GÜNCEL

Süleyman Özışık : 28 Şubat'ta bile böyle zulüm görmediniz öyle mi?

Tarih
24 Ocak 2020
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık

Terörle mücadelede PKK'dan yana saf tutarak bildiri yayınlayanlar, yargı müdahalesi ile karşılaşınca "28 Şubat döneminde bile bunu yaşamadık" diyor.

Terör örgütü FETÖ'ye açıktan destek verenler, hapse atılan FETÖ'cü hainleri savunmak için, "28 Şubat'ta bile böylesine ezilmedik" diyor.

17 yıllık AK Parti iktidarı döneminde devletin bütün nimetlerinden yararlananlar, haksız yere elde ettikleri gelirler ellerinden alınınca "Bunu bize 28 Şubat'ta bile yapmadılar" diyor. 

Recep Tayyip Erdoğan sayesinde makam sahibi, şan sahibi, şöhret sahibi olanlar, oturduğu koltuklar altlarından çekilince, "Biz bu zulmü 28 Şubat döneminde bile görmedik" diyor. 

Yapılan son milletvekili seçimlerinde AK Parti kadrolarından aday adayı olanlarla, son yerel seçimlerde belediye başkan adayı olmak isteyip de aday gösterilmeyenler de karşı tarafa geçmiş, "Bize 28 Şubat'ta bile böyle zulüm yapılmadı" diyor. 

"Biz bunu 28 Şubat'ta bile yaşamadık" diyenlere önceki gün itibarıyla Ahmet Davutoğlu ve ekibi de katıldı.

Sebep?

Sebebi şu:

Beyefendi başbakan iken devletin arazisini başında bulunduğu bir vakfa bağışlamıştı ya hani. O vakfa önceki gün kanun gereği kayyum atandı. "28 Şubat'ta bile bizim vakfımıza dokunan olmamıştı. Bunun adı İslami 28 Şubat'tır" diyor.

bilim sanat vakfı kayyum ile ilgili görsel sonucuİHH
İMH
Önder 
Mazlumder
Aksa Vakfı 
İstikamet Vakfı 
Medeniyet Vakfı 
Ümran Hareketi Vakfı...

Onlar da Bilim Sanat Vakfı isimli kuruluşa kayyum atanmasına tepki göstermiş, "Bunu 28 Şubat döneminde bile görmedik" anlamına gelecek açıklama yapmışlar.

Öncelikle şunu söyleyeyim.

Bilim Sanat Vakfı'na kayyum atanması kanuni bir işlemdir. Ama bazı kanunların vicdanlarda karşılığı yoktur. Vicdanları rahatlatmak yerine, vicdanları yaralayan kanunlarımız var maalesef

Bu anlamda işletilen kanun vicdanınızı yaralıyorsa, alınan kararı yerden göğe kadar eleştirebilirsiniz.

Ama "Biz bu zulmü 28 Şubat'ta dahi yaşamadık" derseniz, birileri size "İşte orada dur" der.

Yukarıda adını saydığım bütün kişilere ve bu kişilerin başında bulunduğu kurumlara tekrar soruyorum:

Siz böylesi bir zulmü 28 Şubat döneminde yaşamadınız öyle mi? Bunu gerçekten inanarak mı söylüyorsunuz efendiler?

Yahu biraz utanın be!

Hadi yüzümüze karşı bunu söylemekten utanmıyorsanız bari Allah'tan korkun!

28 Şubat'ta ne yaşadı bu ülke? 

Unuttuysanız hatırlatayım.

Dönemin başbakanının oturduğu masaya 70'lik rakı şişeleri koyarak poz veren generaller gördü bu ülke. Başbakanına "pez...nk" diyen paşalar gördü. Başbakanı Meclis koridorlarında tokatlamaya hazırlanan teğmenler gördü... 

Bu ülkenin generalleri, dönemin kadın İçişleri Bakanı'na "Oraya gelirsem seni yağlı kazığa oturturum" diyordu. 

28 Şubat'ta okullara girmek isteyen başörtülü öğrenciler âdeta terörist muamelesi gördü binlercesi gözaltına alındı okul bahçesine dahi sokulmadı. Bazı kızlar sokaklarda başörtülerinden tutulup sürüklendi.

