GÜNCEL

Süleyman Özışık : Büyük savaş başlıyor!

Tarih
08 Ekim 2014
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık
8 Ekim 2014...

Dün kiminle konuştuysam şehirleri alev topuna çeviren eylemlerin sebebini tam olarak anlamadığını söyledi.

Kısa cümlelerle söylemek gerekirse olayın özeti şudur:

Türkiye IŞİD'in Kobani'yi istila etme çabaları sonrası sınırda bir tampon bölge oluşturdu ve buradan gelen sivil halkı koruma altına aldı. Ancak PKK ve onun siyasi uzantısı HDP, sınırların tamamen kaldırılmasını ve PYD militanının elini kolunu sallayarak Türkiye'ye giriş yapmasını istiyor.

Tek dertleri bu değil. Alenen söyledikleri üç şey var:

1- "Biz Tezkereye hayır diyor ve gelmiyoruz. Ama Kobane düşüyor. Siz bizim izin vermediğimiz bölgeye gidip bizim yerimize savaşmazsanız, biz de sizin mallarınızı yakarız!

2- "30 yıl ülkenizi bölmek için çalışan ve bu sinsi çalışmalarını halen sürdüren PKK'ya silah yardımı yapmazsanız biz yine mallarınızı yakar, size huzur vermeyiz!"

3- "Bizim bu iki isteğimizi yerine getirmezseniz, biz buraları yakar yıkarız ama aynı zamanda çözüm sürecini de sona erdirir yine kan akıtırız!"

Gezi olaylarında şehir iblisleriyle bir olan CHP böyle bir fırsatı kaçırır mı? O eylemlere uzaktan bakan PKK hazır potaya girmişken yeni bir ayaklanmanın ve hükümeti düşürmenin şeytani yollarını arıyor.

Sokaktakilere bakıyorsun...

Kimisi Kızılay'ın araçlarını ateşe verecek kadar barbar. Kimileri kamunun otobüslerini yakacak kadar aptal. Kimileri binaları yağmalayan hırsız rolünde...

Atatürk heykelini ateşe vererek tatmin oluyor, kimi ise o heykelin kafasını IŞİD'cilere nazire yaparcasına koparıp top oynuyor.

Diğerleri de bulduğu Burger King'in önünde

İnternethaber.com

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;