POLEMİK

Süleyman Özışık : CHP’nin yapamadığı kötülüğü bizimkiler yaptı!

Tarih
12 Ağustos 2020
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık
CHP'li tayfa Kemal Kılıçdaroğlu'nun çeşme açılışı yapmasını 15 gün, Ekrem İmamoğlu'nun Fatih Sultan Mehmed'e ait çakma tabloya 6 trilyon vermesini bir ay konuştu.
Hem de bir başarı hikâyesi olarak.
Peki biz ne yaptık?
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ayasofya'yı 86 yıl sonra yeniden ibadete açmasını hepi topu bir hafta konuşamadık. Dünya, tarihe geçen bu olayı hâlâ konuşuyor ama biz bu muazzam mutluluğu bir hafta yaşayamadık.
İçimizde olup, kahır zamanlarımızda yanımızda olamayanlar sayesinde oldu bu. Belki şu sözlerim ağır kaçacak ama söylemekten geri durmayacağım. 
CHP, dünyayı ayağa kaldıran bu muazzam başarı hikâyesini perdelemek için elinden geleni yaptı ama başarılı olamadı. Ama onların yapamadığını bizimkiler bir çırpıda yapıverdi. 
Son günlerde dikkat ediyorum.
Hepimizin itiraz noktası hâline gelen İstanbul Sözleşmesi üzerinden bir fırtına koparılıyor. 
Yazılan yazıları, kullanılan cümleleri, okuyorum. Bakıyorum ki yok, dert İstanbul Sözleşmesi falan değil. Birileri İstanbul Sözleşmesi üzerinden sanki başka şeylerin hesabını görmeye çalışıyor.
Şunu açıkça söyleyeyim.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eleştirilemez biri değil. Şahsına her türlü eleştiriyi elbette ki yöneltebilirsiniz. Yanlışları varsa tek tek yazabilirsiniz. Buna başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere hiç kimse itiraz edemez.
Ama arkadaş, nice zamandır savaş ilan ettiğiniz, bitirmeye çalıştığınız KADEM üzerinden Erdoğan'a vurmak da neyin nesi? KADEM'e vuracağım diye AK Partili kadınların neredeyse tamamını "fahişe"ye benzetmek de neyin nesi?
Nedir, ne anlatmaya çalışıyorsunuz?
AK Partili kadınlar fahişe ise onların fahişeliğine göz yuman kimdir?
Açık açık söyleyin de bunu biz de bilelim olmaz mı?
Karşımızda teröristine bile sahip çıkan bir muhalefet varken, karşımızda terör örgütlerine aleni bir şekilde destek vermesine rağmen sınırsız destek gören bir muhalefet lideri varken, 100 yıllık başarıları 18 yıla sığdıran Cumhurbaşkanı'na saldırmak da ne oluyor?
Barolar Allah'a, Peygamber'e, Kur’ân'ın ayetlerine hakaret ederken tepkisiz kalacaksınız. CHP'liler camilerde müzik çaldırırken "Sultanahmet'i de müzeye çevirelim" önerisinde bulunurken ve sala okuyan imamlara, müezzinlere saldırırken sessiz kalacaksınız. CHP'nin desteklediği her türlü sapıklığa ve sapkınlığa ses etmeyeceksiniz.

Ama bulduğunuz ilk fırsatta Erdoğan'a İstanbul Sözleşmesi üzerinden başka hesaplar yaparak saldıracaksınız?
CHP bile bugüne kadar davası için çoluğunu çocuğunu bir kenara atıp sokak sokak koşturan AK Partili kadınlara "Fahişe" benzetmesi yapmadı.
Onların yapmadığını siz mi yapacaktınız?
Bir camianın yaşına hürmeten eline eğildiği isimlerin basit, dandik hesaplar üzerinden kendini bu utanç verici hâllere düşürmesi normal midir?
AKİT'e bakıyorsunuz...
Neredeyse Cumhuriyet gazetesi ile, neredeyse Birgün gazetesi ile aynı seviyeye geldiğini görüyorsunuz.
Yeni Şafak'ın bazı yazarlarına bakıyorsunuz, Engin Özkoç'un, Özgür Özel'in, Canan Kaftancıoğlu'nun ağzından çıkmayan pis cümlelerin onların ağzından çıktığını görüyorsunuz.
Ayıptır ayıp!
Bugüne dek yaşına hürmeten eline eğildiğimiz insanların hem de bu yaşta böyle yalpalaması, böyle savrulması hiç normal değil.
Dert İstanbul Sözleşmesi ise şunu söyleyeyim.
Adımın Süleyman Özışık olduğundan emin olduğum kadar eminim ki Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye’yi bu sözleşmeden çekecek.
Bunun sinyallerini de veriyor.
Ama sizin derdiniz İstanbul Sözleşmesi değil. Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ın da yönetiminde bulunduğu KADEM...
KADEM'in ülkenin ahlakını bozucu eylemlerde bulunduğuna dair kafanızda kurduğunuz bir algı var ve bu algı üzerinden hareket ediyorsunuz.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • ayhan yılmaz