İstanbul üniversitesi eşine rastlanmayan bir skandala imza attı. Rektör Kemal Alemdaroğlu ve yardımcısı Nur Serter öğrencileri ikna odalarına soktu ve zorla okula başörtüsüz girmeyeceklerine dair taahhütname imzalattı.

Yani daha iyi anlamanız için açık açık söyleyeyim.

Sizin namusunuza el atıp, kadınlarınızı, kızlarınızı soyunmaya zorladılar ve bazılarını elleriyle soydular. "Sokakta başörtülü görürsem fahişe muamelesi yapar gibi ihbar ederim" diyen yazarlar vardı o dönemlerde unuttunuz mu?

Sizin bugün iftiharla mezunu olduğunu söylediğiniz İmam Hatip Liseleri'ni kapattılar.

Bu ülkenin 291 milyar dolar parasını "Şeriat geliyor" teranesiyle alıp ceplerine koydular. 

Ey İHH...

28 şubat ile ilgili görsel sonucu28 Şubat döneminde neydin sen, anlatır mısın? Cirmin ne kadardı söyler misin? Recep Tayyip Erdoğan döneminde "İktidarın İsrail'le Mavi Marmara konusunda yaptığı açıklamayı tanımıyoruz" diyebiliyordun. Çevik Bir döneminde bırak bu açıklamayı yapmayı, "Filistin" diyebiliyor muydun?

Yahu 17/25 Aralık'ta FETÖ'nün size yaptığı operasyonu hatırlıyorsunuz değil mi?

Bugün 28 Şubat'çılarla bir tuttuğun Recep Tayyip Erdoğan olmasaydı FETÖ seni fiilen bitirmiş ve tüm yöneticilerini hapse tıkmış olacaktı?

Erdoğan size destek vererek mi 28 Şubat'ın zalimlerinden daha zalim oldu?

Peki ya sen Aksa Vakfı?

28 Şubat'ta Ankara Sincan'da düzenlenen "Kudüs Gecesi"nden sonra neler olduğunu hatırlıyor musun? O gece yapıldı diye tankların yürütüldüğünü, dönemin kudretli paşalarının "Demokrasiye balans ayarı yaptık" dediğini, Erbakan'ın bu süreçte postmodern darbe ile devrildiğini unuttun mu?

Acaba o dönemde bırak böyle bir açıklama yapmayı, göğsünü gere gere AKSA diyebiliyor muydun?

Ve siz, diğer derneklerin ve vakıfların saygıdeğer yöneticileri…

Bize 2000 yılından önceki hâlinizi anlatın lütfen? O gün neydiniz, şimdi nereye geldiniz? Ve daha doğrusu kimin sayesinde bugünlere geldiniz? 

Anlatın da bilelim.

Yukarıda söylediğim gibi...

Bir vakfa kayyum atanmasını elbette eleştirebilirsiniz ama 28 Şubat dönemi ile bu dönemi bir tutmak en hafif tabirle ayıptır ayıp...

Sizin var olmanız için, büyümeniz için, güçlenmeniz için yeri geldiğinde canını ortaya koyan bir adamı, Çevik Bir gibi bir zalimle aynı kefeye koyduğunuz için kendinizden utanın.

Kendinizden utanmıyorsanız, 28 Şubat döneminde zulmün bin çeşidini yaşayanlardan utanın. Hâlen hapislerde can çekişen 28 Şubat hükümlülerinden utanın. 

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Ali

  30 Ocak 2020 01:11
  0 0
  28 şubatta bile böyle zulum görmedik diyen gülün karısı feto hayranı bunu kayseri de herkez bilir
 • rızayı arayan

  27 Ocak 2020 11:02
  4 0
  bende makaleyi dikkatli okudum ve dinledim Süleyman özışık : bu bildiriyi yayınlayanlar ''28 şubat döneminde bile bize bu zulüm yapılmadı'' diyenlere ; bu dernek ve vakıfların bu bildiriyle destek olduklarını eleştiriyor . bende bu derneklerin bu bildiriyle yanlış yaptıklarını düşünüyorum. Eğer bir yanlış yaptıklarında yada devleti , milleti zarara uğrattıklarında kayyum atanmayacaksa ne yapılacak
 • Gülay

