GÜNCEL

Süleyman Özışık : Cumhurbaşkanı Erdoğan akılsızmış... GAK!

Tarih
06 Aralık 2014
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık

6 Aralık 2014

Kamuoyunda Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile ilgili tartışmalar dinmiyor. Gazetelerde bu tartışmaları takip etmeye çalışırken, gözüme iki haber ilişti.

İlk haber İngiltere'den...

BBC'den Laura Kuenssberg'in haberine göre İngiltere'deki Westminster Sarayı'nın restorasyonu için ayrılan bütçe, Türk parasıyla 9 milyar TL'yi bulacakmış! Yani Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın toplam maliyetinin 8 katı kadar paradan bahsediliyor.

İkinci haber Türkiye'den...

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in açıklamalarına göre, Çankaya Köşkü'nün tamir ve restorasyonu için 2008-2011 yılları arasında harcanan para 130 milyon TL'yi bulmuş.

78 yıl önce hizmete açılan yaşlı binanın 15 yıllık restorasyon ve tamir masrafları da neredeyse yeni Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın toplam maliyetine denk düşüyor.

Ama gelin görün ki dökülen bir binanın restorasyon ve tamiri için dünyanın parasını tıpış tıpış verenler, yeni yapılan bir bina için cebinden çıkan 18 lira için isyan ediyor.

Niye?

Çünkü o binada "Muhtar bile olamaz" diye aşağıladıkları, tüm çabalarına, tüm karalamalarına rağmen alaşağı edemedikleri bir adam oturacak!

Karın ağrıları, kuyruk acıları bundan...

Onları fişekleyen ise CHP'nin lideri Kemal Kılıçdaroğlu. Bulunduğu her ortamda o sarayı yaptıran adama ağzına geleni söylemekten geri kalmıyor. Bununla da yetinmeyip tıpkı gezide olduğu gibi toplumu bu kez bir bina için ayaklandırmaya çabalıyor.

Önceki gün engellilerle bir araya geldiği toplantıda bedensel engelli bir vatandaşın "Bu kadar sorun varken kendisine bin odalı saray yaptıran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın zihinsel engelli olduğunu düşünüyor musunuz" şeklindeki sorusuna aynen şu cevabı veriyor:

"Ülkenin bu kadar sorunu varken kendisine bin odalı saray yaptırana ne denir. ’Zihinsel engelli’ demek kendisine ödül olur herhalde, akılsız demek en iyisi"

İzlediğimde böyle soru soran o engelliye mi, yoksa ona cevap vereyim derken kepazeliğin, nefretin dibine vuran Kılıçdaroğlu'na mı acımalı bilemedim.

Ülkenin sorunlarını, SSK'yı batırmış, daha partisindeki ve dahi partisine bağlı bir belediyedeki sorunu çözemeyen bir beceriksizle tartışmak isteyen vatandaşın mantığını sorgulayacak değilim.

Benim meselem Kemal Kılıçdaroğlu ile...

Be hey Allah'ın kulu!

Bir ülkede 20 milyondan fazla insanın oyunu almış ve halkın oylarıyla Cumhurbaşkanı olmuş bir adama hakaret ederek halkın bizzat kendisine hakaret ettiğinin farkında değil misin?

Milletin eğlencesi olmuşsun haberin yok. Bu ülkenin insanının neredeyse tamamı seni görünce "Yaşasın, yine güleceğiz" diye seviniyor. Seni gören tüm engelliler, "Bizim durumumuz iyiymiş" diye Allah'a şükrediyor, hala farkedemedin mi?

Şimdi Erdoğan akılsız, sen de akıllı oldun öyle mi?

Partisine atama ile gelen sen.Kaset darbesiyle koltuğa oturan sen. Girdiğin her seçimde ezildikçe ezilen, yenildikçe yenilen sen. Ama sen zeka küpü, Erdoğan ise akılsız!

