GÜNCEL

Süleyman Özışık : AKM yetmez Topçu Kışlası da yapılmalı…

Tarih
02 Nisan 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gezi eylemcileriyle olan hesabını henüz kapatmadığı sözlerinden belli oluyor. 

Önceki gün Atatürk Kültür Merkezi ile ilgili yaptığı açıklamada bunu bir kez daha gösterdi:

"İstediğiniz kadar bağırın, çatlayın, patlayın, bak yıktık. Ve inşallah kısa zamanda da orada dünyada sayılı muhteşem bir opera binasını çok amaçlı olarak yapıyoruz" dedi.

Bu sözler bazı kesimler tarafından tepkiyle karşılandı. Onlara göre Cumhurbaşkanı kendi vatandaşlarından bir kısmına böyle seslenemezmiş, onları bu şekilde ötekileştiremezmiş.

Cumhurbaşkanı'nın zaman zaman sert üslup kullandığına ben de şahit oluyorum. Bazı zamanlar, "Keşke daha farklı bir dil kullansa" dediğim oluyor.

Ancak kimse kusura bakmasın!

Gezici tayfasıyla ilgili söylenen en ağır sözlerin çok da ağır olmadığını düşünüyorum. Hatta onların, bu sözlerden çok daha fazlasını hak ettiğine inanıyorum.

Çünkü Gezi eylemleri sırasında neler yaşandığını ve asıl amacın ne olduğunu çok iyi biliyorum. Yazdığım yazılar da ekranlarda yaptığım konuşmalar da arşivde duruyor. 

Dileyen açıp izler ya da okur.

Daha o günlerde yaşananların yapılacak bir askeri darbeye zemin hazırlama amacıyla tezgahlandığını söylemiştim. Daha da önemlisi, "Bu işin arkasında bir cemaat, yani Fetö var. Emekliye sevk edilen cemaate mensup bazı polisler ve yine emekliye sevk edilen bazı eski MİT mensupları bu işin başrolündedir" demiştim.

Ve yine o günlerde eylemi başlatan çevreci gençlere, "İçinizdeki hainlerin oyuncağı olmayın çünkü sizi kullanıyorlar. Sizi ölüme gönderenlerin amacı hükümeti yıkmaktır" demiştim.

Bugün hala aynı noktadayım.

Çevreci gençleri bir kenara ayırarak, Gezi'yi bir ayaklanmaya çeviren diğer kesimlerin bu ülke topraklarında yaşamayı hak etmediğini düşünüyorum. 

Bakmayın siz, Erdoğan az bile söyledi!

Hem ne yapacaktı? 

O günlerde Gezi Parkı'ndaki ağaçlara ip bağlayıp, "Onu burada asacağız" diyen şehir iblislerine şiir mi yazacaktı?  "Zulüm 1453'te başladı" diyen ecdat düşmanlarına gül mü atacaktı? 

"3. Köprü'nün adını Emine koy, hepimiz üstünden geçelim" diyen, Cumhurbaşkanı'nın ölmüş annesine ve dahi tüm aile bireylerine koro halinde küfreden namus ve şeref fukaralarına övgü mü yağdıracaktı? 

Kendisini Dolmabahçe Sarayı'nda kıstırıp Kaddafi gibi cansız ele geçirmek üzere harekete geçen ve son anda özel harekatçılar tarafından durdurulan zombilere ne diyecekti Cumhurbaşkanı? 

Kemal Kılıçdaroğlu gibi onların alınlarına lanetli busecikler mi konduracaktı?

Hiç de bile...

Erdoğan bugün hala yaşayanların arasındaysa, bu onun çelik gibi iradesi sayesindedir, arkasında ölümüne duran milleti sayesindedir. O ayaklanma sayesinde bu ülkenin ekonomisine 200 milyar dolar zarar verdiniz. Dibe vuran dolar ve faizler sizin alçaklığınız yüzünden fırladı. 

"Erdoğan Cumhurbaşkanı olduğu için bütün halkı kucaklamalıymış! Kuşatıcı ve yapıcı konuşmalıymış"

Hı hı tabi, ne demezsiniz! Siz de Erdoğan tarafından kucaklanmayı bekliyordunuz zaten değil mi? 

Biraz mert olun, insan olun, insan evladı olun be! 

Bin defa kucak açtı size bu adam. Ona ve ona oy veren millete hakaretten başka bir şey duymadı bu kucak açmanın karşılığında. 

Bakınız!

Bir kez daha Gezi'de bulunan çevreci eylemcileri bir kenara ayırarak, Gezi'yi bir ayaklanmaya çeviren şehir iblislerine sesleniyorum: 

Erdoğan sizin Cumhurbaşkanı'nız değil. Çünkü siz bu toprakların insanı değilsiniz. Sizin kimliğinizde "Türk" yazması bu topraklara hakarettir. Bu ülkenin yüzde 52'si, size kucak açacak Erdoğan'a hakkını helal etmez bunu iyi bilesiniz.

