SİYASET

Süleyman Özışık : Cahil, eğitimsiz AKP'liler!

Tarih
17 Şubat 2017
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık
Bir adama inandığı ve bir adamın ardından gittiği için koca bir kesime demediğinizi bırakmadınız. 


"Kömürcü, makarnacı"
diyerek iftiralar attınız.. Yetmedi, "Göbeğini kaşıyan adamlar" diyerek hakaretler ettiniz.

Edecek başka hakaret bulmayınca bu kez, "Ayol bizim oyumuzla bunların oyu bir mi? Bunlar cahil, bunlar eğitimsiz!" diyerek onları aşağılamaya başladınız.

İşte bunu yapmayacaktınız. Çünkü bunu yaparak kendi idam fermanınızı imzalamış oldunuz!

Siz cahil dedikçe onlar ilköğretim hayatına yeni başlayan minik talebeler gibi yeniden okumaya, yeniden araştırmaya ve yeniden öğrenmeye başladı. 

Tarih kitaplarına baktılar, atalarını sadece satır aralarında buldular. Bunu bırakıp yüzlerini tarihe döndüklerinde, atalarının yazdığı destana şahit oldular. Yedi cihana hükmeden, çağ kapatıp çağ açan sultanlarının şanlı zaferlerine rastladılar.

"Hain içeriden olunca kapı kilit tutmaz oğul" sözünün gerçekliğini gördüler.

Osmanoğullarına ihanet eden kara suretli hainleri tanıdılar.

Siz cahil dedikçe okudular...

Okudular ve Abdulhamit'in yalnızlığa terkedilişine tanıklık ettiler. Sürgün edilirken okuduğu bedduaya rastladılar:

"Allahım; helal etmiyorum! Şahsımı değil, milletimi bu hale getirenlere, hakkımı helal etmiyorum! Beni, benim için lif lif yolsalar, cımbız cımbız zerrelerimi koparsalar, sarayımı yaksalar, hanümanımı, hanedanımı söndürseler, çoluğumu gözümün önünde parçalasalar helal ederdim de Sevgili'nin (SalAllahu Aleyhi ve Sellem) yolunda yürüdüğüm için beni bu hale getiren ve milletimi ateşe atan insanlara hakkımı helal etmiyorum!" yakarışına ortak oldular. 

Siz cahil dedikçe okudular...

Okudukça, dünya toprakları üzerinde dil ve din soykırımına uğramış tek millet olduklarını gördüler.

İstiklal Mahkemeleri'ni gördüler. Şapka kanunu yüzünden asılan alimlere rastladılar. "Şapka da ne ola ki?" dediği için asılan Erzurumlu Şalcı Bacı'nın darağacındaki cansız bedeniyle karşılaştılar.

Ahırlara çevrilen camileri ve yakılan mukaddes kitapları gördüler, Türkçe'ye çevrilen Ezanı duydular.

Siz cahil dedikçe okudular...

Okudukça, aradan kırk yıl geçtikten sonra iktidara getirilen dünyanın en beyefendi adamı Adnan Menderes ve arkadaşlarının nasıl asıldığını gördüler...

"Babalarımız, dedelerimiz neden bu idamlara karşı çıkmadı" diyerek isyan ettiler. 

1960, 1980 darbelerini yeniden yaşadılar. 

Sonra dünyanın en tonton dedesinin, en sevimli adamının, Turgut Özal'ın iktidarına ve zehirlenerek ortadan kaldırılışına tanıklık ettiler.

Siz cahil dedikçe okudular...

Okudular ve zalimliğinize inat, inançlarını temsil eden adamı, mücahit Necmettin Erbakan'ı bulup iktidara getirdiler. O da kendinden öncekiler kadar zarif ve beyefendi biriydi. 

Sonra...

Sonra onun da postmodern darbe ile indirilişini gözyaşları içinde izlediler. 

Ve tarih bir kez daha tekerrür etti.

Atalarının, babalarının yaşadığı zulmü bu kez onlar yaşamaya başladı.

Okullardan, kamu kuruluşlarından vebalıymış gibi uzaklaştırıldılar. Başlarını açmaları için ikna odalarına alındılar.

Meclis'ten kovuldular.

Okudular...

Nezaketin ve uysallığın bu topraklarda bir hükmünün kalmadığını öğrendiler.

Okudular, araştırdılar sonunda buldular.

Hışmıyla Yavuz'u, cesaretiyle Kanuni'yi, icraatıyla Fatih'i anımsatan Recep Tayyip Erdoğan adında çelik iradeli birini bulup tam karşınıza diktiler.

"Gücünüz yetiyorsa hadi bunu da devirin!" diyerek meydan okudular.

O'na, "Seni Abdulhamit'in,  Menderes'in, Özal'ın ve Erbakan'ın yalnızlığına terketmeyeceğiz" diyerek sadakat yeminler ettiler.

İmkansızı mümküne çevirdiler, olmaz dediğiniz herşeyi oldurdular. 

"Muhtar olamazsın" dediniz, başbakan yaptılar. "Çankaya'ya çıkamazsın" dediniz, Cumhurbaşkanı yapıp Beştepe'deki saraya çıkardılar. 

