SİYASET

Süleyman Özışık : Bu ne hâl böyle tarafsızlar!

Tarih
01 Haziran 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık

Bizi yıllarca, "AK Parti yalakası" ilan eden, "Erdoğan'ın önünde el pençe divan duruyorsunuz" diye hakir gören, "Neredeyse tapacaksınız, neredeyse secde edeceksiniz" diyen televizyoncuların ve gazetecilerin ibretlik hâllerini izliyorsunuz değil mi?

Ben bir iki tanesini izleme şansı buldum. Yeminle söylüyorum, midem kalktı diyebilirim. 

"Bunlar Erdoğan'a soru sormaya korkuyor. Bunlar var ya bunlar Erdoğan tarafından ellerine tutuşturulan sorular dışında sorular soramıyor" diyenler ne hâllere düşüyormuş Allah'ım!

Sözcü'nün tüccar yazarı Yılmaz Özdil, Ekrem İmamoğlu'nu daha bir şey olamadan asrın lideri ilan ediyor, "O var ya o. O bizim namusumuzdur, onurumuzdur" diye yazılar döşeniyor. 

Bir başka Sözcü yazarı, "O, Allah'ın bize bir lütfudur. Hep birlikte koruyacağız" diyerek âdeta secdeye gidiyor.

Bir başkası, diğer şehirlere sesleniyor, "Gelin İstanbul'a hem Ekrem İmamoğlu'nu görün hem de kendisine destek verin" diye çağrılar yapıyor.

Yılların Ayşenur Arslan'ı, programına konuk ettiği Ekrem İmamoğlu ile selfie fotoğrafları çekiliyor, "Mutluluktan uçuyorum ayol" notuyla sosyal medyada paylaşıyor.

Hele bir Okan Bayülgen programı var ki inanamazsınız!

Seyircisiz olan program konseptini seyircili hâle döndüren, Ekrem İmamoğlu taraftarlarını stüdyoya doldurduktan sonra İmamoğlu'nu janjanlı sözlerle anons edip dakikalarca alkışlatan Bayülgen'in vıcık vıcık hâllerini izlemenizi öneririm.

İmamoğlu'nu ayakta ve alkışlayarak karşılıyor, seyirciyi ayağa kalkıp alkışlamaları için teşvik ediyor. İmamoğlu oturunca oturuyor, kalkınca kalkıyor falan...

İmamoğlu ağzını açıp konuşmaya başlayınca "Bravo, işte bu, işte bu" dercesine ilk önce o alkışlıyor. Yetmiyor seyirciye "Haydi siz de alkışlayın" diyerek el kol hareketleriyle işaretler veriyor.

Allah'ım Allah'ım!

Hele bir an var.

İmamoğlu'na burunları birbirine değecek şekilde sokulup, "Yahu Ekrem Bey, bu kadar iyi, bu kadar temiz olmamanız lazım. Yani yaşadım diyebiliyor musunuz? Yani bütün kurumlar ve bütün siyasi rakipleriniz sizinle ilgili çalışmalarına rağmen aleyhinize kullanılacak bir şey bulamıyorlar. Yani lütfedip kabul ederseniz size dostunuz olarak bir soru sormak istiyorum. Yahu yani sizin yaşadığınız da bir hayat mı?" demesi yok mu?

Seyirciden alkış, alkış, alkış!

O anın görüntülerini bulup, CHP adayının bu soru(!) karşısında nasıl bir şekle büründüğünü izlemelisiniz. 

Yok böyle bir şey diyeceksiniz!

Ciddi televizyon programlarında kendisine çalışmadığı yerden gelince, "Oraya bir ünlem koy. Buraya noktalı virgül koy. Şuraya da soru işareti ekle. Şu kısma tırnak aç, şu kısma da parantez aç ve kapat. Bak ama hemen yap yoksa şimdi kalbim kırılacak" diyen İmamoğlu bir mutlu, bir mutlu ki sormayın.

Cem Yılmaz, televizyonlardaki bazı programları eleştirirken, "Ulan hani marjinal bizdik" diye soruyor ya hani...

O soru aslında tam bu arkadaşlara sorulacak cinsten...

"Yahu hani yandaş ve yalaka olan bizdik. Bu ne hâl tarafsızlar?" diye sormak lazım.

Ne diyordu Nihat Genç?

"Altı ay önce adını sanını bilmediğiniz bir adamın önünde neredeyse secdeye kapanacaksınız. Âdeta köpekleştiniz yahu bu ne rezilliktir?" diye soruyordu.

Hakketten ya!

Nedir bu utanç içinde izlediğimiz gülünç hâlleriniz ya!

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • HAK DAVA

    01 Haziran 2019 14:42
    3 0
    BİR SÖZ VARDIR ADAM ÖLÜR ESERİ KALIR EŞEK ÖLÜR SEMERİ KALIR BU FETÖCÜ KOMİNİST EKREM GEBERSE KALACAK SEMERİDE YOK AMA BAKIN ÜÇÜN BİRİ GİİB ORTADA KALACAK GÖRECEKSİNİZ EKREMİN MAKYAJI AKTI AKACAĞI KADAR BİR TEK HAVASI KALDI 23 HAZİRANDA O DA SÖNECEK...
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;