GÜNCEL

Süleyman Özışık : Erdoğan’ın Amerika’daki 40 tır altını!

Tarih
24 Ekim 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık

Yanlış hatırlamıyorsam ya Marmaray ya da Avrasya Tüneli'nin hizmete açıldığı gündü. Ankara'da olduğum için açılış törenini ekrandan takip ediyordum. O sırada yanıma, bulunduğum mekâna gelen CHP'li bir siyasetçi içeri girdi. Bahsettiğim kişi öyle sıradan bir siyasetçi değil ha...

Partinin üst kademelerinde görev yapmış birinden bahsediyorum.

Göz göze gelince merhabalaştık hâliyle. "Bir çay ısmarlayayım" dedim, kabul etti, oturdu. Oradan buradan konuşuyoruz ama ben bir yandan da ekrandan açılış törenini izlemeye çalışıyorum.

Benim ekrana baktığımı görünce, "Hayrola neyi gösteriyor televizyon?" diye sordu gözlerini kısarak.

Açılış töreninden bahsedince önce "Haaa, tamam" dedi. Sonra birkaç saniye bekleyip, imalı bir ses çıkararak güldü. 

İnsan bir CHP'li ile oturunca ve konu AK Parti'ye gelince o CHP'linin aşağı yukarı ne diyeceğini tahmin eder ya hani. Ben de ne diyeceğini tahmin ederek "Ne düşünüyorsunuz, güzel hizmet değil mi?" diye kaşıyıcı bir soru sordum.

"Yaaaa, tabii tabii büyük hizmet" diyerek alaycı bir üslupla konuşmaya başladı. Sonra klasik CHP ezberciliğiyle, "Bakın gazetecisiniz ama araştırmıyorsunuz, okumuyorsunuz, cahil kalıyorsunuz" demeye başladı.

"Cahilliğimi bağışlayın ve lütfen beni aydınlatın" dedim nezaket içinde...

"Tabii tabii, anlatayım" diye başladığı kibir dolu konuşmasını, "Siz bu tünelin niye yapıldığını biliyor musunuz?” diye bir soruyla devam ettirdi.

Sadece "Niyeymiş?" diye sormakla yetindim.

Başını yukarı aşağı sallaya sallaya, "Yaaa işte bilmiyorsunuz kardeşim, bilmiyorsunuz. Yurttaş da bilmiyor ve bu yapılanın hizmet olduğuna inanıyor" diye başladı anlatmaya:

"Bu tünel Abdülhamid’in hayaliymiş diyorlar. Abdülhamid kendi zamanında yaptığı araştırmalarda, şimdi tünelin geçtiği yerde büyük altın rezervleri olduğunu öğrendi ve bunlara konmak için çok çabaladı ama ömrü yetmedi. Bunu öğrenen Tayyip Erdoğan tünel bahanesiyle o altınların üzerine kondu..."

Ben hiçbir şey söylemeden böyle dehşet içinde kendisini izliyorum!

"Oradan 40 tır altın çıktı ve Tayyip Erdoğan o altınların hepsini gizlice yurt dışına çıkardı. O altınlar şimdi Amerika'daki hesabında yatıyor!"

Ben o sırada sadece "Tırla mı çıkardı?" diye sorabildim. 

Tabii daha sonra seviyenin giderek düştüğünü görünce "Siz 'tır'latmışsınız" diyerek ayrıldım CHP'li arkadaştan...

Bu tuhaf konuşmayı niye anlattım...

Malumunuz; Amerika geçtiğimiz hafta YPG'ye operasyon yapılması hâlinde Erdoğan hakkında bazı yaptırımlar uygulanacağını ve Cumhurbaşkanı'nın Amerika'daki mal varlığının araştırılacağını açıkladı.

Sonrasını biliyorsunuz.

Amerika ile Türkiye arasında operasyonlara ara verilmesi yönünde bir anlaşma sağlandı. 

Dün grup toplantısında konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu anlaşmanın yapılmasını "Mal varlığının araştırılması" meselesine bağladı.

Özetle; "Amerika senin Amerika'daki mal varlığını araştıracağını söyleyince hemen anlaşma masasına oturdun" dedi. 

Yetinmedi CHP lideri...

"Adamlara tek kelime edemedin. Yüreğin varsa çıkarsın, Amerika'da mal varlığının olmadığını açıklarsın. Niye bunu yapmıyorsun, niye korkuyorsun?" diye sordu.

Oysa...

Oysa Erdoğan daha geçen hafta gazetecilerin bu konudaki sorularına verdiği cevapta, "Yaptırımlar açıklıyorlar. Bizim hedefimiz belli. Bizim herhangi bir yaptırım konusunda endişemiz yok. Mal varlığı konusunda da bazı açıklamalar yapılıyor. Bununla ilgili de gerekli ne varsa açıklayabilirler" diye cevap vermişti.

Anlaşılan Kemal Kılıçdaroğlu ya bu açıklamayı duymamış ya da duymazdan geliyor.

Gerçi yüz defa açıklama yapılmasına rağmen, hâlâ Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki klozetlerin altından yapıldığına inanan birine ne anlatabilirsin ki?..

