SİYASET

Süleyman Özışık : ‘Deva’sız bir Gelecek!

Tarih
26 Mart 2021
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık

AK Parti'den ayrılan Ali Babacan ile Ahmet Davutoğlu'nun geçmişlerini unutmuşuz gibi bize ahlak ve erdem satmaya çalışmaları kabak tadı vermeye başladı.

Ahmet Hoca, geçtiğimiz günlerde Gara'da 13 vatandaşımızın PKK'lı teröristler tarafından şehit edilmesi sonrası ettiği sözleri biliyorsunuz.

Daha önce "Erdoğan ve ailesi hakkında benim ağzımdan kem söz çıkmayacak" diyen Beyefendi, sırf Erdoğan'a laf çakmak için döndü, "Halk feryat ediyor. Şimdi bu feryat içinde Cumhurbaşkanının yeni bir müjdeye ihtiyacı vardı. Sonuç olarak hatalarla dolu bir operasyon yapıldı" dedi iyi mi?

Kimse de dönüp, "Yahu sen Batılı dostlarından aldığın bilgiyle Suriye politikasını yanlış yönettin ve Türkiye'ye ağır bedeller ödettin. Senin konuşmaya hakkın var mı?" demedi.

Esenyurt'ta 37 katlı gökdelenin 17 katı kaçak olarak inşa edildi: İçişleri Bakanlığı harekete geçti - Yeni ŞafakMillete siyasi ahlaktan bahsedeceksin, dönüp il teşkilatını kaçak binaya taşımaya çalışacaksın. 

Millete erdemin faziletlerinden bahsedeceksin, dönüp Şehit Üniversitesi üzerinden devletin hem arazisine hem de sana verdiği banka kredisine çökmeye çalışacaksın.

Daha birkaç ay önce kurduğun partinin teşkilatları sapır sapır dökülecek. Seninle yola çıkanlar senin yönetimine bir yıl bile sabredemeyip istifa ederek kaçacak. Sen bu hâlinle dönüp ülkeyi yönetmeye talip olduğunu söyleyeceksin...

Ya Ali Babacan'a ne demeli?

Kendi döneminde Türkiye'nin binbir eziyetle kapattığı borcun hemen ardından IMF'ye gitmek için mücadele edeceksin. AK Parti'nin içindeyken olana bitene ses etmeyeceksin.

Sonra parti kurunca, "Orada rehin gibiydim" diyeceksin.

Sonra sen de tıpkı Ahmet Davutoğlu gibi millete ahlak ve erdem dersi vermeye çalışacaksın. Partinin içini bilmeyen de bu numaralara kanacak öyle mi?

Kanacak olan var ise ben onlara bir olay anlatayım, gerisine kendileri karar versin...

Hani hatırlar mısınız bundan birkaç ay önce Esenyurt'ta yapılan bir kaçak binadan bahsetmiştim.

Halis Kahriman'ın Vurgunu Ortaya Çıktı. - Haber Pars - Daima Doğru ve Gerçeğin YanındaHatırlamadıysanız şöyle anlatayım: Esenyurt E-5 karayolu kenarında AK Parti'nin daha önce 20 kat ruhsatı verdiği bir bina vardı. Bu binanın üzerine CHP'li belediye döneminde 17 kaçak kat daha çıkıldı.

Dile kolay, 17 kaçak kat!

Benim yazdığım yazılardan sonra CHP'li Esenyurt Belediyesi göz yumduğu bu yolsuzluğun üzerine yatıp, "Vay be nasıl olmuş biz görmemişiz yahu" diye komik bir açıklama yaptı.

Sonra da kamuoyu baskısı oluşunca binaya 50 milyon lira ceza kesmek zorunda kaldı. 

Binanın sahibi Halis Kahriman'dı. Seçim döneminde siyasi ikbal heyecanıyla önce Binali Yıldırım'ı desteklediğini açıkladı. Ondan yüz bulamayınca bu kez Ekrem İmamoğlu'nu desteklediğini açıkladı. 

Ondan da yüz bulamayınca kapağı nereye attı dersiniz?

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;