SİYASET

Süleyman Özışık : "Biz size efendi olmaya geldik!.."

Tarih
09 Nisan 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık

AK Parti'nin bir bayrak reklamı vardı hatırlar mısınız? Hain bir elin ipini kestiği bayrağın yere düşmemesi için yurdun dört bir yanından insanlar koşuyordu.

İlk gelenler bayrak direğine sarılıyor, ardından gelenler onların omuzlarına basarak yukarı tırmanıyordu.

Aslında o bayrak reklamı, bu aslında bizim bugünlere gelmemizin de hikâyesiydi. İlk gelenler, davanın sancağı yere düşmesin diye ardından gelenlere daima omuz verdi. Sonra, herkes birbirine omuz verdi ve bugünlere geldik.

Ama daha sonra beklenmedik bir şey oldu.

Arkalardan gelip, omuzlara basarak yükselenlerden bazıları bayrağın ve davanın ipini bırakıp manzaraya kaptırdı kendini. Kendilerinden sonra gelenlere de omuz vermedikleri gibi, altta kalanları hor görmeye, "Sabit dur, konumumu bozuyorsun" diye tekmelemeye başladılar.

O da yetmedi...

"Aşağıdan bizim tayfa geliyor, onlara da omuz verip yukarı yükselmesine yardım et" diye emir buyurdular, "Bak dediğimi yapmazsan bayrak yere düşecek" diyerek korkuttular.

"Yahu bizim dayanacak takatimiz kalmadı. Ya tutun şu ipin ucundan ya da inin aşağı, biz tutalım" diyenleri tekmeleyip uzaklaştırdılar. E, hâliyle alt kısımlarda bir boşluk oluştu ve düşüş riski ortaya çıkmaya başladı. 

Sakın ha kimse bu yazdıklarımı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve etrafındaki gerçek dava adamlarına yormasın. Erdoğan ve etrafındaki bir avuç insan olmasa, zaten bu davanın bayrağı bu kadar yükseğe çıkamaz, bunca yıl dalgalanamazdı.

Ben içimizde olup, kahır zamanlarında yanımızda olmayanlardan bahsediyorum. Yaşadığımız süreci şöyle kısaca özetlemek gerekirse...

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AK Parti bugüne kadar sayısız badire atlattı. Darbe tehditleri, e-Muhtıralar, Gezi eylemleri, 17/25 Aralık ve 15 Temmuz kanlı darbe girişimi...

AK Parti'ye oy verenler bütün bu süreç içinde canıyla, kanıyla Erdoğan'ın yanında saf tuttu. En son 15 Temmuz'da Cumhurbaşkanı'nın bir çağrısıyla ölüme yürüdü bu insanlar.

Biz bu insanlara ne yaptık da gidip terör örgütü PKK'nın partisiyle iş birliği yapan CHP'ye oy vermelerine neden olduk? Kemal Kılıçdaroğlu gibi bir siyaset faciasını sevindirecek, Recep Tayyip Erdoğan'ı gibi bir siyaset dehasını üzecek hangi hatalara imza attık?

Kendimize sormamız gereken can yakıcı sorular bunlar. Gidenleri ihanetle suçlamak, onlara hakaret etmek kolay, lakin bizi çözüme ulaştıracak yöntem bu değil...

Şunu kabul edelim arkadaşlar.

FETÖ operasyonu bu ülkede AK Parti'ye dönmeye başladı. İçeride FETÖ'den yatan binlerce masum AK Partili isim var. OHAL İşlemleri Komisyonu "Suçsuzdur" demesine rağmen görevlerine iade edilmeyen on binlerce insan var. 

Alnına haksız yere "Hain" damgası vurulmuş ve açlığa mahkûm edilmiş bu insanların dönüp AK Parti'ye tekrar oy vermesini nasıl beklersiniz?

Dün gözüme bir haber ilişti.

Doğu ve Güneydoğu’daki muhtar adayları başta İstanbul olmak üzere büyük şehirlerde yaşayan hemşehrilerinin seçmen kaydını 31 Mart’ta kendilerine oy vermeleri için köylere taşımış.

