GÜNCEL

Süleyman ÖZIŞIK : Bu madde iç savaş çıkarır!

Tarih
25 Aralık 2017
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık
 Bu madde iç savaş çıkarır!

Takvim yaprakları, 15 Temmuz darbe girişiminden bir, bir buçuk ay öncesini gösteriyor. Birileri, terör örgütü Daiş'in başta İstanbul ve Ankara olmak üzere büyük kentlere saldırı hazırlığında olduğunu köpürte köpürte anlatıyor. 

Bazı gazeteler, Avrupa'da yaşanan bombalama ve saldırı haberlerini emsal göstererek "İstihbarat alındı, saldıracaklar" manşetleri atıyor, topluma muazzam bir korku pompalıyor.

Darbe girişiminden bir hafta önce...

"Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu"nda değişikliğe gidiliyor. Değiştirilen yasanın 2. maddesi, terör eylemlerine karşı askere sokağa çıkma imkanı veriyor. Öyle bir yasa ki polisi bile askerin emrine veriyor.

Darbe girişiminden sadece iki gün önce...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önüne getirilen yasa 13 Temmuz günü imzalanıyor, bir gün sonra da resmi gazetede yayınlanıp yürürlüğe giriyor. Yürürlüğe girer girmez, darbe girişimi yaşanıyor, asker sokağa iniyor.

O geceyi hatırlayın!

Askerin sokağa çıktığı bilgisi geldiğinde herkes, "Herhalde bahsi edilen Daiş saldırısından dolayı asker sokağa çıktı" diye yorum yapmış ve bir süre olanı biteni izlemekle yetinmişti.

Bu can sıkıcı hatırlatmayı şundan dolayı yaptım.

Öyle bir dönemden geçiyoruz ki terör örgütleri ile onların arkalarındaki baronlar bize kendi elimizle darbe yaptırıyor ve farkında bile olamıyoruz. 

Önceki gün benzer bir durum daha yaşandı.

Olağanüstü Hal kapsamında 2 yeni Kanun Hükmünde Kararname daha yayınlandı. Bu kararnamelerde bilmem kaç kişinin ihraç, kaç kişinin göreve iade edildiği açıklandı falan, filan...

İşin orasını tartışmayı sonraya bırakalım.

Çünkü tartışmamız gereken daha acil ve daha önemli bir madde var o kararnamelerde...

Bir madde ki herkes gibi beni de dehşete düşürdü. Buna göre, darbe ve terör ihtimali olan eylemlerde halkın sokağa inmesine her türlü müdahelesine imkan veriliyor. 

Lafı hiç uzatmadan söyleyeceğim.

Bu maddeyi kim düşündü, Cumhurbaşkanı'nın önüne kim getirdi orasını bilemiyorum. Bildiğim şu ki  bu maddenin, 15 Temmuz öncesinde bize yutturulan "Asker sokağa insin" maddesinden herhangi bir farkı yok.

Bu madde Türkiye'nin başına tamiri, telafisi mümkün olmayan belalar açar. Hele hele ülkenin Doğu ve Güneydoğu'sunda PKK'nın çok uğraştığı ve bir türlü çıkaramadığı iç savaşın fitilini ateşler. 

Daha açık yazmam gerekirse...

Sınırımızın dibindeki YPG isimli terör örgütü, bundan iki hafta önce, 5 bin olan terörist sayısını 30 bine çıkarma kararı aldı. Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan eden Donald Trump da bu kararı imzaladı ve 2018 yılında yeni silah yardımları yapacağını açıkladı. 

Bu, şu demek:

Ülkenin Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde yakın zamanda YPG ve PKK'nın yeni terör eylemleri olacak. 

6-8 Ekim'de gerçekleşen Kobani olaylarını hatırlayın. Tıpkı o dönemde olduğu gibi PKK sempatizanlarının katliam yapmalarına zemin hazırlanacak. Uzun yıllar sonra huzura kavuşan bölge insanı, bu yeni terör eylemleri ile rahatsız edilecek, onların da sokağa çıkmalarına ve terör örgütüne karşı durmalarına imkan verilecek. 

Böylece, 30 yıldır başarılamayan bir iç savaş ortamı hazırlanacak. 