Erdoğan eğer akılsızın biriyse, sandığa gidemeyene, yürüyen merdivene tersten binene, lefteri kaleci yapana, 7 kere dördü toplamayı bilmeyene, Kağıthane'yi Kağıttepe yapana, Mersin'i Güneydoğu'nun incisi yapana, emperyalistlerin anasından emdiği sütü memesinden bile getirtemeyip burnundan fışkırtana ne denir?

Allah aşkına bir söyle ne denir? Dünyanın en ileri derecede zihinsel engellisi bile bunları yapmazken Allah aşkına söyle, sana ne denir?


Yok kardeşim, yok!

Sanırım artık bu işe bir çözüm bulmalıyız. Yarından tezi yok, Türkçemizde manası bu adama karşılık gelen bir kelime icat etmeliyiz!

Çünkü artık gerek gafları, gerek yanlışları, gerek bize küfür ve hakaretten başka birşey bahşetmeyen çirkin ağzı ve gerekse vatana ihanet derecesine varacak eylemleriyle hakettiğinin çok ötesinde vaktimizi alıyor!

Türk Dil Kurumu'mu harekete geçer, yoksa aforizma üstadları mı bir lakap bulur bilemem.

Tek kelimeyle işi bitirmeliyiz!

Ya da kısa ama öz bir lakap bulmalıyız. Mesela medya bir dönem "Gandi Kemal" diye lakap takmıştı kendisine. Bu lakabı kısaltabiliriz.

Yani Gandi'ni 'GA'sı, 'Kemal'in veya Kılıçdaroğlu'nun 'K'sı. Kısaca "GAK!.." Adını anmayalım, "GAK" dedik mi herkes kim olduğunu bilsin!

Benim aklıma şimdilik bu lakap geldi. Sizin daha parlak önerileriniz varsa alayım!

İnternethaber.com

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • osmanli

  08 Aralık 2014 12:14
  4 0
  yazdiklarinizda son derece haklisiniz..siz isi biraz sakaya vurmusunuz ama durum gercekten ciddi..eskiden ortalik bu denli kotuydu..ulkemizde ust akilin her daim oldugu bariz bir sekilde belliydi ama ..siyasetcilerimiz iktidariyla olsun muhalefetiyle olsun ..birbirlerini politika ve siyasi soylemlerle elestirirler halkta bundan zevk alirdi..merhum cumhurbaskanimiz turgut ozalin ..meshur gafi ,,,benim memurum isini bilir,,,sozude komedi gibi tarihte yerini almisti.. 85 lerde 90 lardan bahsediyorum..o zamanlar liderler gaf yaptiklari zaman halkin icinden gaflar yaparlardi..kotude olsa halki zedelemeyecek sekilde..rakiplerine karsi politikalarida sadece rakibini etkiler yandaslrina veya halka dokunmazdi.. ama su kilicdaroglu denilen AVIL e gelince..soyledigi sozun yaptigi gafin degeri bu ulkeye cok pahaliya maal oluyor..ikitdara ettigi hakaretlerin haddi hesabi yok..tamamen bolucu tahrik edici.kaos cikaracak turden soylemler.. tayyip erdogan isminden cikamayip ulkenin cumhurbaskanina hakaret etmeye kadar goturmus isi..cumhurbaskaninin tarafsizligindan yakinan sen ayni bir japon yapistirici misali yapismisin erdogana ..icinde sendrom olusmus paronaya ..icraatlarin ortada zaten..ulkede nerde bir pislik varsa altinda sen. senin bu ulkeye muhalafetin bile bir fayda getirmezken ..iktidarin ne verir bu millet buyuk soru..eminimki lideri oldugun partidede sana tehamull hat saffada ..neyle orda oldugun belli..ve yine eminimki ..neyle geldiyse oylede gideceksin..son olarak derimki KEMALKILICDAROGLU..HIUCBIR ZAMAN SECIMLE GELMEDIN SECIMLEDE GIDEMEYECEKSIN...sen de bu AVIL lik olduktan sonra ...lakap takan cok olur.. AVIL
 • şiptar

  07 Aralık 2014 10:20
  0 0
  GAK. Gereksiz adam kılıçtaroğlu yardımcı olayım dedim sayın yazar.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR

Copyright © 2021 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;