İstanbul Muhtarlar Federasyonu Başkanı ve Ümraniye Necip Fazıl Mahallesi Muhtarı Kadir Delibalta, aylar öncesinden bu duruma dikkat çekmiş, “Bu taşıma işlemi İstanbul’da seçim sonuçlarını baştan sona değiştirebilir” diye uyarmış.

İstanbul’da yaklaşık bin mahalle var. Her bir mahalleden ortalama 500 kişinin bu seçimlerde muhtarına destek vermek için köyüne gittiği varsayımları yapılıyor.

Ortaya 500 bin gibi korkunç bir rakam çıkıyor.

İşte tam bu noktada kendimize bir kez daha şu soruyu sormamız gerekiyor: Biz ne yaptık da şehirden şehire göç ederek muhtarına oy vermeye giden bu insanları, AK Parti’ye oy vermeye ikna edemedik.

Sebebi çok basit…

Cumhurbaşkanı Erdoğan her fırsatta, “Biz size efendi olmaya değil, hizmetkâr olmaya geldik” diyordu. AK Parti içinden birileri yaptıkları icraatlarla, “Biz size efendi olmaya geliyoruz” dedi âdeta…

Şu kardeşiniz, bu köşeden aylarca bağırdı.

"Milletin adaylarını değil de kendi adamlarınızı bir yerlere getirmeye çalışırsanız bunun bedeli çok ağır olacak" dedim.

Mesela; beni hiç alakadar etmeyen Bursa'nın Gemlik ilçesini yazdım. "Mevcut belediye başkanı bir önceki seçimde CHP'li rakibine 17 puan fark attı. Bu adam dışında biriyle Gemlik'in tekrar kazanılması mümkün değil" dedim. Birileri Cumhurbaşkanı'na, "Biz bununla kazanırız" diyerek başka ismi aday gösterdi.

Sonuç? CHP'nin adayı AK Parti'nin adayına 17 puan fark attı.

Bakın çok çarpıcı bir örnek vereyim.

Karabük'ün Safranbolu ilçesini biliyorsunuz değil mi? Burada milletin istediği isim değil de Erol Kaya'nın akrabası olan Ali Kaya zorla ve ısrarla aday gösterildi.

Sonuç?

CHP'nin adayı AK Parti'nin adayına 4 puan fark taktı.

İstanbul'la ilgili uyarılarım arşivde duruyor. "Bu adaylar Binali Bey'e kaybettirebilir" dedim. Bunu ben kendimden uydurmadım. AK Parti'nin üst düzey yöneticilerine seslerini duyuramayan insanlar bana ulaştı ve ben de onların isyanını dile getirdim.

Erdoğan'ı sahte anket sonuçlarıyla yanıltanlar bu isyana en üst perdeden cevap verdi. AK Parti''nin önemli ve en tecrübeli kurmaylarından Hayati Yazıcı, "Vatandaşın fantezi yapma hakkı yok. Gösterdiğimiz adaylara oy verecekler" diye hakir görücü bir dil kullandı.

Ankara'da Mehmet Özhaseki kazanmadı diye hayıflanıyoruz değil mi? Peki niye kimse Mehmet Özhaseki'nin yanında yer almayanlardan ve âdeta onun kuyusunu kazanlardan bahsetmiyor?

Örneğin, mevcut belediye başkanı Mustafa Tuna?

Seçim öncesinde Melih Gökçek'in usulsüzlük yaptığını açıklayarak partiye darbe vuran Tuna, seçim döneminde Melih Gökçek'in çeyreğinin çeyreği kadar çalıştı mı?

CHP’li isimlere şöyle bir bakın lütfen!

Eskiden AK Partili’nin yaptığını şimdi onların yapmaya başladığını göreceksiniz. Bizim kırdıklarımızı onlar sahipleniyor. Bizim sırtüstü ittiklerimizi onlar tutuyor. Bizim eskiden kullandığımız dili şimdi onlar kullanıyor. Bizim 17 yıldır yaptığımız çalışkanlığı onlar sergiliyor.

