GÜNCEL

Süleyman ÖZIŞIK : Bu kadar YPG'liyi nereye gömeceğiz?

Tarih
20 Mart 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık

Ardı ardına öyle çok gelişme yaşandı ki hangisini yazacağımıza karar veremedik.

Bir sabah uyandık, duyduk ki Türkiye ansızın harekete geçmiş. Kaç kilometre ilerlediler diye hesaplarken sayısız köyün terörden arındırıldığı haberi geldi. O gelişmeyi yazalım derken "Burseya Dağı düştü" dediler. Hadi onu yazalım dedik, yeni haber geldi: 

"Raco da düştü!"

Tam Raco'yu yazacakken, Cinderesi de düştü diye yeni bir haber. Bari bunu yazalım dedik, bir de baktık ki Afrin kuşatılmış!

Kuşatma haberini yazalım diye yazı başına oturduk, "Ohooo geç kaldınız Afrin çoktan düştü" dediler.

Şaka gibi vallahi...

Hele teröristlerin itlaf edilmesi meselesi var ki akıl alır gibi değil. Biri ölü sayısını soruyor, bin bilmem kaç diyecek gibi oluyorsun, yandaki bir başkası lafa karışıp, "Yok yok 2 bin oldu" diyor. "O kadar oldu mu?"diye şaşırmana dahi izin vermiyor Mehmetçik. Lafın sonunu getirmeden yeni bir bilgi?

"3 bin bilmem kaç terörist etkisiz hale getirildi!" 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nu bile şaşırttılar düşünün artık. Bakan, mayıs ayına işaret ediyordu, mart ortasında işi bitirdiler.

Şu Afrin'e girmememiz için neler neler söylediler değil mi?

"Orası tam bir bataklık. Oraya giren çıkamaz" diyorlardı. "Çok asker kaybederiz, orası Türkiye'nin Vietnam'ı olur" diyorlardı. Ana muhalefet partimizin genel başkanı, "Telef oluruz, kan gölünde yüzdürürler bizi" diyordu.

Girilemez denilen yere tek kurşun atmadan, bir tek zaiyat vermeden girdik. 

Hem de 5 saatte...

Şimdi ise "Afrin kolaydı ama Menbiç çok zor olacak. Çünkü Afrin'den kaçan YPG'liler Menbiç'e yerleşti" diye ağız değiştirmeye başladılar.

Dinlerken aklıma o meşhur hikaye geldi.

Mete Han, Çin ordusu ile karşı karşıya geliyor. Etrafı gözetlemek için veziriyle bir tepeye çıkıyor ve bakıyor ki Türk Ordusu, Çin Ordusu karşısında bir avuç karınca gibi duruyor. 

Veziri, Mete’nin düşünceli halini görünce merakla soruyor: "Ne düşünüyorsunuz efendim?" 

Mete çenesini ovarak cevap veriyor: "Bu kadar Çinliyi nereye gömeceğimi düşünüyorum"

Bizimki de o hesap...

Ne kadar kalabalık olurlarsa o kadar çok mezar kazarız onlar için. Siz sıkıntı yapmayın! Afrin 5 saatte düştü. Menbiç zor ise orayı da 5 saat 15 dakikada düşürürüz evelallah!

Aslına bakarsanız Amerika ve YPG Afrin'e kadar ilerleyeceğimize inanmıyordu. "Şu karda kışta kim dağ tepe aşıp buralara gelecek"diye düşünüyorlardı.

Türkiye imkansızı mümküne çevirdi ve 58 günde menzile ulaştı. Hal böyle olunca YPG'liler kuyruğu kıstırıp kaçtı, ABD ise zeytinin dalı onlara batmış gibi açıklamalar yapmaya başladı.

Dün yaptıkları son açıklamada, "Derin endişe içindeyiz, kaygılıyız" dediler.

