SİYASET

Süleyman Özışık : Ahmet Hakan'a saldırıdaki şüpheler!..

Tarih
07 Ekim 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık

7 Ekim 2015

Önceki gün Cumhuriyet, Posta, Sözcü, Birgün, Bugün, Taraf, Meydan, Millet, Zaman gazetelerinin manşetlerinde bir süre önce Ahmet Hakan'a saldıran zanlıların ifadeleri vardı.

Türkiye'nin en tanınmış gazetecilerinden biri saldırıya uğruyorsa, bütün gazetelerin aynı manşetle çıkması elbette ki normaldir.

Tuhaflık manşetlerdeki benzerlikte!

İddiaya göre yakalanan zanlılar savcılıkta verdikleri ifadelerde kendilerini kiralayan adamın, "İşin içinde Reis, MİT ve emniyet var. İşi bitirince bize paketi (para) verecekler. Ahmet Hakan'ı indirin!" dediğini söylemiş.

Tek ortak noktaları AK Parti ve Erdoğan düşmanlığı olan gazeteler de bu sözleri manşetine çekmiş!

Bütün başlıklar aynı: "İşin içinde Reis var, MİT var, Emniyet var!" Bildiğiniz havuz medyası! Ama haklarını teslim edelim ki tamamı Fethullah Gülen'in şefaatini haketmiş!

Zanlıların ifadeleri diye bu gazetelere konu olan iddiaları size mealen anlatayım da azıcık gülün.

Şimdi bizim Reis, Ahmet Hakan'ın yazılarından ve programlarından aşırı derecede rahatsız olunca  "Şunu indirin" diyerek MİT ve Emniyet'e görev veriyor. Bu iki kurum da bula bula AK Parti'ye üye olan üç gevşekle, PKK'lı bir teröristi buluyor. Bu üç gevşekle bir terörist Ahmet Hakan'ı dövdükten sonra kaçıyor!

Sonra?

Sonra Reis'in polisleri bunları eliyle koymuş gibi şıppadanak buluyor ve emniyetteki sorgularında sıkıştırıyor! Artık nasıl bir sıkıştırma yapılmışsa zanlılar itiraflara başlıyor. İçlerinden biri,  "Abi Reis MİT'e, MİT size, siz bize talimat verdiniz, biz de bunun üzerine gidip Ahmet Hakan'ı dövdük, unuttunuz mu?" diye hatırlatıyor. Bunun üzerine Reis'in Emniyet Müdürü çıkıp diyor ki "Zanlıları konuşturduk, olayı çözdük. İşin içinde biz varmışız, bizim MİT varmış. Biz de talimatı Reis'ten almışız!"

İşin içinde MİT var, Emniyet var, Reis var ama bula bula kendilerini ele verecek dört adam  bulabilmişler?  Bu iddiaları çocuğunuzu uyutmak için masal niyetine anlatsanız, "Halka filmi"ndeki "Samara"yı görmüş gibi, oracıkta havale geçirir!

Türkiyeyi 13 yıldır yöneten adamın bu işten kendisine zarar geleceğini tahmin edemeyeceğini düşünen beyninize tüküreyim emi! Oldu olacak, işin içinde CİA var, Mossad var, Rus KGB var, İngliiz MI6 var deseydiniz bari ciciş kafalılar!

İşin içinde MİT, Reis, emniyet olsa, Ahmet Hakan'ın en büyük parçası dişleri olurdu be asalaklar sürüsü! Suç işlettiren isim mi söyler, isim mi söylettirir yahu? Reis'in o kadar çok derdi var ki, Ahmet Hakan'ı zorlasan bu dert listesinde ilk 500'e giremez lan!

Adamları tutan kişi "Reis istiyor" dedi diye, azmettirici Reis mi olmuş oluyor şimdi? Durum bundan ibaretse yarın Ahmet Kekeç abiyi 4 kişiye dövdürelim. Adamlar ifadelerinde, "CHP, Fethullah Gülen ve Aydın Doğan bize talimat verdi" desin. Biz de "İşin içinde Kemal var, Fethullah var, Aydın Doğan var" diye manşet atalım! Milletin de bu zırvaya inanmasını bekleyelim olur mu?

Hem ne malum?

Belki sürekli terkettiği kızlar toplaşıp Ahmet Hakan'ı dövdürmüştür. Pelin Batu'dan neden şüphelenmiyorsunuz? Dört gevşek "Reis" derken belki "Sabri Reyiz"i kasdetmiştir, olamaz mı? 

Vallahi Ahmet Hakan konusuna en başından beri girmeyi hiç düşünmüyordum. Ama adamı işkillendiriyorsunuz canım ya!

Ekrem Dumanlı kameraların önünde kendisine soru soran muhabiri döver, sesiniz çıkmaz.Star Gazetesi'nin yemekhanesinin önüne binayı komple havaya uçuracak bomba bırakılır, tek kelam etmezsiniz. Gazetenin patronu olan Murat Sancak'ın aracına seyir halindeyken 22 mermi sıkılır, "Mizansendir" diyerek alay edersiniz.

Ancak iş size gelince televizyon programlarınızda her gece "Ahmet Hakan'ı anma gecesi" türünden yayınlar yapar ve ortak manşetlerinizle işi devletin üstüne atmaya çalışıırsınız.

Ben bu durumdan şüphelenirim arkadaş!

Rahmetli Mahir Kaynak'ın, "Bir olayın kime yaradığını bulursanız, suçluyu da bulmuş olursunuz" sözünden hareketle bakıyorum ki bu dayak olayı seçimlere sayılı günler kalmışken suçladığınız AK Parti ve Cumhurbaşkanı'ndan ziyade sizin işinize yarıyor.

4 zanlının içinde bir de PKK'lı var. "Neden onunla ilgili tek kelime etmiyorsunuz da AK Parti üyesi olan kişileri sürekli ön plana çıkarıyorsunuz?" diye sorarlar adama? Saldırgan PKK'lı olunca neden "Kol kırılır, yen içinde kalır" taktiği uyguluyorsunuz? Saz çaldırdığınız cici çocuğa ayıp olur diye mi? Saldırgan "aileden" diye mi bu suskunluğunuz?

Bilesiniz ki millet bu numaraları artık yemiyor. Siz istediğiniz kadar "İşin içinde Reis var, MİT var, Emniyet var" diye yazadurun.

Herkes biliyor ki bu işin içinde sadece "Algı var, algı var, algı var!.."

Dipnot: Ahmet Hakan. Çık ve konuş kardeşim! Devlet sana saldırmaya niyetli olsa Cem Küçük'ün sözleri ve Abdurrahim Boynukalın'ın eylemleriyle kendini açık etmez! Bunu sen de çok iyi biliyorsun. Yaklaşan seçimler öncesi "En kullanışlı adam" sen seçildin ve senin üzerinden bir algı operasyonu yürütülüyor.

Son günlerin moda tabiriyle, "Vurur yüze ifadesi, seni çok fena kullanıyorlar bitanesi..."

İnternethaber.com

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;