SİYASET

Süleyman Özışık : Erdoğan'ı yargılayacak mısın?

Tarih
26 Mayıs 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık

Aylardır bir tehlikeye dikkat çekiyor, "Eğer AK Parti 24 Haziran seçimlerini kaybederse, 25 Haziran'da en küçük sorunumuz seçim kaybetmek olacak" diyorum. 

Birileri ne demek istediğimi anlamamış olacak ki "Bu meseleyi biraz daha açar mısın?" diye yazıyor.

Aslında daha önce detaylarına girmiştim. 

"24 Haziran sadece bir seçimin kaybı olmayacak. O seçimden sonra Abdulhamid döneminden sonra ne yapıldıysa aynısı yapılacak. Erdoğan ve AK Parti'ye 16 yıl boyunca oy veren herkes, yaşanacak acıdan payına düşeni alacak" demiştim. 

"AK Parti benzeri bir oluşumun bir daha iktidara gelmemesi için, Erdoğan ya da Erdoğan gibi bir adamın tekrar ülke yönetimini ele almaması için gereken neyse onu yapacaklar" diye uyarıda bulunmuştum. 

Hayali konuşmuyor, kehanette bulunmuyorum.

Bakınız arkadaşlar...

Ankara'da, Avrupa Birliği Büyükelçileri ile iftarda bir araya gelen CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, büyükelçilerin kendisine, "Cumhurbaşkanı seçilirsen Erdoğan'ı yargılayacak mısın?" diye sorduğunu açıkladı.

Anlamayanlar olabilir diye burayı çift dikiş geçeyim:

CHP'nin adayı, oruç tutmayan Avrupa Birliği üyesi ülkelerin büyükelçileriyle iftarda buluşuyor! Büyükelçilerin sorduğu ilk soru, "Sen iş başına gelirsen Erdoğan'ı yargılayacak mısın?" oluyor. 

Bu soru size bir mesaj vermiyor mu?

“Bu adamların derdi, tasası, karın ağrısı nedir? Neden Erdoğan'ın yargılanmasını bu kadar çok istiyorlar” diye sormuyor musunuz kendinize?

Bu sorunun muhatabı olan Muharrem İnce seçim meydanlarındaki tüm konuşmalarında, altını çizerek "Ben adil bir yargı sistemi kuracağım, O adil yargı Erdoğan'ı yargılar mı yargılamaz mı orasına karışmam!" diyor. 

Sadece Muharrem İnce mi?

İyi Parti'nin Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, neredeyse çıktığı her meydanda, içinde biriken kin ve öfkeyi dışa vuruyor. İş başına geldiğinde Erdoğan'dan hesap soracağını söylüyor. 

Bu durum size manidar gelmiyor mu?

Bunlar dursun bir kenarda...

Erdoğan'ın karşısına çıkan bütün adaylar "Yerli otomobili yaptırmam. Kanal İstanbul'u yaptırmam. Hızlı tren projesini, şehir hastaneleri projesini durduracağım" diyor mu?

Allah, Peygamber aşkına arkadaş...

Siz hiç; HDP'li, CHP'li, İyi Partili veya Saadet Partili bir seçmenin, "Bu projeleri durdurursanız size oy veririz" dediğini duydunuz mu?

Ben duymadım. 

Adını saydığım partilere oy veren seçmenler bile bahsini ettiğim projelere karşı çıkmıyorken, aday olan liderler kimin isteğini yerine getirmek için bu projeleri durduracağını söylüyor, "Erdoğan'ı yargılayacağız, siz rahat olun" diyerek kime selam çakıyor, kimlerin arzu ve isteklerini yerine getireceklerine dair söz veriyor?

Birbirimizi kandırmayalım. Kime selam çakıldığını da, kime söz verildiğini de çok iyi biliyoruz. 

Bu tehlikeden dolayı, "Eğer AK Parti 24 Haziran seçimlerini kaybederse, 25 Haziran'da en küçük sorunumuz seçim kaybetmek olacak" diyorum. 

İçinde bulunduğunuz coğrafyaya şöyle bir dönüp bakın. Giden liderlere ve o liderlerden sonra yaşananlara bir bakın. 

