GÜNCEL

Süleyman Özışık : Bu düzene isyan ediyorum!

Tarih
01 Ağustos 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık

Son bir ay içinde yaşadıklarımızı şöyle bir gözden geçirelim.

Teröristlerin siyasi uzantısı olan HDP, "Biz Atatürk'ün askerleriyiz" diyen CHP'liler tarafından Meclis'e sokuldu. 

AK Parti'ye ve Erdoğan'a oy veren seçmen kitlesi, bazı sanatçı, gazeteci ve siyasetçiler tarafından ağır küfür ve hakaretlere maruz bırakıldı.

Kudurmuş gibi oraya buraya saldıran azgın azınlık, bir kez daha halkın oylarıyla seçilen Erdoğan'a küfür ve hakaret yağdırdı.

"Ben Atatürk'ü severim ama Peygamber'e de âşığım" diyen Mazhar Alanson'a kâğıda kaleme gelmez küfürler sıralandı.

"Başkan yüzde 52 ile seçildi" diyerek sadece bir durum tespiti yapan sanatçı Bülent Ortaçgil'in sözleri, yakası açılmamış küfürlerle karşılık buldu.

CHP'nin teröriste destek kontenjanından Meclis'e giren HDP'nin milletvekili Ahmet Şık, AK Parti'nin oylarının yüksek çıkmasını, Türk milletinin mayasının bozukluğuna bağladı.

Bir yanda bunlar olurken, diğer yanda, 80 küsur yaşında bir hasta yakını, kollarına ters kelepçe takılarak ve biber gazı verilerek gözlerimizin önünde âdeta katledildi.

Binlerce, on binlerce insan yere sigara izmariti attığı için, kırmızı ışıkta geçtiği için, hız limitini ihlal ettiği için ya da yasak alanda mangal yaktığı için çeşitli cezalara çarptırıldı.

Ben bu düzene isyan ediyorum.

Ülkemde paşalar gibi hayat sürmesine rağmen, ülkemin değerlerini aşağılayan sütü bozuklara ses edilmemesine isyan ediyorum.

Gölgesinde yaşadığı bayrağa, üzerinde yaşadığı toprağa hakaret edenlere, hesap sormayan düzene isyan ediyorum.

Dağ, taş, şehir, kasaba, köy demeden terörist kovalayan ve bu uğurda kırılıp şehit düşen güvenlik güçlerine canının istediği şekilde hakaret eden sütü bozuklara dokunmayan düzene isyan ediyorum. 

İnsanların yaşam tarzını, giyim kuşamını, inancını alay konusu yapan faşistlerin görmezden gelinmesine isyan ediyorum.

Nerede bir terörist varsa onu destekleyen, nerede bir hain varsa onu besleyen, nerede bir kanı bozuk varsa ona omuz veren kanı bozuklara göz yumanlara isyan ediyorum.

Bunun adı "demokrasi" ise, ben bu demokrasiyi tanımıyorum. Bunun adı "düşünce özgürlüğü" ise, ben bu özgürlüğün olmaması gerektiğini savunuyorum. 

Bana faşist mi diyecekler?

Sadece belli bir kesime küfür ve hakareti serbest kılan demokrasiye isyan etmek faşistlikse, evet ben faşistim.

İnancıma, değerlerime, tercihlerime, hayat tarzıma küfredenlere karşı durmak faşistlikse, ben faşistin önde gideniyim.

Başına bastığında, kuyruğu ABD'de, İngiltere'de, İsrail'de, Ermenistan ve Yunanistan'da atan soysuzlara cephe almak faşistlikse, yaptığım faşistlikle gurur duyuyorum. 

Ben, bu düzene isyan ediyorum.

Meclis'te maaşını ödediğim cibilliyetsizlerin bana küfretmesine isyan ediyorum. Benim ve benim gibiler sayesinde sanatçı unvanı kazanan kansızların dönüp dolaşıp bana hakaret etmesine isyan ediyorum. 

Meclis çatısı altında PKK'ya destek veren, itlaf edilen PKK'lıların leşlerini omuzlayan, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni "Katil" diyerek aşağılamaya çalışan it soylarına dokunulmamasına isyan ediyorum.

Ve bunlara dokunmayan düzeni, sistemi, demokrasiyi milyon kere lanetliyorum...
 

