GÜNCEL

Süleyman ÖZIŞIK : Bunlar iftira mı başhekim bey?

Tarih
22 Eylül 2017
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık
Bir önceki yazımda Ankara Numune Hastanesi'nde yaşanan rezillikleri dile getirmiştim. 


Kaçıranlar için kısa bir özet geçeyim:

1 - Hastane Başhekimi Nurettin Zengin'in, 15 Temmuz gazisi olan 70 yaşındaki Mustafa Zorova ve eşine kötü muamele yaptığını, "Bana mı sorup sokağa çıktınız?" dediğini, kendisine itiraz eden gazinin eşine refakatçi yatağı ve yemeği vermediğini iddia etmiştim.

2- Bir diğer gazi olan Hasan Yılmaz'la da benzer tartışmaların yaşandığını, bu tartışmalar sonucunda 27 şarapnel parçasıyla yaralanan, sinir ve damarlarında ağır tahribat oluşan gaziye "Yüzde sıfır özürlüdür" raporu verildiğini, aynı gazinin bu rapordan 6 ay sonra başka bir hastaneden "Yüzde 43 özürlüdür" raporu aldığını yazmıştım.

3 - Her iki gazinin Cimer ve Bimer'e yazılı olarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ise sözlü olarak şikayette bulunduğunu belirtmiştim.

4 - Ankara Numune Hastane Hastanesi'nde organ nakli yapan tek doktor olan Barış Yıldız'ın, yasal olmayan bir dilekçe ile başka hastaneye tayininin yapıldığı, tayin sonrası doktorsuz kalan organ nakli bölümünün kapatıldığını ve 300'e yakın hastanın bu nedenle mağdur edildiğini yazmıştım. 

İddialar üzerine Numune Hastanesi Başhekimi Nurullah Zengin, kamuoyuna bir açıklama yaptı. 

Açıklamada, dile getirdiğim bütün iddiaların iftira ve yalandan ibaret olduğunu, benim bir amaç, daha doğrusu bir çıkar uğruna bu yazıyı yazdığımı ima ediyor.

Allah sizi inandırsın, şu an suçüstü yakalanmanın ezikliğiyle yazıyorum bu satırları! 

Ve itiraf ediyorum!

Amacım, Ankara Numune Hastanesi'ne "Başhemşire" olmaktı. ancak başhekim bey hevesimi kursağımda bıraktı!

Şaka bir yana...

Madem Başhekim Nurullah Zengin dile getirdiğim iddiaların tümüyle yalan ve iftira olduğunu söylüyor. Bana da o iddiaları belgeleriyle delillendirmek kalıyor. 

Önce Mustafa Zorova'nın eşi Sevim Zorova'ya kulak verelim:

Videoları izlediyseniz bir de Mustafa Zorova'nın Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi CİMER'e yaptığı şikayet başvurusuna göz atalım...

Gazi Mustafa Zorova'nın Cimer'e yaptığı şikayet başvurusu

Şimdi gelelim, Nurullah Zengin'in başında bulunduğu hastanenin gazi Hasan Yılmaz'a vermediği özürlü raporuna...

Önce Ankara Numune Hastanesi'nin verdiği, daha doğrusu vermediği heyet raporu:Ve Kamu Hastaneleri Kurumu'nun, iyileştikten 6 ay sonra Hasan Yıldız'a verdiği özürlü raporu:Ayrıca Hasan Yılmaz'ın Başbakanlık İletişim Merkezi Bimer'e yaptığı şikayet başvurusu:Gelelim usulsüz şekilde kapatılan Organ Nakli Birimi ile ilgili belgelere...

İşte Doçent Doktor Barış Yıldız'ın Ankara Numune Hastanesi'ne yazdığı, "Beni neden usulsüz bir şekilde başka yere tayin ettiniz?" konulu resmi başvuru dilekçesi: 
Ve yine Barış Yıldız'ın Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne yaptığı resmi itiraz dilekçesi...Belgeleri ortaya koyduğumuza göre şimdi Nurullah Zengin'e soralım: Bu resmi şikayet dilekçeleri, resmi sağlık kurulu raporları ve video görüntüleri yalan mı başhekim bey? 

