SİYASET

Süleyman Özışık : CHP'nin terörist aşkı

Tarih
14 Nisan 2016
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık

Gazeteciler, CHP'li Yasemin Öney Cankurtaran'a MHP lideri Devlet Bahçeli'nin "Nusaybin'de taş üstünde taş, baş üstünde baş koymayın" sözlerini soruyor.

Hanımefendinin yorumunu kendi ağzından dinleyelim:

"Bu konu bana bir televizyon programında da soruldu. Binaların tespit edilip uyarı verilerek, canlı var veya yok diye vurulma yöntemi İsrail'in Gazze'yi, Filistin'i vurma yöntemidir. İsrail de Gazze'de bu yöntemle vurdu. Bütün dünya bu modelin İsrail modeli olduğunu bilir."

Bitmedi...

Terörün nasıl bitirileceğini de hemen oracıkta bulduğu formül üzerinden şöyle açıklıyor Yasemin Öney Cankurtaran:

"Sorun gençleri öldürerek değil, yaşatarak sağlanır. Yıkarak değil, yaparak, gönül alarak, yıkılan vicdanların ve binaların inşa olmasıyla sağlanacaktır. Birileri Suriye'nin camilerinde namaz kılacağını söylüyordu. Şimdi bu ülkede her gün taziye namazları kılıyoruz!"

Sondan başlayarak detaylara girelim.

Cankurtaran'ın "Sivil" ve "masum" diye anlattığı gençler kim biliyor musunuz?

Henüz çözüm süreci bozulmamışken Suruç patlamasını bahane ederek Ceylanpınar'da iki polisi uykusunda şehit eden gençler.

TSK mensuplarını çarşıda alışveriş yaparken eşinin ve çocuğunun gözleri önünde katleden, askerleri bankamatikten para çekerken kurşuna dizen gençler...

Sur, Cizre, Yüksekova gibi ilçelerde hendek kazan, karakollara bombalı araçlarla saldıran ve toplu katliamlar yapan gençler...

Kısacası PKK'nın gençlik yapılanması olan YDG-H mensubu teröristler....

Cankurtaran'a göre bu gençlerin tamamı Filistin'de öldürülen gençler kadar masum, onları etkisiz hale getiren Türk Silahlı Kuvvetleri de İsrail askerleri kadar katil ve barbar!

Bu ucube açıklamanın neresini düzelteyim bilemiyorum.

"Bu binaların vurulma yöntemi İsrail'in Filistin'i vurma yöntemidir" cümlesindeki her harf başlı başına bir yalandan ibaret.

Anlatayım...

İsrail'in bir binayı vurmadan önce o binada yaşayanlara uyarı verdiği doğrudur. Ancak uyarıdan sonra binadakilere tanınan toplam süre 30 saniyedir. 30 saniye sonra o bina içinde birileri olsun veya olmasın, yerle bir edilir.

Peki güvenlik güçlerimiz ne yapıyor?

Operasyon başlamadan önce sivil halkın ilçeyi boşaltması yönünde uyarı yapıyor. Operasyon sırasında ise teröristlerin bulunduğu bölgede bir "Yaşam koridoru" açarak eğer varsa sivillerin tahliye edilmesine bizzat yardım ediyor. Ardından teröristlere teslim olmaları çağrısında bulunuyor. Bu çağrıya ateşle karşılık verilirse, bina bombalanmaya başlanıyor.

Bugüne kadar pek çok güvenlik görevlisi, o binaların içine girip tuzaklanan bombaları imha etmek isterken şehit düştü.

Bunun aksini iddia eden ya salaktır, ya da terörist sevicidir!

Hasılı...

Bunca yıllık insanım. Cuma Namazı'nı kazaya bırakan CHP'lileri gördüm ama "Taziye Namazı"nı ilk kez duyuyorum.

İmam Fethullah Gülen, müezzin de Kemal Kılıçdaroğlu'dur herhalde...


internethaber
14 Nisan 2016


YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;