5 bin tır ve yüzlerce uçakla gönderdiğiniz yardımlar Türkiye'ye ganimet olarak kaldı. Mehmetçik, yüz yıllık planınızı rulo yapıp elinize verdi. Siz endişeye kapılmayacaksınız da ben mi kapılacağım. 

Oluk oluk akan kandan zevk alan bir devletin, huzurdan ve barıştan endişe duyması şaşılacak birşey değil elbette. E, 40 yıldır biz endişe içinde yaşadık, biraz da onlar endişe içinde yaşasın!

Menbiç ile ilgili bir de açıklama yapmış, "Bizim orada askerlerimiz var, çekilmeyi düşünmüyoruz" demişler. 

Lütfen ama lütfen çekilmeyin!

Olduğunuz yerde öylece kalın ve sakın kımıldamayın. Ama arada bir açıklama yapın ki koordinatlarınızı bilelim. 

Siha'larla bir şey deneyeceğiz de...

internethaber
20 Mart 2018

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • haldun

  20 Mart 2018 15:19
  2 0
  çekilmezler ise geberirler bu kadar basit.....
 • ÖZCAN

  20 Mart 2018 12:21
  8 0
  ABD YE GÜVENDİKLERİ KADAR BİRAZ DAHA KENDİ İNSANINA GÜVENSE BAZI ÇEVRELER, ÜLKEMİZİN NE KADAR GÜÇLÜ İRADEYE SAHİP OLDUĞUNU ANLAYACAKLAR. AMA MANDACI VE TANZİMAT DÖNEMİ AYDIN ZİHNİYETİ BİLİNÇ ALTLARIN YERLEŞTİĞİ İÇİN; BU MUHTEŞEM ZAFERLE BİLE ÖVÜNEMEMEKTELER. ALLAH ISLAH ETSİN.
 • kulobal

  20 Mart 2018 12:17
  2 0
  3- bu melunlar sana nefret duyup bir melanet yaparlar diye. bilirsin kalbi kararmış olan, bunu yüzüne vurursan, sana melaneti kendine hak görmek gibi içinin derininde tutmuş bir pisliği vardır . inşallah yersiz kuruntu olarak kalır bu bende... derin sevgi ve saygılarımla...
 • kulobal

  20 Mart 2018 12:17
  0 0
  2- Valla ne yalan diyim çok canım yanıyor gibi hissediyorum. Damağına zoka saplanmış canlı torik gibi hissediyorum o zaman kedimi. (ben örneği mümkün mertebe kibar veriyorum, sende bunun daha acıtıcıları vardır eminim). Muhtemelen benzer bir his yazıların gerçek muhataplarında da hasıl oluyordur. bunun için senin adına ben endişe duyuyorum.
 • kulobal

  20 Mart 2018 12:16
  0 0
  1-Sevgili Süleyman abi, yazılarını yakından ve severek takip ediyorum. Senin hiç bir şekilde korkmadığını biliyorum hatta bundan eminim. Zira korkan adam kalemin keskin tarafını böyle kullanmaz, yuvarlak ucuyla devam eder. Ama kendi adıma senin için ben korkuyorum. Öyle içlerini acıtacak şekilde yazıyorsun ki, bazen kendimi onların yerine koyup biri bana böyle döşese nasıl bir ruh haline girerim diye empati yapıyorum.
 • Sedat

  20 Mart 2018 11:22
  2 0
  Amerikalıların Türkleri öldürmek için taa Amerikan getirdiği silahlarla kendilerinin ölmeleri Türklere nasip olacak galiba. Kendini öldürtmek için on binlerce kilometreden silah getirmek her millete nasip olmaz. AMerikalılara nasip olacak galiba
 • Mustafa

  20 Mart 2018 10:58
  8 0
  Tebrik etmekte zorlanıyoruz Allah razı olsun Süleyman bey tek kelimeyle Hariaka üç kelimeyle Allah razı olsun.
 • ND

  20 Mart 2018 08:50
  9 0
  Her zaman ki yine muhteşem alaylı bir makale ile Kapak yaptınız Süleyman bey , bravo
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;