Saddam'dan sonra Irak'ın hali ne oldu? Kaddafi'den sonra Libya ne hale geldi? Muhammed Mursi'den sonra Mısır'da neler yaşandı? Avrupa'nın demokrasi getireceğiz bahanesiyle girdiği Ortadoğu coğrafyasında huzura eren bir tek ülke var mı parmakla göstereceğiniz?

Evet; onlar Arap Baharı ya da küresel darbeler marifetiyle indirildi. Sırada senin ülken var. Senin ülkende darbeyle başaramadıkları şeyi bu kez seçimle başarmak istiyorlar. 

Küle ve köze dönüştürdükleri ülkelere ne yaşattılarsa, seçimden sonra Türkiye'ye aynısını yaşatmak için harekete geçtiler. 

Tekraren söylüyorum.

Seçimi kaybetmek sadece Erdoğan'ı ilgilendiren bir mesele olmayacak. 16 yıl boyunca onun ardından giden kim varsa, Erdoğan'la aynı akıbeti yaşayacak. 

Avrupa'ya direnen, onların istila, işgal ve yağma girişimlerini bozan bir lider daha gelmesin diye, milyonlar o liderin arkasında bir daha durmasın diye ellerinden geleni ardına koymazlar.

Irak'ta, Libya'da, Mısır'da ve Suriye'de milyonlarca insanı nasıl katlettilerse, öyle katledecekler. O ülkeleri nasıl yağmaladılarsa, bu ülkenin birikimlerini de öyle yağmalayacaklar.

Bu iş, kısa sürede Muharrem İnce'nin de Meral Akşener'in de Temel Karamollaoğlu'nun da istemediği duruma gelecek. "Erdoğan'ı yargılayacak mısınız?" diyen güçler, ülke yönetimini onlara bırakmaz. 

Bırakmayacak!

“Türkiye, Türklere bırakılmayacak kadar değerlidir” sözünün gereği yerine getirilecek.

Bu yazıyı kaleme alma nedenim budur. 

Şunun bilinmesini isterim ki ben bu yazıyı Erdoğan'ın karşısında saf tutanlar için falan da yazmadım. Onların, Erdoğan'ı sevme veyahut ona oy verme gibi bir mecburiyetleri yok. Onlar, elbette ki inandıkları lider ya da liderlerin ardından gidecek, buna sözüm yok. 

Ben, bugüne kadar Erdoğan'a ve AK Parti'yi inanıp, bugün çeşitli gerekçelerle AK Parti'ye oy vermeyecek olanlara, "Milletvekillerini sevmedim. Belediye başkanları bize hizmet etmedi. Biz, şu veya bu konuda mağduruz" diyenlere sesleniyorum.

16 yıl boyunca yapılan ekonomik ve askeri darbelerin tek bir nedeni vardı. 16 yıl boyunca inandığınız, güvendiğiniz ve sevdiğiniz adamla aranızda oluşan sevgi ve güven bağını kesmek. Yani Avrupalının deyimiyle, "Böl, parçala, yönet" taktiği...

İlk kez bunu başarabileceklerine inanıyorlar. 

Bölündüğünüz anda parçalanacaksınız. Parçalandıktan sonrası çok kolay... 

Ve inanın...

Gelecek olanlar size hizmet için, sizin mağduriyetinizi gidermek için gelmeyecek. 

Benden uyarması!..

Ha...

Bu yazıyı okuyup da "Erdoğan ve AK Parti kaybediyor olmasa bu yazı yazılmazdı" diyen muhalifler olabilir.

Hiç boşuna heveslenmeyin, bu seçim ilk turda Erdoğan, AK Parti ve MHP lehine bitecek! 

Bu yazıyı yazma nedenimi sorgulayacak olursanız. 


Yazının devamı için tıklayınız


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • mehmet baytar

  27 Mayıs 2018 03:04
  0 4
  Muharrem ince CNN Türkte Yerli otomobili nasıl yapılacağını çok güzel anlattı insanları kandırmayın oruçlu ağzınızla yalan konuşmayın
 • ALAKIR