Olayların zaman içinde büyük metropollere taşındığı, bir yanda PKK sempatizanlarının, diğer yanda vatanseverlerin sokağa çıktığı bir ortam düşünün!

Bu durum bizi, hayal edemeyeceğimiz felaketlere sürükler. 

Mesele bununla da kalmaz.

"Vurdum, çünkü teröristti" diyenlerin sayısında patlama yaşanır. Demokratik protesto hakkını kullanan grupların "terörist" diye saldırıya uğradığı döneme girilir. 

Bu işin önü alınmaz, alınamaz.

Yapmayın Allah aşkına!

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kanunlarında "Güvenliği ve asayişi sağlama görevi, devletin ve devletin emrindeki kolluk kuvvetlerinin tekelindedir” maddesi varken, bu işe sivil vatandaşları ekleme düşüncesinden bir an evvel vazgeçin lütfen!

Kaldı ki...

Vatanını canından aziz bilenlerin sokağa çıkması, darbecilere ve teröristlere karşı direnmesi bir maddeye bağlı olamaz.

Olmamalı...

Halkın tamamı 15 Temmuz darbe girişiminden bu yana zaten "Gece bekçileri" gibi uyanık bir vaziyette vatan nöbeti tutuyor. Eğer bir sıkıntı yaşanırsa, ülkenin liderinin yapacağı bir çağrı yeter. 

"Halkımı sokaklara, meydanlara ve havaalanlarına davet ediyorum"demesi yeter! O çağrının bir çığlık dalgasıyla cevap bulacağına şek şüphe yok!

Hem de ölümüne, ölümüne...

KUDÜS'E YÜRÜYÜŞ

15 Temmuz şehitlerinden merhum Halil Kantarcı'nın eşi, maddi imkanı kısıtlı olanların, özellikle de öğrencilerin Kudüs'e gidebilmesi için Burak Derneği ile birlikte harika bir kampanya başlatmış. 

Buna göre, çeşitli nedenlerden dolayı Kudüs'e gidemeyenler, yapacağı yardımlarla Kudüs'e gitmek isteyen öğrencilere sponsor oluyor. 

Büyük paralar yatırmanıza gerek yok, gönlünüzden ne koparsa...

"Kuruş kuruş birikeceğiz, adım adım yaklaşacağız, akın akın geleceğiz. Yolculuğun en güzeline, Kudüs'e yürüyeceğiz!"sloganıyla yola çıkan harekete destek vermek isterseniz, hesap numaraları aşağıda sizi bekliyor:

IBAN: TR81 0020 6000 0801 5603 8300 06
BANKA ADI: Türkiye Finans Katılım Bankası 
MÜŞTERİ ADI: Burak Mukaddes Mekanları Tanıtma ve Kültür

internethaber
25 Aralık 2017

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • keloğlan

  26 Aralık 2017 10:59
  2 0
  iyi insanlar silah taşımaz... kötülerse ... kafasını bozan iyileri terörist bahanesiyle vurur... türkiye kötülere kalır...
 • Molla Kasım

  25 Aralık 2017 16:42
  1 2
  Addeyi bir güzel okusaydınız keşki... O zaman 15 -16 temmuz 2016 ile sınnırlı olduğuu görürdünüz
 • Ali Haydar

  25 Aralık 2017 16:11
  2 0
  ic savas iki farkli cephe arasinda olur, Turkiye'de Turklerin karsisina gecip savasmak isteyen varsa buyursun ciksin meydana! Hele birde soyunu, dinini, bil yillik gecmisini yazan eski kimlikler geri gelsin,Turk adina, Turke oz yurdunda parya muamelesi yapanlar kimdir bilelim artilk! (Guney Dogu'daki terorun, Kurd kilifli Ermeni-Hacli teroru oldugunu gorun, Musluman Kurdu yurdundan surmek isteyen Sion-Hacli teoru gizlemeyin artik!!! irak, Suriye de olanda bu, inkar etmeyin artik!!)
 • FARUK

  25 Aralık 2017 14:15
  0 0
  Burdan içişleri bakanı sayın Soyluya sesleniyorum bu madde iyice analiz edildi mi ? Devletin ve vatandaşın bundan ne faydası olabilir ki
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;