Bakın dikkat edin, "Yalan söyleyen" demiyorum, "İnanan" diyorum. Adam bunlara gerçekten inanıyor. Tıpkı sahte olan MAN belgelerinin gerçek olduğuna inandığı gibi, Erdoğan'ın Amerika'da ciddi mal varlığı olduğuna da inanıyor.

Oysa kafatasının içinde bıngıldak kadar akıl taşıyan biri, "Yahu Amerika'da yüklü mal varlığı olan biri, Amerika ile bu kadar ters düşmeye cesaret edemez herhâlde" diye düşünür. 

Ama bizimki düşünme gereği duymuyor!

Çünkü onun adına düşünen ve onu böyle konuşturan birileri var. Eline taverna sanatçılarına uzatır gibi peçete üzerine yazılmış belgeler uzatıyorlar, o da kendisine düşen rolü oynamaya çalışıyor.

Acı olan şu ki...

Kemal Kılıçdaroğlu Erdoğan'ın Amerika'da mal varlığını iddia ederken hangi maldan bahsediyor biliyor musunuz?

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • hursit dilaver

  27 Ekim 2019 21:57
  0 0
  altınları sakladığı yeri de öğrendik. WEST POİNTin altındaki tünelden sağ tarafa gidin orada göreceksiniz.ben ABDdeki FETÖ takımından duydum. onlar taşımış zaten. sagolasın CHP sayende nasıl da bilgilendik. vay be ulan neler olmuş yahu.. yuh bize..
 • nazan

  25 Ekim 2019 16:03
  1 0
  yazık bu adamcık bizimle aynı oksijeni soluyup ziyan ediyor ....... hani RECEP TAYYİP ERDOĞAN diktatör.... !?! Nasıl diktatör ki bu yalancıları sultanahmet meydanında sallandırmıyor....
 • hursit dilaver

  25 Ekim 2019 14:53
  0 0
  BU OLAYIN NASIL DOĞRU OLDUĞUNU HURSİT DİLAVER YORUMU İLE ÖĞRENİN. CHPNİN BU ÜLKEYE YAPACAĞI EN BÜYÜK HİZMET LOZANDAN SONRA BUDUR. hatta daha da üstündür.minnettarız CHPye.. BAKMAYIN 6 AY SONRA İSTANBULDA SU BİTECEKMİŞ.. UMURUMUZ DEĞİL. HELE ŞU ALTINLAR GELSİN BAKALIM. ASLAN CHP.
 • hursit dilaver 2

  25 Ekim 2019 14:50
  0 0
  BUNU HABER ALAN TAYYİP BEY DE HEMEN AVRASYA TÜNELİ, MARMARAY BAHANESİ İLE BURALARI ADAMLARINA KAZDIRDI DA BU 40 TIR ALTINI ÇAKTIRMADAN YUKLETİP ABDYE GÖNDERDİ. HATTA 2 GEMİ AGIRLIKTAN BATMA TEHLİKESİ GEÇİRDİ. ama işte FETÖ ve CHPyi aşamadı. aslan CHP bunu öğrendi ve yakında meclse araştırma önergesi verecek.tayyip bey tutuştu tabi. şimdi ABDye gidip o altınları 40TIRa yükleyip,grönlandda götürecek. orada malum araştırma merkezimiz var. onun altına gömecekmiş. aman CHP takip et.
 • hursit dilaver

  25 Ekim 2019 14:47
  1 0
  youtubda bugün yazdım. olay doğru hatırlarsanız, bir ara boğazda koyun kuzu gemisi batmıştı da yüzlerce koyun falan boğulmuştu. bunun araştırması yapılırken ölen koyunların belli bir merkezde yıgıldığı görüldü. bilim adamları bunun sebebini araştırdılar ve de BU KOYUNLARIN YIGILDIĞI YERİN ALTINDA ALTIN YIGINLARI BULUNDUĞU VE BUNLARIN DA ÇOOK ESKİ MEDENİYETLERDEN VE TUGLA ŞEKLİNE GETİRİLMİŞ HALDE OLDUĞU TESBİT EDİLDİ.
 • Dilber

  25 Ekim 2019 09:28
  0 0
  Süleyman Bey; bu CHP liler herkesi kendileri gibi menfaat için yaşanır sanıyorlar galiba...Sorsaydınız cephede şehit düşen Mehmetçiklerimiz kaç tır dolusu altını savunmak için canlarını vermişler???
 • SEDAT KALFA

  25 Ekim 2019 08:07
  1 0
  ülkemizde sayın Erdoğan aleyhine olsun da çamurdan olsun zihniyetinden olan binlerce insan türedi ne olursa olsun yeterki Erdoğan aleyhine olsun . BU NASIL BİR ZİHNİYETTİR BİLEN VARSA YAZSIN. İNANIN BİRİSİ HABER YAYSA, YA ERDOĞAN DOĞUŞTA KIZ DOĞMUŞ DA SONRADAN ERKEK YAPMIŞLAR DESELER BUNA BİLE İNANACAK İNSANLAR MUTLAKA ÇIKAR . ALLAH cc AKIL VERSİN
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;