Atatürk kültür Merkezi siz izin verdiniz diye değil, size rağmen yıkıldı. Mimarlar Odası’nı, Barolar Birliği’ni harekete geçirmeniz işe yaramadı. Zaten size kalsa, bir enkaza dönüşen AKM yerinde kalacak ama Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve 3. Havaalanı yıkılacaktı değil mi?

Bütün büyük projeler askıya alınacak, Türkiye yeniden IMF’nin kapısındaki dilenci konumuna düşürülecekti değil mi? 

Ha…

Ve bu vesileyle şunu da açık açık ifade edeyim.

Sadece Atatürk Kültür Merkezi'nin yıkılmasıyla veyahut yeni opera binasının yapılmasıyla kalmamalı bu mesele. 

Benim ecdadımın itibarı bir asır önce Topçu Kışlası'nın olduğu yere düştü. Orada yatan itibarı yeniden ayağa kaldırmak Erdoğan'ın boynunun borcudur!

Topçu Kışlası içinde avm olmayacak şekilde eskiden olduğu yere aynı şekilde yapılmalıdır.

Gezicilerin patlaması ya da çatlaması için değil. O kışlayı, “Son Osmanlı kalıntısının ortadan kaldırılması” olarak gören Avrupa’nın kudurması ve çıldırması için yapılmalı…

Türkiye
2 Nisan 2018

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • hursit dilaver

  02 Nisan 2018 13:06
  0 1
  ve süleyman özışık, agır konuşması ile kendini dinletiyor ve dedigini anlıyoruz.digerleri bakın.düello gibi..o kadar vatan kurtaroyorsunuz da ŞU MAPUSLARA ELBİSE İŞİNİ NİYE KAYNATIP TEK KELİME ETMEZ OLDUNUE TIK .BAKIN KİMSEDE TIK YOK. SÖZDE ELBİSELER DİKİLDİ VE MAPUSLARA GÖNDERİLDİ..ee ne bekleniyor. YOKSA BİZİM GİYME SÜRECİMİZ Mİ..
 • hursit dilaver

  02 Nisan 2018 13:02
  0 0
  medyamız tvlerde mangalda kül bırakmaz.ama bu devşirme medyanın etkisinin çeyreği yok bizimkilerde.kendi aralarında al gülüm ver gülüm,son zamanlarda bir fuat ugur öne çıktı,cem zaten şövalyemiz.24 de de birbirlerine laf yetiştirmekten ne dedikleri anlaşılmıyor.bu devşirmede olmuyor,bizde bıktırıyor.akit tvde aynı.ama oturumları bir curcuna..evlatlarım,birbirinize laf yetiştirmeyin,sakin dinleyin.kendi yzarına sözde üstünlük sağlıyor oturum çorba oluyor be..
 • hursit dilaver

  02 Nisan 2018 12:49
  0 0
  bakın bu takım afrin için giden sanatçılara da hırlıyorlar.bizim medya da tık yok. itin biri tane tane intikam alıyor sanatçılardan.bizimkiler uykuda mı, korkuda mı,ULAN BURASI TÜRKİYE, ÖYLE BÖYLE DESEK TE BU İŞİN SONUNDA FETÖNÜN KAZANMASI DA VAR.ya da ÜLKE SAVAŞA GİRİP HALK MYANMAR HALKI GİBİ SÜRÜLÜRSE, SELDEN BARİ BİZ KÜTÜK KAPALIM hayalindeler.yazık.
 • hursit dilaver

  02 Nisan 2018 12:45
  1 0
  BU GEZİ PLATFORMU denilen adamlar ne oldu. hepsi hala işlerinin başında mı. 19 ya da 21 tane alevi genç öldürüldü. hesabını bunlara sormadınız.alman devşirmeleri kazandı yani.200 milyar gitti. ama kimin umurunda.BU HESABI SORUN. BAKIN ONLAR HALA AYAKTALAR VE FIRSAT KOLLAMADALAR. SONUMUZ ÇAR NİKOLA VE AİLESİNİN BAŞINA GELENLERE BENZEMESİN. bunlar öyle intikam alacaklar unutmayın.
 • SEDAT KALFA

  02 Nisan 2018 10:48
  2 0
  DOĞRU SÖZE NE DENİR ŞAPKA ÇIKARILIR . TEBRİKLER SELAMLAR
 • Aristokrat peasant

  02 Nisan 2018 10:21
  1 0
  Opera binası çok iyi bir şey. Belki içeri giremeyeceğiz ama olsun, opera binasına doğru uzaktan uzaktan operet havasında türküler çığırtsak bile bize pavarotti sevinci yaşatmaya yeter.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;