Şimdi bir kez daha hırsınızda, öfkenizde boğuluyor, aynı hakaretleri sıralıyorsunuz.

Yine cahil, yine eğitimsiz diye aşağılıyor, "Biz bu referandumu geçirmeyeceğiz" diyerek öfke nöbetleri geçiriyorsunuz.

Vallahi benim gördüğüm o ki "cahiller" ve "eğitimsizler" kararını çoktan vermiş.

Geçirecekler!

internethaber
17 Şubat 2017

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • elif

  18 Şubat 2017 08:37
  3 0
  kesinlikle dogru cok ama cok yakın cevremde hala akpyi tutan tarafı cahil olarak gören insanlar var.Artık sıkıldım anlatmaktan bişeyleri çünkü kafaları hep aynı köylüler,cahiller... kendileri çok çağdaş çünkü :)
 • OSMAN

  17 Şubat 2017 15:28
  1 1
  AĞABEY BEN BİR KAÇ KİLO KINA ALDIM LAZIM OLURSA REFERANDUMDAN SONRA DİYE
 • Göktürkler

  17 Şubat 2017 13:20
  7 0
  SAG OL VAR OL SEN GERCEK TÜRKLER DENSIN SÜLEYMAN .YIGIT MILLET CI VE DEVLETCI .VEDE VATANI ICIN HER SEYINI VERCEK OLAN NADIR TÜRKLER DENSIN SENIN GIBI DÜSÜNEN COKKK DAHA VATAN EVLADI VAR MERAK ETME PASAM ER MEYDANLARI ACILDIGINDA GÖRÜCEN SEN ONLARI BIZLER ERDOGANI COKKK SEVDIK COK NEDEN MI ASLINDA O KADAR VARKI AMA BIZLER BÖYLE DÜSÜNÜYORUZ EN AZINDAN DA OLSA BASTA TARIHIMIZI VE VATANIMIZI GERI VERDI BIZLERE
 • Göktürkler

  17 Şubat 2017 12:25
  6 0
  BIZ TÜRKLER BASKAYIZ BIZDEKI AKAN KAN SOYLUDUR BIZDEKI ADALET GURUR ILHAM YETENEK BILGECLIK DIK DURUSUMUZ AYAGA KALKISIMIZ MAZLUMLARIN YANINDA DURUSUMUZ ..INSANI INSAN OLARAK BAKMAMIZ BASKADIR SEBEB TE BIZIM KUTLU BIR MILET OLMAMIZDAN GELIR BIZLERI ALLAH SEVIYOR BIZE BU YETER O YÜZDEN ISLAMIN BÜTÜN KUTSAL EMANETLERI BIZDEEEE BIZDEE INANIN BÜTÜNLESIN GELICEK BIZIM OLUCAK SEYTANLARI BASTA ÜLKEDEN SONRADAN DÜNYADAN ATACAK TEK MILLET TÜRKLERDIR TÜRKLER SLM KALIN
 • Göktürkler

  17 Şubat 2017 12:19
  4 0
  BAKIN GERCEKTEN DE ÖGLE DÜNYA AYNEN ÖGLE DÜSÜNÜRDE BIZLER ICIN BIRSEY OLMAZ BU TÜRKLERDEN AYNI EL ARABASI GIBI DÜNYA UZAYA CIKARKEN DE ÖKÜZ TRENE BAKAR GIBI BAKARDIK HERZAMAN DA OKUL YILLARIMDA DÜSÜNÜRDÜM NEDEN BIZLER DE BÖYLE DEGILIZ SEBEB ARARDIM TARIHIMIZE DÜNMEK ISTER BIRSEYLER BULAMZDIM HER BIR GENCIMIZE TARIHIMIZI YALAN ANLATTILAR BIZLERI BASKASINA PEYDAHLADILAR ESARETETTE BIRAKTILAR YAZIKLAR OLSUN BENDE HAKKIMI HELAL ETMICEM ..GELICEK EVLATLARIMIZ ICIN BÜYÜK TÜRKIYE ICIN TABIKI EVET
 • Göktürkler

  17 Şubat 2017 12:06
  4 0
  ASLANIM BENIMMM YIGIDIM BIZLER BURDAYIZ. CANIMIZLA BASIMIZLA BURDAYIZ EVVEL ALLAH. ERDOGANI COK SEVDIK VE GUVENIMIZ TAMMM ONUN BU MILLET ICIN YAPTIGINI TARIHLER YAZICAK .TÜRKIYEM ICIN NASIL DIDINDI UGRASTI .BIZLERE BIZIM KUTLU TARIHIMIZI VERDI BASTA SONRA DA BIZLERI VATANIMI MILLETIMI AYAGA KALDIRDI .BU NE ZEVK BU NE IHTISAM BU NE BEREKET YAAA ALLAH BU GÜNLERIDE GÖRDÜK VATANIM DIRILIYOR EGEMENLIK BIZIMDIR HAKKAKIYET BIZIMDIR ISLAM BIZIMDIR VATAN BIZIMDIR
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;