SİYASET

Süleyman Özışık : Can Ataklı'nın maskesi...

Tarih
20 Ekim 2014
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık
20 Ekim 2014...
Bildiğiniz üzere geçtiğimiz hafta HDP'lilerin sokak eylemleri vardı. Bu eylemler bir süre sonra katliama dönüştü. Yüzleri maskeli elleri silahlı gruplar yaşlı genç kadın çocuk demeden 39 kişiyi namertçe katletti.

Hiçbir insan böylesine namussuzca yapılan bir katliama kayıtsız kalamazdı. Nitekim Başbakan Ahmet Davutoğlu da toplumun ezici çoğunluğu gibi bu katliamı yapan maskeliler için "Sokak teröristleri" benzetmesi yaptı.

Ama gelin görün ki bu sözler azgın azınlığı bir hayli rahatsız etmiş görünüyor. Sosyal medya bu sözleri eleştiren dangalakların yazdığı aforizmalarla çalkalanıyor.

Onlar aforizma parçalar da bizim hükümet karşıtı gazeteci tayfası durur mu? Hemen eleştiri bombardımanına başlamışlar. Her biri farklı cümlelerle durumu kınamış ama hakkını teslim etmek gerekirse en can alıcı twiti gazeteci-yazar Can Ataklı yazmış. Aynen şunları söylüyor:

"Başbakan maske takan teröristtir demiş. Tamam doğru ama Özel Tim'in maske takmasını nereye koyacağız!"

AK Parti'yi eleştirme şehvetiyle yazılmış çok yazı okudum ama böylesine ilk kez rastlıyorum. Can Ataklı bu sözüyle, "MİT mutlaka şeffaflaşmalı" diyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu bile geride bıraktı galiba...

Beyinlerindeki şatafat, zekalarındaki parıltı birebir aynı!

Allah'a şükürler olsun ki ülkenin başında aklı selim insanlar var. Bir devlet yöneticisinin, "Adam haklı beyler. MİT şeffaf olmalı" dediğini düşünsenize... Şu anda MİT mensupları kıçlarına monte edilmiş çiplerle dolaşıyor olacaktı.

Hadi Kemal Kılıçdaroğlu'nun suratının ortasındaki kara deliği her açtığında bir gaf patlatmasına alışkınız. Ben asıl Can Ataklı'nın nasıl bir özel tim birimi istediğini merak ediyorum.

Galiba Matrix filmindeki gibi saçları jöleli, rayban gözlüklü, siyah takım elbiseli ajanlar istiyor!

Hayır yani...

İlkokula giden çocuğa dahi sorsanız, "Terörist suç işlerken tanınmamak ve yakalanmamak için yüzünü gizler. Özel operasyon timleri ise görevinden dolayı terör örgütlerince tanınmamak için maske takar" cevabını verir.

Çocuk bile devletle teröristi bir tutmaz ama, bizim yazarımız tutuyor işte!..

Can Ataklı'nın mantığıyla gidecek olursak, "Polisin silahı varsa teröristin niye silahı olmasın" diyebiliriz!

Oldu olacak özel harekat timlerine futbolcular gibi forma giydirelim. Arkasına da isimlerini, sicil numaralarını ve adreslerini yazalım. Böylece şu aralar gelmeyen şehit haberlerinin sayısını da bir hayli artırmış oluruz.

Olmaz mı?

Yukarıda da dedim ya hani...

Sosyal medyada birileri teröristlerin maske takma özgürlüğünü deli gibi savunuyor. Azgın ve saldırgan halleri, "Babanız sizin böyle çocuklar olacağını bilse zamanında korunmak için farklı şeyler takardı ya, neyse..." dedirtiyor.

Onlar da oradan buradan apardıkları cümlelerle, "Tamam da madem öyle polis neden maske katakarak operasyon yapıyor?" diye soruyor. Tamam zekanız kıt olmasına kıt ama bunu ispat etmek için bu kadar debelenmenize gerek yok ki be kardeşim.

Polis pek tabi ki maske takacak.

Ortalıkta sizin gibi pislikler dolaşınca adamlar mikrop kapmamak için maske takmak zorunda kalıyor işte...

Ebola bahane, sebep sizsiniz!

İnternethaber.com

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;