  13 Ağustos 2020 15:16
  0 0
  dostlar Ak Partiyi ve helede Tayyip Erdoğanı aşağılayıcı şekilde eleştirmek Türkiyemize birşey kazandırmaz. kusurlarına rağmen elimizdeki en iyi imkandır. aynı şekilde MHPyide dikkatli eleştirelim. en önemli dostumuzdur. hatalarını yüzüne söyleyebilecek ve istediği zaman konuşabilme imkanına sahip kişiler Erdoğan ve Bahçeli yi lütfen halkın önünde incitmesin.
 • ALİ ULUS

  13 Ağustos 2020 09:07
  1 0
  EFENDİM İSTANBUL SÖZLEŞMESİNE KARŞI GELEN VE ZARARLARINI ANLATAN SİZİN TAYYİP DÜŞMANI İLAN ETTİĞİNİZ GRUP MALESEF BU DAVAYI SIRLANAN ÇİLESİNİ ÇEKEN GRUPTUR KADEMİN İSTANBUL SÖZLEŞMESİNİ SAHİPLENMESİNE SESİNİZ ÇIKMIYOR REİİSİN İKİ DUDAĞI ARASINDAKİ BİTİRİN BU İŞİ DEMEMEMESİNE SÖZÜNÜZ ÇIKMIYOR AKİT VE YENİ ŞAFAK A SALDIRIYORSUNUZ KIRALDANDA ÇOK KIRALCILIĞIN LÜZUMU YOK YANLIŞ YANLIŞTIR BİR AN ÖNCE BU SÖZLEŞLE İPTAL EDİLMELİ YANLIŞA DOĞRU DEYECEK KADARDA BİAT ETMEDİK NE KADAR REİSCİ OLSAKDA
 • Vaveyla

  12 Ağustos 2020 23:54
  0 0
  Bir zamanlar "fetöş gülen size ne yaptı?" diye isyan eden sülüman özışık şimdi de KADEM ve İstanbul sözleşmesi size ne yaptı diye feveran ediyor...
 • Molla Kasım

  12 Ağustos 2020 16:27
  1 1
  ++İstanbul sözleşmesi gibi lanet şeyi savunanalarımıza, bilmem hangi haltı yerse yesin Ak Partili olduğu için savunursak bizim eleştirdiğimiz o kişlerden ne farkımız kalacak acaba bunu da açıklar mısınız? Teşekkür Ediyorum
 • Molla Kasım

  12 Ağustos 2020 16:26
  0 1
  Şimdi ben desem ki İstanbul sözleşmesi konusunda Hangi Ak Partili ya da Partililere, Hangi Dernek, Vakıf ya da dernek ve vakıflar varsa bunu tespit eddip gereği yapılmaz ise Önümüzdeki İlk seçimde Ak Partinin başını yemesi için bu yeterli olacaktıor. Siz hemen hangi hesapların peşindesiniz diye ortaya atılacaksınız. Efendim Millet Teröristine sahip çıkıyor siz kademi yerden yere vuruyorsunuz diyeceksiniz.. Ben di,yeceğim ki Biz demi terirstimize ,
 • kürşad

  12 Ağustos 2020 13:43
  1 0
  yalnız kadın erkek eşitliği(!) hususunda ısrar esen kadem e de bi ayar verilmesi gerekmiyor mu agabey?
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;