Milletvekillerimizle, teşkilatlarımızla, belediye başkanlarımızla, medyamızla ve her aykırı konuşanı susturmaya çalışan, susmayanı ise FETÖ’cü olmakla yaftalayan kimi insanımızla kötü bir sınav verdik.

Sözün özü…

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Selim

  09 Nisan 2019 22:18
  2 0
  Sizi sürekli okuyorum ve samimiyetle yaptığınız uyarıları destekliyorum Zaten bu süreçte bi dolu savrulan ve ihanet şebekesine dahil olanları, yazarları gordukce cok uzuluyorum yazik yıllarca okuduk. Son örnek Taşgetiren Şurası kesinti kamuda torpil adam k ayırma had safa da . Tayyip le davaya alakası olmayan her devrin adamı firildaklar her köşeyi tutmuş sendikalar stk lar torpilin danışmanı bu da yıllarca bizim gibi sadece vatan ve millet sevdasına tayyipi ölümüne destekleyenleri uzuyor.
 • İzmitli hakkı

  09 Nisan 2019 22:06
  2 2
  Geçti kardeşim o geçti Borun pazarı sür eşeği niğde'ye.. Eğitim bozuk sağlık bozuk ekonomi bozuk askeri birlikleri tek tek özelleştirdi özelleştirme diktir doğrudan sattı özelleşmeyen fabrika kalmadı köprüleri hastaneleri özel şirketler dış kaynaklardan alınan krediler ile yapılıyor
 • Hakan

  09 Nisan 2019 17:23
  1 0
  Hiç kendini yorma maalesef Erdoğan herşeyi biliyor ama birşey yapamıyor kendi kurduğu sisteme artık sözünü geçiremiyor
 • vatan sevdalısı

  09 Nisan 2019 15:06
  0 0
  mclaren haklsnda snucu vtnın manda ve himayeye geri dönüşü olmasında .fetönün çalışma prensibi unutulmmlı.yaptıklarını sonra deşifre ederler sözleriyle.dinleyenler aaa doğru diyor der.sonra kanuna göre yapılacağıda bakın bunu yapacaklar yaparlarsa bu şudur diyede yönlendirme çakarlar.nufus müd.de ilçe seçim krllarında fetö kokusu var onlar beka meselesini sığlştırıyor akp veya erdğn meselesi gibi gösterme gayretleri var bununhepimizin meselesi olduğu
 • Yüksel ünal

  09 Nisan 2019 15:01
  5 0
  Dün olan olay, Mersin in Bozyazı İlçe Başkanı güneş gözlükleriyle verdiği pozu biraz abartılı eleştirince.... REİS te takıyor sende takıyorsun seni savcılığa vereceğim gibi ukalaca tehditlerde bulundu... Bu gibi sorunlu kişileri sorumluluk gerektiren yerlere getirmek ne kadar doğrudur bilemem.... REİSİN ALDIĞI OY TEŞKİLATLARA RAĞMEN ALINAN OYDUR.. Bu tipler kendi başarıları sanıyor ve yazık oluyor..
 • mustafa bakkaloğlu

  09 Nisan 2019 14:37
  1 0
  konya ereglide sevilmeyen vekil eregliye 18 inci madde ile zulmeden temayüllerde adi gecmeyen adayla kazanilacak seçimi kaybetti
 • Mclaren

  09 Nisan 2019 12:48
  5 0
  Ayni seyleri adana ve ilcesi ceyhandada yasadik aday dayatirlarsa sonucuna katlanirlar
 • hak dava

  09 Nisan 2019 12:33
  1 3
  ya aşkadaş sen çalınan oylardan ne zaman bahsedeceksin çalınan oyları , ümraniyede spor salonunda namusumuz dediğin oy pusulalarının üzerinde elmadan gelmiş eşşek gibi yatan chp istanbul millet vekili mahmut tanalı sen ne zaman görücesin ve hesap sorucaksın sizin işinizde nasrettin hocanın çalınan eşeğine dönmüş durumda yahu etmeyin komşular suç hep benim mi hırsızın hiçmi suçu yok
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;