SİYASET

Süleyman ÖZIŞIK : AK Parti'yi eleştirenler hain mi?

Tarih
08 Ocak 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık

AK Parti’yi savunan seçmen kitlesi içinde belli bir kesim oluştu. Bu kesimin şöyle bir huyu var:

Seçimden önce partinin yaptığı hataları yazdığında, “Hayrola! Tam da seçim öncesi bunları neden yazmaya başladın. Amacın partiye zarar vermek mi?” diye suçlama yöneltiyor.

Bu kesimin amacı partiye ya da davaya katkı sunmak değil. Tek amaçları var.  AK Parti’nin yaptığı yanlışları “Dost acı söyler” düşüncesiyle eleştiren samimi kesimi takibe almak ve eleştiri yaptığı anda yaftalamak. 

“Kalemini kaça sattın?” diyeni de var, Fetö’cü damgası vuranı da…

Yapılan yolsuzluğu mu eleştirdin? O zaman hainsindir. Teşkilatın hatasını mı yazdın? O zaman çıkarcısındır. Belediyenin hizmetini mi eleştirdin? Kesin CHP’lisindir. Ya da milletvekili tercihlerinin yanlış olduğunu mu dile getirdin? Fetö’cünün önde gidenisindir. 

Sosyal medyada bu yöntemle yaftalanan binlerce, hatta on binlerce insana rastlıyorum.  Hepsi aynı isyan çığlığını atıyor, “Parti yaptığı yanlıştan ötürü zarar görmesin diye eleştirince Fetö’cü ilan edildim” diye illallah ediyor. 

Bahsini ettiğim bu kesim seçim sonrası ne yapıyor biliyor musunuz? Partinin oyları düştüğünde başlıyor saldırmaya…

Seçim öncesi senin yaptığın uyarıları diline doluyor, “Şu hatalar yapıldığı için oylar düştü” diye hüküm veriyor. Sen tekraren, “Bu hatalar yapıldı” dediğinde ise “Adam olup da seçim öncesi uyarsaydın da oylar düşmeseydi” diye tekrar sana saydırıyor.

Kimileri ise AK Parti’nin hiçbir şart ve şekilde eleştirilemeyeceğini hatta uyarılamayacağını savunuyor. Üzücü olan şu ki bu kesim bunları yaparak partiye büyük hizmette bulunduğuna inanıyor.  

Oysa mensubu oldukları partinin başındaki lider, “Yanlışı dile getirmekten çekinmeyin” diye, “Hakkı savunmaktan geri durmayın”diye, “Bu kardeşinizin bir hatasını görürseniz sessiz kalmayın”neredeyse her gün uyarıda bulunuyor.

Ama yok!

Belli bir noktaya sabitlenmişler ve dostu düşmana dönüştürmek için çabalayıp duruyorlar. 

Oysa hayatın ve tabiatın belli bir kuralı var. 

Çocuk, anne rahmine düştüğü andan itibaren hem anneyi hem de çocuğu beslemeye başlarsın. 9 ay 10 gün dolduğunda “Çocuk doğmasın, onu beslemeye devam edelim” diyebilir misin? 

Diyemezsin çünkü bu durumda çocuğu da anneyi de zehirler ve öldürürsün.

Çocuk dünyaya geldiğinde bu kez anne sütüyle veya ek gıdalarla yine beslersin. Ama bu belli bir zaman için geçerlidir. Vakti geldiğinde, o çocuğa önce emeklemeyi, sonra yürümeyi ardından konuşmayı, elini ateşe uzatmamayı ve en sonunda yeme içme işlemlerini kendisinin yapabileceğini öğretirsin.

Hata yaptığında uyarır, eleştirir hatta kızar ve cezalandırırsın. İyi şeyler yaptığında cesaretlendirir ve ödüllendirirsin.

AK Parti bundan 16 yıl önce tıpkı bir çocuk gibi Türkiye’nin rahmine düştü. Belli bir süre beslemek gerekiyordu, yaptık. Sonra yukarıda saydığım süreçlerden geçildi. Emeklemesini yürümesini, konuşmasını ve elini ateşe uzatmaması gerektiğini öğrendi.  

Ama o doğumun üzerinden tamı tamına 16 yıl geçti ve genç bir delikanlı oldu. Şimdi hata yaptığında uyarılması, iyi şeyler yaptığında cesaretlendirilmesi ve ödüllendirilmesi gereken bir yaşta…

Ancak birileri hala bu partiye anne karnındaki çocuk muamelesi yapıyor. 9 ay 10 günün üzerinden 16 yıl geçmesine rağmen hala anne rahmindeymiş gibi muamele ediyor. Hem anneyi hem çocuğu beslemekte ısrar ediyor.

Bunun sonu zehirlenerek ölüm!

