POLEMİK

Süleyman Özışık : Atatürk uzaylı mıydı?

Tarih
31 Ekim 2016
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık
"Cumhuriyet Balosu’nda gözümün önüne hep Atatürk gelir. Ya fraklı ya da smokinli... Gözümün önünden gitmeyen bir kahraman. Zaman zaman uzaydan geldiğini de düşünürüm. Çünkü benzeri dahi gelmedi."


Şaşırdığınızı biliyorum ama sakin olun, bu tuhaf sözler bana değil, 87 yaşındaki ünlü sanatçı Gülriz Sururi'ye ait..

Hatırlar mısınız bilmem...

Bu hanımefendi daha önce de Atatürk'e olan hayranlığını anlatırken Nutuk'un dünyaya inen son kitap olduğunu söylemişti.

Nutuk'a yazının sonlarına doğru değineceğim ama izin verirseniz şu uzaylı meselesine biraz değinmek istiyor ve bodoslama soruyorum:

Lan hani bu adam çocukken dayısının çiftliğinde karga kovalamıştı? Selanik, melanik dümen miydi yoksa? Lan yoksa bizi yıllardır keklediniz mi be vicdansızlar?

Zübeyde hanım Uranüs'te doğururken, uzay boşluğundan mı düşürdü bu çocuğu?

Yahu biz şimdi Yılmaz Özdil'e ne diyeceğiz? Yıllardır Atatürk'ün içtiği rakıyla övünüp duruyordu. Ufo gören masum köylüden sonra, rakı içen uzaylı hikayesine nasıl inandıracağız adamı? İşin yoksa, "Senin atan bir uzaylıymış yavrum"  diye adamı ikna et şimdi!

Lan yoksa?...

Yoksa, Atatürk'e "Atam" diyen Kemalist CHP'liler de mi aynı gezegenden? Yıllardır Atatürk'ün silüetini dağda görüp ağlamaları bundan mıydı?

Kemal Kılıçdaroğlu da mı? 

Vallahi olur mu olur!

Yıllardır ülkeyi bölünme ve yıkılma pahasına ele geçirme çabalarının başka bir nedeni olamaz ki! İçimizden biri çıkıp, "Bir cisim yaklaşıyor efendim" diye uyarmadığı için farkına varamamışız iyi mi?

Kılıçdaroğlu bizden aldığı bilgileri dış güçlere ilettiğine göre...

Dış güçler Nasa'ya...

Nasa uzaya! 

Vay anasını...

Şimdi Türklerin 90 yıldır neden uzaya gidemediği daha iyi anlaşılıyor!

*****

Kusura bakmayın.

Basit ve uçuk  sözler ettim, farkındayım. Ancak Gülriz Sururi ve onun gibiler de anlayabilsin diye onların zeka seviyesine göre yazdım. 

Onun gibiler diyorum çünkü; Kemalistin 87 yaş halidir Gülriz Sururi... Kılları kadayıf olmuş pek çok Kemalist onun gibi düşünüyor ömrünün son demlerinde...

Geç karşısına, "Doğru söylüyorsun. Atatürk Samanyolu'ndan geldi.Yere inerken gördüm üzerinde saman kırıntıları vardı" de, inanmazsa ben de ne olayım.

Yemin ediyorum Atatürk vakti zamanında bu tipleri görse, devlet işlerine hiç bulaşmazdı. "Bunlar için ülke kurup, ülke kurtarmaya değmez" diyerek arkasına bakmadan kaçıp giderdi. 

Hepsini alıp doktora götürsen, "Maldorudas Kepojermi" teşhisi koyar. 

Türkçesi, beyin kepçiklemesi oluyor! 

Çünkü bu tür uzaylı yorumlarını ancak organları yer değiştirenler yapabilir.

Hani birine TIR çarpsa, boku burnundan çıkar, o derece yani!

Sonunda gelecekleri nokta bu olacaktı zaten. İnançla ideolojiyi karıştıracak kadar zelil hale geldiklerine göre artık iflah olmazlar! 

Atatürk dönüp gelse, bunlara emanet etsen huzurevine bırakıp kaçarlar. Ama kimi nemalanmak için, kimi gündeme gelmek için, kimi ise zırvaladığının farkında olmadan methiyeler dizip duruyor.

Özetle....

"Atatürk'ün uzaydan geldiğini zaman zaman düşünürüm. Nutuk da indirilen son kitaptır" diyen Gülriz Sururi hanımefendi için söylenecek şey şudur:

İngiliz lordları o dönemde ne giyiyordu ise Atatürk de onu giydi, uzayı falan karıştırmayın hanımefendi. Doğrusunu söylemek gerekirse, büyük komutandı. 7 düvelin yapamadığını yaptı Osmanlı'ya. Uzaylılar istila etse, onun başardığı mucizeyi başaramazdı!

Nutuk kısmına gelince...

Bakın orada haklısınız işte. Zaten öteki alemde de sorular genelde Nutuk'tan geliyor. İlk soruyu boş bırakın. İkinci soruya Atatürk, üçüncü soruya Nutuk cevabı verince büyük ödülü kapıyorsunuz!

Sahi aklıma gelmişken, sormadan edemeyeceğim.

Siz gökten indiğine inandığınız dogmalarla ülkenin yönetileceğine ne zaman inanmaya başladınız kuzum? 

internethaber
31 Ekim 2016

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Adanalı1978

  08 Kasım 2016 01:48
  0 0
  Yıllarca Atatürk'ü kötü göstermek için uğraşanlar şimdide Erdogan'ı kötü gösteriyorlar. biliyorlar ki Türkler bi lidere güvendimi sırtı yere gelmez
 • Hakan

  01 Kasım 2016 22:27
  2 3
  Bir de Erdogan icin göt killarinin söyledikleriyle ilgili boyle seviyenize uygun bir yazi yazssanizda okusak. M. Kemalin osmaliya bir sey yapmasina zaten gerek kalmamisti, saray ingilizlerle eglenmekle mesguldu. Madem o kadar kötü biriydi, onca anadolu insani, onca osmanlinin komutanlari gerizekalimiydida Baskomutan M. Kemalin pesinden gittiler. Neyse size ne soylesem bos. Allah mustahakinizi versin.
 • nayirov

  01 Kasım 2016 12:48
  2 3
  kalemine, yüreğine ve cesaretine sağlık... yüreğim sağudu beee...bunların anladığı dilden hepimizin düşüncelerini dile getirme zamanı geldi de geçti bile.!
 • Ali

  01 Kasım 2016 11:53
  4 4
  Indirilen son kitap nutuk değil Kuran-i Kerim'dir Sanatçı hanım öldüğünde görecek ne olduğunu ama iş işten geçecektir
 • Snds

  01 Kasım 2016 08:46
  3 5
  Ha ha ha hay kaleminize yüreginize sağlık çok güldüm yahu....
 • osman

  31 Ekim 2016 11:38
  3 9
  onlar hep böyle kuzuydu zaten...
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;