Ve madem siz meseleyi bu düzeye getirdiniz, madem paçayı kurtarmak için "Bana iftira atılıyor" basitliğine kaçtınız, o zaman size kamuoyunun huzurunda şu soruları da soralım:

1 - 17-25 Aralık olaylarından sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a medya aracılığıyla "Acem Uşağı, vatan haini. Kendisi hakkında pek çok kaset var, yüklü parayla birlikte yurtdışına kaçacak" diye hakaret eden Nöroloji Klinik şefi Fikri AK'ı neden 2 yıl 6 ay boyunca koruyup kolladınız? Bu Fetöcü haşhaşi hakkında soruşturma başlatılınca kendisine 80 günlük sahte sağlık raporu verip Pensilvanya'ya kaçmasına vesile oldunuz mu?

2 - 15 Temmuz darbe girişimi olduğu sırada, sosyal medya hesabından, "Askerlerin boğazını kesen, kemerle döven insanlar var. Ve benim bunları savunan, 3 maymunu oynayan arkadaşlarım var" diye mesaj atan Hastane Müdürü Süreyya Kale hakkında bugüne kadar neden herhangi bir idari işlem yapmadınız? Süreyya Kale hastanenizde hala müdürlük makamında oturuyor mu?

Belge isteyecekseniz, işte belge:3 - 15 Temmuz darbe girişiminde yaralanan ve başında bulunduğunuz hastanede tedavi olan, Fatih Metin, Ayşe Metin ve Orhan Metin hangi gerekçeyse sizin hakkınızda suç duyurusunda bulundular? Diğer gazilere yaptığınız kötü mumeleden dolayı sizden şikayetçi olmuş olabilirler mi? 

4 - Acil Servisi'nin önünde bulunan kantinin elektrik hizmetini neden hastane içinden bedava veriyorsunuz? Türkiye Elektrik Kurumu bu konuda size uyarı yazısı göndermesine rağmen bu ve diğer kantinleri neden hastanenin bedava elektriğinden faydalandırmaya devam ediyorsunuz? Bu kantinlerle bir ilginiz, iltisakınız var mı?

5 - Diş Hekimi Songül Savcı, 15 Temmuz sonrası açığa alınıncaya kadar, yaptığınız kurum içi görevlendirme gereği Başhekim yardımcısı olarak görev yapıyordu. Savcı'nın Fetö ile bağlantısı olduğu bilinmesine rağmen neden bu görevlendirme devam etti?  "Fetö ile bağlantısı neymiş?" diye soracaksanız, anlatayım. Songül Savcı'nın kocası, 15 Temmuz kanlı darbe gecesi, direnen halkın üzerine tank süren ve vatandaşları şehit eden 28 Mekanize Tugayında görevli Üsteğmen Serhat Savcı idi. Kendisi de açıktan açığa 17/25 Aralık'ı savunan biriydi. 

6 - Son olarak. 17/25 Aralık sonrası Erdoğan'a ulu orta hakaret eden, 15 Temmuz sonrasında ise Fetö'den tutuklanarak hapse giren kimin, kimlerin elinden plaket aldınız?

Sorularım şimdilik bu kadar!

Yalnız rica edeceğim, eğer açıklama yapacaksanız, bu sorulara madde made, tane tane cevap verin. Milletin zekasıyla oynayıp, "Bunlar bana iftira atıyor"şeklinde paket açıklama yapmayın!

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • laedri valla

  23 Eylül 2017 15:58
  0 3
  dostum senin yazılarını dinliyordum. ancak bu videon gösteriyorki sen sağlam delillerle yazmıyorsun video sabit kamere ve diğer kişi görünmüyor video yda ses oturymuyor .. ses başka röportaj değil dolayısıyla delil olmaz eğer gerçekten şikayet varsa git röportaj yap izi özü belli olmayan şeyler bunlar
 • Bilal

  23 Eylül 2017 01:33
  0 1
  Kamuoyuna yansıyan bunca belge ve iddialara rağmen şu ana kadar ismi geçen şahıslar hakkında bir soruşturma açılmadı mı? Yoksa soruşturma açıldı da haberimiz mi olmadı? Aksini düşünmek bile istemiyorum.
 • TALHABEY34

  22 Eylül 2017 19:43
  3 0
  Büyüksün süleyman abi...Bir fatih tezcan,birde sen bu gazeteciliği çıkarsız,menfaatsiz,hakkıyla yapıyosunuz ALLAH sizden razı olsun...
 • misafir

  22 Eylül 2017 16:58
  6 0
  Bu giibi insanların böyle kurumlarda hala nasıl görev yaptığına inanamıyorum
 • Şahsuvar

  22 Eylül 2017 16:36
  6 0
  Bu kadar ağır Fetöcü ve saz arkadaşları nasıl devletin parasını yiyor. Ahkam kesiyor. Reis uyuyor herhalde. O kadında dahil hepsi paketlenmelidir.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;