SİYASET

Süleyman Özışık : Demirtaş dışarı, Erdoğan içeri mi?

Tarih
09 Kasım 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık

"Selahattin Demirtaş niye hapiste? Bir siyasetçiyi niye hapse atarsınız? Farklı düşünüyor diye. İnsan düşüncesinden dolayı 21. yüzyılda hapse mi atılır Allah aşkına? Bu doğru değildir. Serbest bırakılması lazım. Eline silah alıp gidip birini vursa anlarım ama Selahattin Demirtaş'ın böyle bir eylemi yok."

Ben demiyorum bunu...

HDP'li biri de demiyor...

CHP'nin başındaki zat diyor. 

Gerçi şimdi siz bana "Ya bunun ne dediği pek de önemli değil kardeşi bile bunu kardeşlikten reddetmiş" diyeceksiniz ama değil kardeşim, değil...

Mesele bu kadar basit değil...

Son aylarda yaşananlara şöyle bir göz atın, meselenin niye basit olmadığını anlarsınız.

Bu adam, devletin mahrem bilgisi sayılan MİT tırları dosyasını Can Dündar üzerinden dünyaya servis ettiren Enis Berberoğlu'nun serbest bırakılmasını istedi.

İstediği oldu!

Bu adam "Türkiye sarin gazı üretiyor" diyen, "Türkiye'de DEAŞ'lı teröristler eğitiliyor" diyen, "Yarın bir savaş çıkması hâlinde ben İran'ın saflarında Türkiye'ye karşı yer alırım" diyen ve sahibi olduğu Karşı gazetesinde FETÖ'nün kara propagandasını yapan Eren Erdem'in serbest bırakılmasını istedi.

İstediği oldu!

Bu adam içeriye düşünce suçlusu gazetecilerin olduğunu söyledi, FETÖ'nün darbesini meşrulaştırmaya çalışan Nazlı Ilıcak ve Ahmet Altan'ın serbest bırakılmasını istedi. Devlete "Katil" diyen, "Mafya" diyen Ahmet Şık'ın serbest bırakılmasını istedi.

İstediği yine oldu!

Ne kadar hain varsa tek tek dışarı çıkmasını sağladı, şimdi sıra Selahattin Demirtaş'a geldi. 

Hep söylerim.

"Bu adam Türkiye'yi ateşe vereceklerini bilse, bir saniye dahi tereddüt etmeden şeytanlarla dahi iş birliği yapar" derim.

İşte görüyorsunuz...

Geçtiğimiz günlerde Selahattin Demirtaş'tan "Yerel seçimlerde seçmenimize 'CHP'den gelen hakaretlere aldırmayın, bağrınıza taş basın gidin yine CHP'ye oy verin' demiştik ama artık bağrımıza taş basmayız" mesajı geldi ya. Yana yana ortalığa düştü "Selahattin'in suçu yok onu serbest bırakın" demeye başladı. 

Yalnız sözlerine dikkat edin!

Konuşurken, Selahattin Demirtaş'tan "Düşüncesinden dolayı hapiste" diye bahsediyor.

Kullandığı cümleyi tekrar gözden geçirelim.

"Selahattin Demirtaş niye hapiste? Bir siyasetçiyi niye hapse atarsınız? Farklı düşünüyor diye. İnsan düşüncesinden dolayı 21. yüzyılda hapse mi atılır Allah aşkına? Bu doğru değildir. Serbest bırakılması lazım. Eline silah alıp gidip birini vursa anlarım ama Selahattin Demirtaş'ın böyle bir eylemi yok" diyor.

Masum bir cümle değil bu cümle...

Zira biz, Abdullah Öcalan'ın eline silah alarak birilerini bizzat katlettiğini görmedik. Yıllar yılı yılanın zehrini aratmayan düşünceleriyle PKK'yı yönetti, katliamlara azmettirdi.

Biz, Fetullah Gülen denen iblisin elinde de silah görmedik. Birilerini bizzat vurduğuna şahit hiç olmadık. Ama düşüncelerinin, kendisine tabi olan müritlerini ne hâle getirdiğine hepimiz 15 Temmuz'da şahit olduk. 

Hatta Fetullahçı teröristlerin içinde "Yurtta Sulh Konseyi" adı verilen general tayfasının da eline silah aldığına ve birilerini öldürdüğüne şahit olmadık. Ama onların da darbeyi aylarca düşündüğüne ve katliam emrini verdiklerine şahit olduk.

Selahattin Demirtaş tabii ki eline silah almadı. Ama "Serhildan" ilan ettiği 6-8 Ekim tarihinde "Sokakları istila edin, ilçeleri işgal edin" diyerek 53 kişinin katledilmesini bizzat azmettirdi.

Demem o ki...