Helal sana Başkan!

 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Türkiye'den kaçmak isterken denizde boğulan FETÖ'cü hainlere "Cenaze nakil aracı" vermediği için birileri tarafından lince tabi tutuluyor.

“Skandal! Belediye Başkanı denizde boğulan mültecilere cenaze nakil aracı vermedi” diyorlar bir de…

Şerefsizliğe bakın hele!..

Ülkesine ihanet edenlerin, milletine darbe yapanların adı “Mülteci” olmuş. Başkan Alinur Aktaş’ı kınıyorlarmış!

Ben ise kısaca, "Helal olsun Başkan" diyorum!

15 Temmuz gecesi "Yaralıların yardımına gelenleri vurun. Yaklaşan ambulansları kurşun yağmuruna tutun" diyenlere yapılacak en güzel muameleyi yaptığın için sana milyon kere helal olsun!

yazının kaynağı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • hursit dilaver

  02 Ağustos 2018 15:36
  0 0
  AKPye oy verenlere türk milletinin mayası bozuk diyen bir dingile o 300 AKP mebusu bir şey diyemiyorsa yuh olsun.hem de şeddeli yuh. o adamı meclise hala sokuyorsunuz ya..ADAM HAKLI DEMEK. AKPYE OY VEREN Mİ, VERDİĞİ OYLA ORAYA GİDEN Mİ AHMET ŞIKIN TARİFİNE UYUYOR, İNCELEMEK LAZIM. BEN DE AKP YE OY VERDİM DE YANİ.ne bilelim.
 • Deli Filozof

  02 Ağustos 2018 01:06
  0 0
  Hocam, küresel sömürü düzeninin bu insanliga attigi üç kazik var: 1. Demokrasi, 2. Ínsan haklari, 3. Medya özgürlügü. Sizi tebrik ederim. 1. kazigi bulmussunuz. Geriye kaldi iki. Onlarin da ne oldugu aslinda basit. Ínsan haklari, fakat tüm insanlara degil. Belirledikleri insanlara, el-ayak yalayan gruplara. Baslarina birsey geldimi hemen ortaya çikar havlarlar; insan haklari diye. Medya özgürlügü, fakat hangi gazeteci ve hangi medya.
 • HAK DAVA

  01 Ağustos 2018 16:43
  0 0
  HER KELİMESİNDE SONUNA KADAR HAKLISIN AMA MERAK ETME O DOMUZLAR SÜRÜSÜNÜN DE SONLARI YAKIN HEPSİNİN SONU GELİYOR YAVAŞ YAVAŞ NE KADAR TASMALI AMERİKAN KÖPEĞİ VARSA HEPSİNİN KÖKÜ KAZINACAK BU MEMLEKETTEN
 • Nusret

  01 Ağustos 2018 15:57
  0 0
  Şekil A ortadayken, bu ülkenin her insanı "birinci sınıf yurttaş" demek ne derece doğru acaba?
 • hursit dilaver

  01 Ağustos 2018 14:55
  0 0
  bu yazıyı her tv alıp belli bir saatte , ihtilal bildirisi gibi okumalı.yapabilecekler mi. yooo.. hiç bir tvmizxin buna yanaşacağını sanmam. ama gürsel tekinin dediğin gibi 8 haziranda hepinizi basacaklardı ki, o basmada neler yaşanırdı bilemem tabi. hakediyoruz bazı şeyleri demek. korkak, hodük, aciz bir medyamız var işte.(şehit ana ve bebesinin cenazesinde bakalım AKPden kimler olacak.
 • Erdal

  01 Ağustos 2018 14:25
  0 0
  Yukarıda saydığınız her şeye ben de, bu ülkenin sessiz yığınları ile birlikte isyan ediyorum. Bu ülkenin her insanı birinci sınıftır anlayışı ile siyaset yapanları, akla karayı bir kabul edip yürümekte olanları anlamakta güçlük çekiyorum.
 • Eyüp

  01 Ağustos 2018 13:30
  1 0
  Ecdadın nur içinde yatsın içimi okudun
 • Mustafa

  01 Ağustos 2018 13:20
  1 0
  Bizlerden de sana yüzlerce milyon kere helal olsun!
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;