Evet, AK Parti bugün alternatifsiz Türkiye’yi yönetecek tek partidir ve Cumhurbaşkanı Erdoğan da sadece bu ülkenin değil, bütün İslam ümmetinin umudu olan bir liderdir. Buna kimsenin itirazı yok!

25 milyonu bulan devasa bir teşkilata dönüşmüş bu parti farkında olarak ya da olmayarak belli başlı hatalar yapacak ve yapıyor da… Dışarıdan bakan bazı gözlerin, yapılan bu hatalar karşında dostane uyarıda bulunması gerekiyor. 

Bir dava adamı söylemişti:

“Biz vakti zamanında bu dava için evimizi satıyorduk. Şimdi bir ev için bu davayı satanlar var” demişti.

Allah aşkına söyleyin, yalan mı?

İçimizde olup yanımızda olmayanlar bu partiye hiç mi zarar vermedi? Mücahit davasını müteahhit davasına dönüştürenler olmadı mı? Uygunsuzluk denizinde fırtınaya kapılanlar olmadı mı?

Bunları yazmayacak, eleştirmeyecek miyiz?

Sadece ahbap çavuş ilişkisiyle kendi adamlarını belediye başkanı ya da milletvekili yapmak isteyenlerin kişisel ikbal çabalarına değinmeyecek miyiz?  

Nedir bu kara çalma, nedir bu yaftalama çabası? 

Eleştirmediğimiz için CHP gibi bitik bir partiyi kendimize rakip haline getirdik farkında mısınız? Eleştirmediğimiz için Kemal Kılıçdaroğlu gibi bomboş bir adama “Seçimi kazanacağız” dedirtmeye başladık farkında mısınız?

“Kol kırılır yen içinde kalır” diye diye kangren olan kolu kaybetme aşamasına geldik. Mesele Erdoğan’ı savunmaksa, Allah’ın izniyle ölümüne savunalım. 

Ama yapılan hataları da konuşalım. 

Bunu yapmak zor değil, bunu yapanlar da hain değil.  Artık bunun farkına varalım olur mu?

yazının kaynağı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • TEK

  10 Ocak 2019 10:34
  0 0
  Yapılan yolsuzluğu mu eleştirdin? O zaman hainsindir. Teşkilatın hatasını mı yazdın? O zaman çıkarcısındır. Belediyenin hizmetini mi eleştirdin? Kesin CHP’lisindir. Ya da milletvekili tercihlerinin yanlış olduğunu mu dile getirdin? Fetö’cünün önde gidenisindir. ..... Söylenecek başka söz yokkk....
 • Fiko

  09 Ocak 2019 15:32
  0 0
  Yani Süleyman bey diyorki bir sürü yanlışı var AKP nin boşverin düzelir siz yine AKP oy verin yerse hesapta eleştiriyor işte Süleyman beyin yapmak istediği bak eleştiriyorum işte sonunda bu ülkeyi AKP den başka kimse yönetemez yönetir kardeşler yönetir
 • HAK DAVA

  09 Ocak 2019 11:09
  0 4
  BU ÜLKEDE 87 TANE PARTİ VAR VE HER SEÇİM EN AZ 27-28 PARTİ SEÇİME GİDİYOR SORU ŞU SİZ NEDEN SADECE AK PARTİYİ ELEŞTİRİYORSUNUZ DA DİĞERLERİNE GELİNCE GIKINIZ ÇIKMIYOR CHP NİN ORUSPULUKLARI HDP NİN ORUSPULUKLARI MHP NİN ORUSPULUKLARI NEREDE ACEBA KAÇ TANE GAZETECİ CİDDİ OLARK BU CHP-HDP NİN BU ÜLKE İÇİN ULUSAL GÜVENLİK SORUNU OLDUĞUNU KALEME ALA BİLDİ DAHA BİLDİĞİM ÇOOK ŞEY VAR AMA BURDA SATIRLAR SINIRLI
 • HAK DAVA

  09 Ocak 2019 11:09
  0 3
  YAA ARKADAŞIM BİZ DOSTHANE YAPILAN ELEŞTİRİLERE KARŞI DEĞİLİZKİ LAKİN ELEŞTİRİ ADI ALTINDA YAPILANLARIN % 87 Sİ İFTİRA YALAN VE MONTAJ OLUNCA BİZİMDE ŞARTELLERİMİZ ATIYOR İSTER İSTEMEZ AYRICA BİR SORUN DAHA VARKİ ;
 • Osman Emral

  09 Ocak 2019 10:30
  2 0
  Sayın Özışık, şu yanlışlar bağlamında yapılan yanlış ve haksız hatta kamu vizdanını rahatsız eden atamaları ama illede Kavakçı ve Sayan soyadlı ailelere gösterilen ihtimamı yazarsanız çok hora geçer. Selamlar
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;