SİYASET

Süleyman Özışık : Balonun patlamasına az kaldı!

Tarih
12 Haziran 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık

Sosyal medyadan bazı CHP'li arkadaşlar, "Ekrem İmamoğlu'na çok ağır yükleniyor, haksızlık yapıyorsun" diyor.

Hiç de bile!..

Toplumun gözünün içine baka baka söylediği yalanları ve attığı iftiraları ortaya çıkarmaktan başka yaptığım bir şey yok.

Bugüne kadar kendisi hakkında yazı yazan pek çok gazeteci ve yazara dava açtı. Eğer söylediklerimde zerre-i miskal yalan veya iftira var ise bana da dava açabilir.

Ama açmayacağını siz de ben de gayet iyi biliyoruz çünkü ortaya çıkardığım yalan ve iftiraların itiraz edilecek bir tek harfi bile yok!

Bakınız arkadaşlar!

Hiçbirimiz evliya değiliz. Hepimizin sıkıştığımız durumlarda ufak tefek yalanlara başvurmuşluğu mutlaka vardır. 

26 yıldır gazetecilik yapan biriyim. Bu süre içinde yalan söyleyen pek çok siyasetçi gördüm. Ama size tüm kalbim ve bütün samimiyetimle söylemek isterim ki ben çeyrek asırlık meslek hayatımda gözünü kırpmadan yalan söyleyen iki büyük siyasetçi tanıdım.

Bunlardan biri Kemal Kılıçdaroğlu, diğeri Ekrem İmamoğlu. Mesele yalan ve iftira oldu mu bu ikilinin üstüne tanımam!

Bakın size hemen şurada Ekrem İmamoğlu'nun söylediği son büyük yalanı 3 dakikada anlatayım.

CHP adayı bugünlerde yayınladığı reklam filminde, Beylikdüzü ilçesinde yaptırdığı bir kültür merkezini ballandıra ballandıra anlatıyor, "Beylikdüzü'nde yaptık, tüm İstanbul’a yapacağız" diyor. 

Ama geriye dönüp araştırma yapıyorsunuz. 

"Yaptık" dediği Kültür Merkezi, 2009 yılında dönemin AK Partili Belediye Başkanı Vehbi Orakçı tarafından yapılmış. Açılışın Vehbi Orakçı tarafından yapıldığına dair yüzlerce görüntü ortalıkta dolaşıyor.

Dahası...

Ekrem İmamoğlu 2014 yılında Belediye Başkan adayı olarak vaatlerini sıraladığı sunumu bu Kültür Merkezi'ndeki konferans salonunda yapıyor!

Meraklıları o görüntüleri İmamoğlu'nun kişisel Youtube sayfasında bulabilirler.

Daha önce de yine AK Partili Belediye Başkanı'nın yaptırdığı Beylikdüzü Yaşam Vadisi'ni kendisinin yaptırdığını iddia etmişti.

Hadi söylediği yalanı görmezden gelelim. 

Yahu bir başkasının emeğini, projesini alıp "Ben yaptım" demek hırsızlıktır be kardeşim! 

Dünyanın hangi ülkesine giderseniz gidin bunu yapan birine değil bir şehri, "Ölülerimizi çalacak" korkusuyla mezarlığı bile teslim etmezler. 

Adama, "2009 yılında Beylikdüzü'ne Metro ve Metrobüs gelecek diye söz verdiniz ve bu sözünüzü yerine getirmediniz?" diye soruyorlar.

"Metro ve Metrobüs Büyükşehir'in yapabileceği bir şeydi. Ben seçimi kazanmak için o sözü verdim" diyerek yalan söylediğini pişkin pişkin anlatıyor. 

Ama artık yüzüne taktığı maskenin düşmesine, katmer katmer sürdüğü makyajın akmasına az bir zaman kaldı.

16 Haziran'da çıkacağı canlı yayında öyle meydanı boş bulup desteksiz atamayacak. Çünkü karşısında cumhuriyet tarihinin en başarılı Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım olacak.

O canlı yayında, bugüne kadar dile getirdiği yalanlar ve iftiralar gündeme geldiğinde ne diyecek merak ediyorum.

Binali Bey'in çıkacağı canlı yayında bu yalan ve iftiralara özel bir yer ayırması ve muhatabına cevabını net bir şekilde alıncaya kadar bu soruları tek tek sorması gerekiyor.

Bunun yapılması hâlinde İstanbul halkı, kimin dürüst, kimin başarılı, kimin yalancı ve kimin hırsız olduğunu net bir şekilde görmüş olacak.

Gerçi İstanbul seçimlerinin iptal edilmesinden sonra toplum, Ekrem İmamoğlu’nun gerçek yüzünü ufaktan görmeye başladı.

