SİYASET

Süleyman Özışık : Berkin Elvan'ın katilleri bu videoda!...

Tarih
09 Mart 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık

9 Mart 2015

Gezi Parkı eylemlerine destek veren ve kendilerine "Sanat Meclisi" adını veren bir grup sanatçı Berkin Elvan'ın birinci ölüm yıldönümü sebebiyle "Hayatı durdurun" çağrısı yapmış.

Eylem için bir de video hazırlanmış.

Söz konusu videoda yer alan sözümona sanatçılar, "Ben Berkin Elvan'ım katilim nerede?" diye soruyor. Videonun bir yerinde Erdoğan'ın, "Polise kimin talimat verdiğini soruyorlar. Ben verdim, ben" sözüne yer verilerek katilin kim olduğunu da anlatmış oluyorlar.

Videoda yaşı Berkin Elvan'dan küçük bir kız başrolü oynuyor. Elinde bir ekmek, "Benim katilim nerede?" diye soruyor bu minik kız çocuğu. Her ayaklanma öncesi çocukları öldürtmek için öne süren kana susamışlardan başka bir şey beklenmezdi doğrusu...

Tarık Akan, Zuhal Olcay, Cahit Berkay, Şevval Sam ve Levent Üzümcü gibi çok sayıda sanatçı videoda adeta "Zombilerin Şafağı" filminden kesitler sunuyor!

Tüm umudu Berki'nin ölüsü, Atilla Taş'ın salak twitleri, Fethullah Gülen'in bedduaları olan Kılıçdaroğlu'nun "yalaka olmayan" sanatçıları, halkı adeta yeni bir ayaklanmaya davet ediyor.

11 Mart günü göreceksiniz. Bunlardan hiç biri meydanlara çıkmayacak. Bunları dinleyip sokağa çıkan 16 yaşında bir genç yağmacıların, çapulcuların, vandalların, şehir iblislerinin arasında kaza kurşunuyla ölecek ve bunlar bu kez o ölen çocuğun kemiklerini sıyıracak.

Daha önce yaptıkları gibi...

Bir kez daha çocukları sokaklara döküp, tatil beldelerine giderek eğlencenin tadını çıkaracaklar!

Yaptıkları çağrı zerre kadar samimi değil. Erdal Eren'nin katiline yıllarca "paşam da paşam" diye yalakalık eden bir güruhu nasıl samimi bulabilirsiniz ki?

Şu ülkenin Güneydoğu'sunda 40 bin insan can verirken, barış adına tek adım atmadılar.

Sorarlar adama...

Bu tepkiniz ölüme, öldürmeye ve çocuk ölümüne ise, kurban eti dağıtırken işkence ile öldürülen Yasin Börü ve diğer 50 kişi için neden acınızı belirtmediniz? O insanlar bıçaklandı, üzerlerinden arabalar geçirildi, cansız bedenleri ateşe verildi. İnsanlığınızı o zaman hatırlayamadınız mı sokak soytarıları?

Burakcan bu ülkenin çocuğu değil miydi? Onun için gıkınız çıkmadı çünkü sizin sokaklara saldığınız katiller tarafından katledildi.

Daha geçen gün Ege Üniversitesi'nde filinta gibi bir genç katledildi. Ülkücü kökenli olduğu için mi kılınız kıpırdamadı en ölü seviciler?

Yayınlarıyla Allah'a ve Resulü'ne küfreden Çarli Hebdo olmayı iyi biliyorsunuz? Bu ülkede ölümüyle sizin o kokuşmuş ve kirli ideolojinize hizmet etmeyen biri katledilince niye üç maymunu oynuyorsunuz?

Akşama kadar çam üstünde fındık kır, rakı yanına beyaz peynir, sonra da "Ben Berkin Elvan ."

Oh ne güzel prodüksiyon!

Berkin Elvan'ın katillerini arıyorsanız, hazırladığınız ayaklanma videosunu izleyin. Katil kimmiş, kimlermiş çok iyi göreceksiniz!

Artık size uyup da hayatı durduracak kimse yok. Siz o yıllar öncesinin darbe Türkiye'sine takılıp kalan minnak beyninizle otobüs bile durduramazsınız!

Millete çok büyük bir iyilik ettiniz. Katillerin ve hainlerin güncellemesini yaptı bu halk o hazırladığınız video sayesinde...

Derdiniz adalet falan değil. Yeni bir kalkışma fitnesini yaymaya çalıştığınız gözlerinizden ve sözlerinizden belli.

Türkiye'de yaşanan tüm adaletsizlikler ve öldürülen bütün çocuklar için sokağa çıkacaksanız, gelin hep beraber çıkalım ve adaleti arayalım. Ama siz, "Mesele adalet değil arkadaş, sen hala anlamadın mı?" derdindesiniz.

Milleti germeye gerek yok! Varsa siyasi bir mücadeleniz işte sandık geliyor. Gönderebiliyorsanız AK Parti'yi geldiği güzergahtan geri gönderin.

İlla sokaklara çıkılmasını istiyorsanız...

Yüreğiniz varsa bizzat önce kendiniz inin sokaklara da görelim endamınızı... Namus ve şeref sahibiyseniz önce kendi çocuklarınızı çıkarın sokağa. Milletin çocuklarının üzerinden o kirli ellerinizi çekin.

Devlet siz sizin gibiler için çok güzel bir "kokteyl kanunu" hazırladı zaten...

Gelin de tadına bakın!

internethaber.com

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • muslime

    09 Mart 2015 13:44
    14 0
    Super agzina saglik kardesim benim
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;