Selahattin Demirtaş'tan sonra sıra Abdullah Öcalan'a gelecek, Fetullah Gülen'e gelecek.

Bu kardeşinize inanın, sıra onlara da gelecek. Bugüne kadar Türkiye'de binlerce insanı katleden terör örgütü YPG için "Onlar terör örgütü değil, kendi ülkesini kurmaya çalışan bir siyasi oluşumdur" diyen bir partiden ve bu partinin başındaki adamdan bahsediyoruz...

Ülkesine darbe yapan, milletini bombalayan FETÖ'cü teröristlerin masum olduğunu her hafta Meclis kürsüsünden haykıran "KHK mağdurlarını serbest bırakın" diyen bir adamdan bahsediyoruz. 

Sizi şahit tutuyorum.

Ölür de o günleri göremezsem "Süleyman Özışık vakti zamanı geldiğinde Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Abdullah Öcalan ile Fetullah Gülen'i serbest bırakın, Erdoğan'ı ve onun etrafındaki herkesi içeri atın demişti. Dediği gerçekleşti" diyerek hakkımı teslim edin.

Çünkü o gün gelecek biliyorum.

O günü görür müyüm bilemem ama bugün için, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Selahattin Demirtaş hakkında kullandığı cümleler için kuracağım birkaç cümle var.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Ali

  11 Kasım 2019 08:31
  1 2
  Şimdi sen birilerine yaranmak için bu makaleyi yazdın yazmasına ama sana kim inansın senin para için yaranmak için yaptığını herkesin bilmedeiğini mi sandiniz
 • Adalet

  10 Kasım 2019 22:39
  1 2
  Allah sana o acıyı yaşatsın inşallah yalancı iftiracı.
 • Mahmut efe

  10 Kasım 2019 21:49
  3 4
  Ne sağlıksız bir köşe yazısı yahu senin gibileri sayesinde kardeşliğe nifaklik giriyor. İnan beyefendi bu tür yazilar derin devlet tarafinda tutulmuş köşe yazarların yazilaridir. Sadece siyonizme hizmet ediyorsunuz. Halkın adamıdır Selahattin Demirtaş bir Türk olarak bunu diyorum nokta....
 • Neşet

  10 Kasım 2019 20:48
  2 0
  Çok çok önemli şeylere dikkat çekiyorsunuz, kutlarım. Ayrıca yazınızın en son bölümündeki duanıza ben de bütün kalbimle aaaaamiiiiin diyorum.
 • Mardinli

  10 Kasım 2019 16:26
  1 3
  Ulan herif selahattin bulunmaz bir siyasetçi antepte kobane düștü düșecek diyen benmiydim halkı uyandıran benmiydim selahattin barıștan bașka birșey yapmadı daiși destekleyen bir münafıksın ve gerçek bir fetöcüsün seloyu çekemiyorsunuz halkı kandırmayın ve kemikçi olmayın.
 • ahh

  10 Kasım 2019 05:48
  2 2
  17 yildir devlet yonet de; anayasa mahkemesi, sayistay, yargitay, universiteler, medya, stk'lar'a hakim olama! Bu karsilik 7-24 ''diktator, sultan, saray'' diye zirlasinlar, sana her turlu iftira, hakareti yapsinlar1? Erdogan gercekten beceriksiz kalin kafanin tekiymis. Turkes veya Erbakan hoca 17 yil iktidar olacakta devleti kotrol edemeyecek! vah ki vah
 • Mustafa

  09 Kasım 2019 22:16
  6 1
  Biraz karamsar bir yazıydı. Kulun bir hedefi ve düşüncesi varsa Allah'ında bir takdiri ve yazgısı vardır. Gün doğmadan neler doğar derler ya. Bekleyelim. Bakalım kader nasıl tecelli edecek. İnşallah Ülkemizin çok iyi günlerini hep birlikte görecek ve yaşayacağız.
 • hursit dilaver

  09 Kasım 2019 17:01
  5 6
  AAAH SÜLEYMAN BEY.SEÇİMİ CHP ALACAK VE KİMSE İTİRAZ EDEMİYECEK,ya da,SURATINIZA TÜKÜRÜRLER, SOKAGA ÇIKAMAZSINIZ diye tehdit edilen YSK.. malum AKP bu YSKyı ve kararlarını ilahi karar sayar. CHP gibi değildir. saygılıdır. kurani hüküm sayar.ULAN 13bine İNEN OY FARKINININ SAYIMINI NASIL DURDURTTU BUNLAR. NASIL AKŞAMIN 08.00 İNDE KURUL TOPLATTILAR.ne oldu kümes, ahır,inşaat,ardiye seçmenleri.. hiiiiiç: EY AKP MÜSTEHAKSIN.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;