  26 Mayıs 2018 20:55
  2 0
  Tebrikler dostum ağzına sağlık bu ülkenin sana ihtiyacı var...allah a emanet.
 • Selahaddin

  26 Mayıs 2018 16:23
  1 0
  Egri oturalim dogru konusalim. Adamlar Osmanli'yi yikmis, balkanlari, Kuzey Afrika, Ortadogu ve Arap yarimadasinin yer aldigi Arap cografyasini bütünden ayirmis. Gecen bir asirlik planda Araplari Turksuzlestirmis, Turk'u Arap'sizlastirmis. Kürd'ü tuzaklamış Cografyanin tumunu bir tencerede firina surmus. Tam pismisken birisi geliyor, adamlarin elinden kasiklari aliyor. Simdi siz bu adamlara kasiklari teslim etseniz bu adamlar çömçeyle gelmez mi saniyorsunuz?
 • Nazan

  26 Mayıs 2018 13:05
  9 0
  Biz 15 Temmuz gecesi nde küllerinden tekrar doğan Türk milleti olarak Bu çapulculara mı bırakacağız Türkiye cumhuriyetini hayır asla biz 15 Temmuz gecesi nde kadın erkek yaşlı genç sokağa çıkıp antreman yaptık biz maça hazırız...
 • HAK DAVA

  26 Mayıs 2018 12:31
  6 0
  VALLA KİM KİMİ YARGILAYACAK GÖRECEĞİZ SABREDİN HELE ŞUNUN ŞUARASINDA 24.HAZİRANA NE KALDI CANIM; BEN DEYİM 33 SİZDEYİN 32 GÜN HAA BU ARADA SÜLEYMAN BEY ERDOĞAN İKTİDARDAN DÜŞŞE DAHİ ONU BU CEHENNEM KÖPEKLERİNE VERMEYECEGİZ BUNUDA BURAYA YAZIYORUM SEYREDİN VE GÖRÜN
 • hursit dilaver

  26 Mayıs 2018 12:14
  0 0
  erd0ğanın yargılanmasına bunlar cesaret edemezler de ancak AB ve ABDye bu işi yaptırırlar.DUŞUNUN BİR.15 temmuzda gemiler denize açılmıştı.niye ki,t0planan AKPliler,işadamları falan gemilere d0ldurulacak.ve ULUSLARARASI DENİZLERDE BEKLİYECEK VE AYNEN ABD UÇAKLARI GİBİ HUKUKİ İŞKENCE MERKEZLERİ 0LACAKTI.nasıl bir beladan sıyrıldık görun. ama hala bitmedi. ULKE MYANMAR 0LURKEN VATANSEVERLER GENE T0PLANIP GEMİLERE İŞKENCE İÇİN.....
 • Aa

  26 Mayıs 2018 12:02
  3 0
  Elinize saglik Rabbim yar ve yardımcımız olsun inşallah oyun büyük inşallah vatandaş uyanık olur bu oyunları 15 temmuzda olduğu gibi oylarla bozar Rabbim vatan ve milletimizi korusun o hile yapan partilerinin hileleri seçimden once ayen beyan görünsün yatırımların devam etmesi için dış güçlerinin oyununun bozulması için durmak yok yola devam Allah'ın dediği olur nokta
 • hursit dilaver

  26 Mayıs 2018 11:44
  1 0
  yani bu değirmenin suyu nerden geliy0r derim.bizim antalyada bir partinin çatıda tabelası var.26 adım saydım aşağıdan. 70 cmden 18 metre uzunluk ve tahmınen 1.5 metre yukseklikte tabela..hadi 15 metreye 1.5 metre diyelim. yahu 0nu 0raya m0nte etmek bile tabela parasını geçer. neyse.bu seçim harcamaları devletten mi, nerden.şu guzel cumartesinizi mundar etmeyeyim dedim de..
 • hursit dilaver

  26 Mayıs 2018 11:40
  1 0
  aklıma gelmişken deyvereyim. bu AB ve ABD elçileri, k0ns0l0sları ateşeleri, kavasları falan bunlarla her ay standart t0plantı yapıy0rlar. nerde t0planıy0rlar hala splend0r H0TELde değildir.neyse benim derdim şu BU MUSTEMLEKECİ DEVLET UYELERI GELDKLERİNDE ÇANTALILAR MI,B0Ş MU, bizimkiler saftır. bunları ÇANTALARI İLE TARTIN, ÇIKIŞTA HAFİFLEMİŞLER Mİ.. NE BİLELİM.farkı zıkkımlandıkları fışkıyla da kapatırlar zaar.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;