  25 Ocak 2020 10:12
  4 1
  İHH'ya yazıklar olsun. Hayatım boyunca İHH'ya hep yardım ettim. Kurban, sadaka , zekat ne gerekiyorsa verdim. Bundan sonra bitti. Kime güveneceğimizi şaşırdık. Bundan sonra sadece BEŞİR DERNEĞİ'ne 'ne yardım edeceğim. Çünkü bu dernek 15 Temmuz'da milletin yanında oldu.
 • Nuran

  25 Ocak 2020 10:08
  5 1
  Süleyman Bey, yazılarınızı büyük bir dikkatle okuyorum. Bu zamana kadar yazdığınız bütün ifade ve cümlelerinize sonuna kadar katılıyorum. Dik duruşunuzdan dolayı sizi tebrik ediyorum. Rabbim işinizi rast getirsin. Cumhurbaşkanımıza ve size Rabbim hayırlı, sağlıklı huzurlu ömürler versin
 • Ahmet Kılınç

  25 Ocak 2020 00:24
  2 3
  Süleyman Bey saydığın derneklerin yaptığı basın açıklamasını vermişsiniz ama herhalde okumamışsınız.Yapılan basın açıklamasında 28 şubata zerre atıf hatta ima yokken yazınızı bu eksene oturtmanızı sizi bu siteden ve tartışma programlınızdan takip eden ve beğenen biri olarak yakıştıramadım.Ya sizin bu camialara bir husûmetiniz var yada bir algı oluşturarak bu camiaları iktidar eksenine küstürme çabası olarak algılayacaktır.Siz bari bunu yapmayın.
 • Asım

  25 Ocak 2020 00:19
  4 0
  Kime güvendiysek bizi eninde sonunda bizi sırtımızdan vurdu. Davutoğlu gibi bir haine destek verene bu saat itibari ile destek vermek benim için zulümdür. İHH, İMH. İHH web sitesini kapatmış.
 • Asım

  25 Ocak 2020 00:16
  6 0
  1993'ten beri İHH'ya güvenen, dişimden tırnağımdan artırarak destek veren birisi olarak artık İHH'ya tek kuruş vermeyeceğimi beyan ederim. İHH benim için bitmiştir
 • mehmetm

  24 Ocak 2020 22:40
  4 0
  28 şubatın üzerinden 20 yılı aşkın bir zaman geçti. Vallahi ne acısı geçti ne gözyaşımız dindi. Hiç bir zaman da dinecek gibi görünmüyor. ( Şimdi yıne yaralarımızı kaşıdınız ve kanattınız. ) Bunu söyleyenler o günün acılarının uğramadığı veya çok unutkan kimseler olsa gerek.
 • Nirvana

  24 Ocak 2020 19:43
  0 3
  Kendi ifadenizle ,28 Şubat ta bile böyle zulüm görmedik anlamına gelen sözü söyleyen siz Süleyman Özışık. Buradan hareketle yalakalıkta nirvana yapan gene sen
 • Adalet

  24 Ocak 2020 18:52
  1 3
  28 şubatin devami yani neticesi 15 temmuz olmuştur..... 28 şubat kararları tehlikeyi görmüştü keşke daha akılcı mücadele edilseydi siyasal ıslamcılara...
 • Mustafa özkan

  24 Ocak 2020 15:08
  1 3
  Nerede yazıyor dediğiniz ifade ?Söylenmemiş yazılmamış bir ifade üzerine bu kadar ağır eleştiri doğrumu ?
 • ismail

  24 Ocak 2020 12:13
  3 5
  Bildiride 28 Şubat diye bir cümle geçmiyor.
 • Mustafa

  24 Ocak 2020 11:23
  14 3
  " 28 şubatta böyle zulüm görmedik diyenler " var ya. Yazıklar olsun. Bu yazıyı evire çevire, yukarıdan aşağıya, soldan sağa yada sağdan sola defalarca okusunlar. Anlayabilirlerse mesele yok. Hala anlamamışlarsa yazıklar olsun. Süleyman Bey, daha ne anlatsın..Allah razı olsun. Bu yazıda da gönüllerimizin tercümanı oldunuz.
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;