SİYASET

Süleyman Özışık : Berkin Elvan diye tepinenler nerede?

Tarih
31 Ağustos 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık

31 Ağustos 2015

Yer Alanya... Düzenlenen teröre lanet mitinginin ardından bir grup, BDP Alanya İlçe Başkanlığı binası önünde toplanıyor.

'Şehitler ölmez vatan bölünmez', 'Kahrolsun PKK', 'Meclis'te terörist istemiyoruz' diye slogan atan grup, daha sonra 'tekbir' getirerek binaya saldırmaya çalışıyor. Araya girip onları sakinleştirmek polise düşüyor!

Hemen ertesi gün...

Bir gün önce polisin kendini siper ederek linçten koruduğu HDP'lilerin dağdaki savaş kelebekleri kahpece saldırarak iki polisi şehit ediyor.

Yer bu kez Erzincan...

27 Ağustos Perşembe günü Erzincan-Kemah karayolunda sivillere yönelik yapılan saldırının ardından polis,  bir teröristi yaralı olarak ele geçiriyor. Tedavisini yaptırmak için Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüyor.

Burada hastane personeli ile vatandaşlar teröriste saldırıyor ve linç etmeye çalışıyor. İş bir kez daha polise düşüyor. Galeyana gelen hastane personeliyle vatandaşları sakinleştiriyor ve teröristi o cehennemin içinden çıkarıyor.

Aradan iki gün geçmeden bir saldırı daha... 3 polis, görev başındayken yine kahpe bir saldırı sonucu şehit ediliyor. Dünya toprakları üzerinde böyle kahpe bir örgüt daha bulamazsınız.

Bilmem neresini bu yapıya dayayan siyasetçiler her gün karşımıza çıkıp barış kelebeği rolü oynuyor. Bir gün önce kendini kurtaran polisi, bir gün sonra katleden bu canileri övüp "Devlet silah bıraksın" diyor.

Saz çalarak cici oğlanı oynayan diğer siyasetçi, "Bu savaş Saray'ın savaşıdır" diyerek milleti enayi yerine koyuyor, Erdoğan nefreti içinde çırpınan bazı PKK sevici gazeteler ve televizyonlar da ona hak veriyor.

Biz bu gerçekleri yazınca yandaş ve yalaka oluyoruz! Terör örgütünün kucağında oturan medya mensupları ise halkların kardeşliği için mücadele edenler olarak ilan ediliyor.

Dün haberlerde gözüme ilişti...

PKK'nın yerleştirdiği bombanın infilak etmesi sonucu ekmek almaya giden 13 yaşındaki Fırat Simpil'in paramparça olmuş cesedi yolun ortasında yatıyor.

Kaza kurşunuyla hayatını kaybeden Berkin Elvan için ülkeyi kan gölüne çevirenlerin, bu uğurda savcının katledilmesini bile hoşgörüyle karşılayanların kılı kıpırdamıyor.

Fırat Simsil elinde sapan, cebinde bilye, kafasında poşu ve molotofluyla ekmek almaya gittiği sırada polisin kaza kurşunuyla vurulsa şu an anıra anıra sokaklara çıkacak ve yeni bir ayaklanma için tepineceklerdi. Ama onu katleden PKK olunca haberi, "Diyarbakır'da bomba patladı: 1 ölü" diye vermekle yetindiler. Hatta, "PKK'nın bombası erken patladı" diye altyazı geçerek hayıflandılar. PKK'yı karalamamak adına erken patlayan bombayı suçlayacak kadar kepazeleştiler.

Polisler katledilirken onların gündemi Sümeyye Erdoğan'ın namusuna dil uzatmak. Tabut tabut asker cenazeleri gelirken onların derdi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi...

Bir iktidar hırsına girmedikleri kılık kalmadı!

Çapulcu oldular, paralelci oldular, DHKP-C'ci oldular, MİT düşmanı, devlet ve millet düşmanı, asker ve polis düşmanı oldular. Cemaatçisi CHP'li, milliyetçisi çatıcı, medyası ve sosyetesi HDP'li ve hadi PKK'lı oldu. 

Ermeni olduklarını açıkladılar, Charlie Hebdo'cu olduklarını açıkladılar, Esed'ci, Sisi'ci, Netenyahu'cu olduklarını açıkladılar. Sadece kahpe olduklarını açıklamamışlardı.

Onu da 13 yaşındaki Fırat Simsil'in katledilişine sessiz kalarak ilan ettiler!

internethaber.com

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;