SİYASET

Süleyman Özışık : AYM'den dehşete düşüren PKK kararı!

Tarih
01 Nisan 2016
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık

Haberi görünce 1 Nisan şakası sandım. Anayasa Mahkemesi Can Dündar kararının ardından bir skandala daha imza attı.

Polis katili PKK'lı teröristin hak ihlaline uğradığına kanaat getirip, devleti 5 bin lira tazminata mahkum etti.

Konuyu daha iyi idrak edebilmeniz için meseleyi en başından anlatayım.

Yıl 2007...

Bingöl'de polis karakoluna terörist saldırı düzenleyen grup içerisinde bulunan "Harun" kod adlı Sertaç K. isimli terörist yakalanıp adaletin huzuruna çıkırılıyor.

Mahkeme yargılamanın ardından Sertaç K'yı, "Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma ve polis memurunu tasarlayarak öldürme" suçlarından iki defa ağırlaştırılmış müebbet ve ayrıca 22 yıl ağır hapis cezasıyla cezalandırıyor.

Temyiz edilen karar, Yargıtay 9. Ceza Dairesince 24 Haziran 2013'te onanarak kesinleşiyor.

Sertaç K, bunun üzerine Anayasa Mahkemesine bireysel başvuruda bulunuyor.

Sonrasını yazının girişinde anlattım zaten...

Terörist, devletin polisini görev başında katledip üstüne bir de tazminat talebinde bulunuyor. Anayasa Mahkemesi "Haklısın! Sana 5 bin lira ödemeleri gerekiyor" diyerek devleti tazminata mahkum ediyor!

Korkuyorum artık!

Yakın bir tarihte polisi, askeri ve şehit yakınlarını yargılayıp hapse atacaklar, teröristleri de kolluk kuvveti ilan edecekler diye korkuyorum.

Sahi...

Vicdanları kanatan bu kararı şehit yakınlarına nasıl anlatacağız?

Tabuta sarılarak , "Anne babam bu kutudan ne zaman çıkacak?" diyen şehidin oğluna ne diyeceğiz?

Bayrağa sarılı tabuttaki babası omuzlara alınıp götürüldüğünde, "Anne babam gitmesin" diye feryat eden 3 yaşındaki şehit kızı Zehra'ya yarın nasıl hesap vereceğiz?

Kanunlara göre varlığı bile ceza gerektiren teröristin hakkını - hukukunu gözetirken, şehitlerin kemiklerini sızlatan mahkemenin bu kararını kime nasıl açıklayacağız?

Haberin yayına verildiği saatten itibaren gazetelerin internet sitelerinden ve sosyal medyadan, "Allah belanızı versin Anayasa Mahkemesi üyeleri" diye beddualar yükseliyordu.

"Ben bu kararı tanımıyorum" dediği için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirenlerin büyük çoğunluğu, "Meğer haklıymış" diyerek karara isyan ediyordu.

Haksız değiller!

Anayasa Mahkemesi infiale neden olacak, halkın vicdanını kanatacak bu tür kararlar alamaz, almamalı!

Şuradan açık açık ilan ediyorum.

Ben, PKK'nın hakkını gözeten bir Anayasa Mahkemesi istemiyorum. 10 ayrı terör örgütünün bölmek için saldırdığı devletimi teröristlere tazminat ödemeye mahkum eden bir mahkemeyi tanımıyor ve verdiği karara saygı duymuyorum!

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni tanımayan ve bölmek için silahlanan teröristin hakkı, tetiğe bastığı an biter!

Önüme bin tane kanun ve yasa getirseniz dahi beni ve benim gibi düşünen milyonları ikna edemezsiniz!

Yemişim kanununu yasasını!

Dünyanın terörle mücadele eden hangi ülkesi böylesi ucube bir karar almış.

Amerika'da herhangi bir mahkeme El Kaide militanına tazminat ödenmesine karar verebilir mi? Guantanamo Kampı'nda yatan ve terörist oldukları iddia edilen yüzlerce kişi var. Bırakın mahkemeye çıkarılmayı, güneş yüzü dahi göremiyorlar.

Hangi mahkeme onların haklarının ihlal edildiğini savunuyor?

Bugüne dek ETA ve İRA terör örgütü mensubu hangi terörist devletten tazminat kazanmış?

Elin oğlu Ladin'i bulduğu yerde imha edip okyanusun dibine gömer, biz APO'yu getirip bıldırcın etiyle besleriz! Onlar elini direksiyondan kaldıran sürücüyü terörist gibi öldürür. Bizim Cumhurbaşkanlarımız (Ahmet Necdet Sezer) "O çok hasta" diyerek af genelgesi yayınlar!

Çocuk tacizcilerine, kadın tecavüzcülerine, katillere, soysuzlara gelince "Hakimin takdir ve yetkisi- Vicdani kanaati" demeyi ve cezalarda indirim yapmayı çok iyi biliyorsunuz.

Mesele terör olunca takdirinizi vatanı için can verenlerden yana kullanamıyor musunuz? Vicdani kanaatiniz mesele şehitler olunca harekete geçmiyor mu ey hakimler?

Teröristin hakkını gözetmesek, Avrupa İnsan hakları Mahkemesi bizi tazminat ödemeye mahkum edermiş!

Bırak da Avrupa İnsan hakları Mahkemesi o tazminata hükmetsin. Sen şehitlerin kemiklerini sızlatma da bırak onlar bu kararı versin!

Polis, asker uğraşacak, gecesini gündüzüne katarak ve canını hiçe sayarak teröristi ininden çıkarıp sana getirecek. Sen o teröristi haklı bulup cebine 5 bin lira para koyacaksın!

Oldu olacak bir de kadrolu iş verin tam olsun!

Şunu bilesiniz ki  verdiğiniz kararla birlikte ellerinize şehitlerin kanı bulaşmıştır!

Ve eğer sizin verdiğiniz bu karardan sonra devlet o teröriste tazminat öderse, o devlete milyon kere yazıklar olsun. Ülkesinin istikbali için şehit düşen şehitlerin hakkı bu kararı verenlere ve karara uyanlara haram olsun!

Son sözüm polis ve asker kardeşlerime...

Bu vatana ihanet eden hiç kimseyi affetmeyin kardeşim! Adalet huzurunda yargılanmaları için yakaladığınız her terörist size Azrail olarak geri dönüyorsa, affetmeyin!

internethaber
1 Nisan 2016

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

  • kilicmuhsin

    01 Nisan 2016 22:25
    6 0
    Yakaladığınız hiçbir teröristi canlı yakalamayın,gebertinki AYM li terörist hakim taslakları böyle bir hüküm veremesinler
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;