partililer çok az yemişler.Biraz daha yesinler ,semizlensinler. Ancak isrsf israfdır.Büyüğü de , küçüğü de dinen haramdır. Hele hele Beytül Mal dan alınan parada tüyü bitmemiş yetimin hakkı vardır.Bunun vebali düşünen insanlara ve Müslümanlara çok ağır gelir.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;