Kendisini eleştiren seçmene yönelik aşağılama ve hakaretleri, devletin valisine yönelik küfür içerikli sözleri ve ekranda sergilediği agresif tavırları kendisine olan ilgiyi büyük oranda yok etti.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • hursit dilaver 6

  15 Haziran 2019 00:36
  0 0
  bu seçimden k0rkuy0rum. ç0k pislikler yapılacak. İSTANBULA K0STANTIN0P0LİS DEME HEVESLİLERİ VAR VE EDİRNEYE ADRİYANAP0LİS DİYEREK mayhanede zıkkımlananlar var. şaka veya hayal demeyin. bir anda her şey ters yuz 0lur.15 temmuzda da istanbulun batı yakası gidiy0rdu beyler.BU YAZ Ç00K SICAK GEÇECEK.ayrıca SEÇİMİN ÖYLE VEYA BÖYLE BADİ EKREMİN KAZANACAĞINI BİLİN.
 • hursit dilaver 5

  15 Haziran 2019 00:31
  0 0
  suleyman bey, melik altın0k ve bazı 0lgun medya yazarlarımız bu işteki terslikleri bily0r. bakın FUAT UGUR VE CEM KUÇUK bile isyan ediy0r artık.AKP deki bu laçkalık,eziklik, pısırıklık, peşinen maglubiyet halleri hala var. İTİRAZLARI BİLE CİDDİYE ALINMIY0R AMA,CHP HAKİMLERİ EVİNDEN ÇAĞIRIP, KARAR DEĞİŞTİRTİY0R.yani AKP hem ciddiye alınmıy0r, hem de LAF 0LSUN DİYE İTİRAZ EDİY0R DA nasıl 0lsa reddederler havasında.
 • hursit dilaver 4

  15 Haziran 2019 00:27
  0 0
  ASIL K0NU.31 MART SEÇİMİNDE SEÇİM KURULLARI İÇİN 0 KADAR LAF EDİLDİ.BİR ŞEY DEĞİŞMEDİ.sanki AKP,YSKyı TANRI KURULUŞU KABUL EDİY0R,KABUL EDİY0R. K0RKUY0R DEMEK.CHPDEKİ PERVASIZLIK TEHDİT BUNLARDA Y0K. dikkat edin SEÇİMİ CHP ALSIN GİBİ DAVRANIY0RLAR.binali bey bile,'kaybettiğim seçimin peşinden gitmem' demişti.z0rlanınca ÇALDILAR diyebildi. bu ne ayak şimdi beyler
 • hursit dİlaver 3

  15 Haziran 2019 00:22
  0 0
  İBB BAŞKANI masasında bu bilgileri zaten göruyu0r. K0PYALAMAKLA KİME VERİLECEK.seçim kaybedilip, 0laylar çıkıp, NAT0 işgali 0lursa , direniş birlikleri yerleri falan işgalcilere verildi mi. DEDEAGAÇTAKİ ABD ASKERİ NE İÇİN. 30.000 TIR SİLAHLI PKK SURİYEDE KİME SALDIRACAK.bunlar hiç k0nuşulmuy0r.
 • hursit dilaver 2

  15 Haziran 2019 00:19
  1 0
  ayrıca. MELİH ALTIN0K binali beye VERİ K0PYALAMA İŞİNİ S0RDU. ama dikkat ederseniz, s0ruyu geçiştirdi sanki..işi ciddiye almadı sanki. UNUTMAYIN, BİR İŞGAL DE, Kİ 0LAYLAR BUNU İŞARET DİY0R. İSTANBULDA SİVİL SAVUNMA SİLAH VE MUHİMMATLARI İLE FUZE VE MUHTELİF DİRENİŞ SİLAHLARININ YERLERİ VE DİGER İSTİHBARAT MERKZLERİ BU VERİ İŞİ İLE KİMLERE GİTTİ.
 • hursit dilaver

  15 Haziran 2019 00:14
  0 0
  suleyman bey yanılıy0r. 0 akşam seçim sandıklarındaCHPnin her kaybettiği sandıkta şeddeli itirazlar, 0laylar, militanların 0rtalığı, sandıklaı ya da 0y t0rbalarını parçalaması gibi 0laylar 0lursa ne yapılacak.HER SANDIK BAŞINDA PKK-DHKPC-DEAŞ-DEVŞİRME TAKIMI fazlasıyla0lacaktır. ve 0lay çıkaracaklardır. GUVENLİK GUÇLERİ MANİ 0LABİLECEK Mİ. 0 HENGAMEDE 0Y DA ÇALINIR, YAKILIR. GUVENLİK BİTER.
 • Eses

  13 Haziran 2019 07:58
  1 0
  Napolyon bomaparte ın Mısır seferinde meşruiyet sağlamak için "ben aslında padişah için geldim, mısırdaki isyanı bastırmak için buradayım" yalanını attığından beri bu topraklardan yalan hiç gitmemiştir. Göreceğiz spikerle iş tutup melih gökçek vs kılıçdaroğlu yayını gibi benzer yalanları açıkla açıkla diyecekler. Neden böyle saçma birşeye sokuldu, bizim gördüğümüzü neden göremiyorlar, anlaşılacak iş değil
 • Ali

  12 Haziran 2019 18:14
  1 0
  Ya , o iftiralar ve yalanlar moderator tarafından gündeme getirilmezse 🤔
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;