GÜNCEL

Süleyman Özışık : Bela okumak yerine, bela olmayı başarmak gerek!

Tarih
16 Mayıs 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık

Devasa Müslüman ülkelerin tam ortasında kalmış bir başka devlet düşünün.  
Adı Filistin...
Ve sonra, dünya üzerindeki toplam nüfusu İstanbul'un üçte ikisi kadar dahi olmayan başka bir millet düşünün. 
O millet, devasa büyüklüğündeki Müslüman ülkelerin tam ortasında yer alan Filistin'in küçük bir bölümünü işgal ediyor.
Sonra...
Sonra gün gün, ay ay, yıl yıl bu işgali büyütüyor ve neredeyse tamamını ele geçiriyor. Vatanını, toprağını, yuvasını korumak için çırpınan Müslüman halkı katlediyor. 
Mukaddes beldeleri küle ve köze dönüştürüyor. Bölgenin insanına korkacak zaman bile tanımadan öldürüyor.
Peki etrafındaki o devasa büyüklükteki Müslüman ülkeler ne yapıyor? Büyük çoğunluğu, Batı'nın buyruğu altında ve olanı biteni bir sinema filmi izlercesine izliyor. 
Aralarından sadece bir ülke, yani Türkiye bir şeyler yapmak için çabalıyor.
Onların yaptıkları da bela okumaktan, Coca-Cola boykot etmekten, İsrail bayrağı yakmaktan öteye geçmiyor.
Bizim meselemiz burada işte...
Ne zaman bela okumayı bırakıp, bela olmaya başlarsak. Ne zaman boykot ettiğimiz ürünlere muhtaç olmazsak. Ne zaman, teknolojimizle, silah sanayimizle bir tehdit olmaya başlarsak, bu zulüm o zaman sona erecek.
Yoksa, bu zulüm ebediyete kadar devam edecek ve biz de izleyip kahrolmaya devam edeceğiz.
Daha önce de söylemiştim.
Her yıl gönüllü organizasyonlar düzenleyip birkaç kez Filistin'e gidiyorum. Nasip olursa Haziran'ın 26'sında bir kez daha çok büyük bir kafile ile gideceğiz.
Her gidişimde dünyanın lafını yiyorum!
Bir insan, Kudüs'e, Hazreti Peygamber'in "Gidin" diye tavsiyede bulunduğu Mescid-i Aksa'ya gidiyor diye küfür ve hakaret yer mi?
Ben yiyorum.
Nedenini, niyesini bilmiyorum ama aramızda böyle insanlar var. İsrail'in katliamlarını AK Parti'ye ve Erdoğan'a bağlayan, Müslümanların öldürülmesinin suçunu, o Müslümanları ziyaret eden bizim gibi insanların boynuna vebal olarak bırakan hastalıklı insanlar maalesef var.
Ama bu bizi yolumuzdan döndürmeyecek elbette...
Çünkü, bizim oraya gidişimiz bu zulmü, bu katliamı bir nebze olsun durduruyor. Çünkü bizim orada olmamız İsrail'e acayip batıyor. 
Çünkü, biz orada olduğumuzda Mescid-i Aksa'ya adım atamıyor, pis postallarıyla seccadeleri kirletemiyorlar. Biz orada olduğumuz için silahların namluları yere bakıyor. 
Size çok basit geliyor ama oraya gitmek gerçekten çok ama çok önemli. Filistin halkının, "Hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Sadece gelin ve buralarda olun" demesi boşuna değil. 
Gitmek demişken...
Türkiye'den Filistin'e gitmek hâlâ çok büyük bir sorun. Aslında gitmek isteyenlerin sayısı on binleri buluyor ama bu konuda çok büyük engeller var.
Daha önce de bu soruna değinmiştim.
Türk hava yolu şirketleri, yaptıkları uygulamalarla âdeta "Filistin'e gitmeyin" diyor. Uçak biletleri, diğer ülkelere nazaran çok çok pahalı. 
Pahalı olmasının yanı sıra, istenen sayıda uçak da verilmiyor. Aynı anda 600 kişi gitmek istediğinizde, bilet fiyatları kişi başına neredeyse 400-500 dolara yükseliyor. Ve buna rağmen 600 kişi aynı gün gidemiyor.
"Ancak bir gün sonra gidebilirsiniz" deniliyor. Buna bir çözüm bulunması gerekiyor. 
Neyse...
Biz İsrail'in yaptığı katliama dönelim.
Dünyan��n başına bela olan Trump isimli bir manyak sayesinde Filistin'de iki gündür tam bir katliam yaşanıyor. Türkiye bu duruma sessiz kalmadığını ve kalmayacağını gösterdi.
Cuma günü Yenikapı'da belki de tarihin en önemli mitinglerinden biri yapılacak. Eminim ki dünyanın gözü bu mitingde olacak. 
Bu arada hakkını teslim etmek gerekiyor.
Dün gerçekleştirilen CHP Grup Toplantısı görülmeye değerdi. Kılıçdaroğlu'nun boynunda Filistin atkısı ile salona girmesi, Filistin bayraklarının dalgalandırılması ve şehitler için 1 dakikalık saygı duruşu alkışlanacak türdendi.
İnşallah Yenikapı Mitinginde de parti ayrımı yapmadan hep beraber olmayı başarabiliriz.

Türkiye
16 Mayıs 2018

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Vanlı

  25 Mayıs 2018 10:41
  0 0
  Yazarımız kesinlikle haklı. İcraat lazım. Lafla peynir gemisi yürümüyor. Yanlış hatırlamıyorsam "düşmanın silahıyla silahlanınız" şeklinde bir hadis var. Düşman atom bombasını yapmış, dünyanın gelişmiş kimi ülkelerini de localar, kafa kol, çıkar arkasına almış. Biz beddua ediyor, cola boykotu yapıyoruz. Müslüman kimi ülkelerin kralları, emirleri de düşmanın kuyruğu olmuş. Böyle olmaz... Vizyonu olan, sağlam liderin arkasında toparlanmak gerek. Yoksa daha çoook havanda su döğeriz...
 • HAK DAVA

  18 Mayıs 2018 10:10
  2 0
  DERLER Kİ ASIL ASMAZ BAL KOKMAZ KOKARSA AYRAN KOKAR ONUNDA CİNSİ YOĞURT..BUNLARIN CİNSİDE KAFİR; EEE, NE DEMİŞLER DOMUZ DERİSİNDEN POST, 40 YILLIK KAFİRDEN; MÜSLÜMAN DOST OLMAZMIŞ
 • Lmn

  17 Mayıs 2018 14:12
  1 0
  Aynen chp tamamen rol kesiyor sağ kesme cici görünme derdindeler ama kimse yemez
 • hursit dilaver

  16 Mayıs 2018 15:33
  1 0
  yazar yanılmasın. CHPliler bunu deniz gezmiş oralara gitti ,solcu filistinlilerden eğitim aldı ama ülkeye geldi AMA,beceremedi demek ve bunun hatırasını yaşatmak istiyor. YOKSA DENİZ GEZMİŞİ ANMA BAHANESİ VARKEN, 63 ŞEHİT FİLİSTİNLİ MÜSLÜMAN CHPnin UMURUNDA MI..iyi bir CHPli, filistin denilince deniz gezmiş ve diger THKP üyelerini hatırlar,şehit yasini değil.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;