SİYASET

Süleyman Özışık : 24 Haziran seçimlerini görebilecek miyiz?

Tarih
18 Mayıs 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık
Nice zamandır gerek siyaset dünyasında gerekse çevremde yaşanan olayları dikkatle izliyor, olan bitenleri anlamaya çalışıyorum. Gördüğüm hiçbir şey bana normal gelmiyor. 

Baştan başlayarak anlatayım.

Bir önceki Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Hepimiz evimizin içini düzene koymamız gerekir. Bunu koymadığımız süre içerisinde, gün gelir ya insanlar ayaklanır veya dış müdahale kaçınılmaz hâle gelir" diyerek ayaklanma olabileceğinin sinyalini verdi.

Hemen ardından Temel Karamollaoğlu sahne aldı:

"Eğer siz baskıyı arttırırsanız hiç tereddüdünüz olmasın, bir kalkışma meydana gelir müsebbibi de siz olursunuz" dedi.

CHP'liler bu tehdidi neredeyse her gün savuruyor. Savurmakla kalmadılar, referandumun yıldönümünde Türkiye genelinde oturma eylemi başlattılar.

Devlet dairelerinde işler tuhaf bir şekilde eski usule döndü. “Bugün git, yarın gel” demeler, vatandaşı isyan noktasına getirecek işler yapılmaya başlandı.

Ekonomi deseniz, döviz anlamsız bir şekilde almış başını gidiyor. Dövize endeksli olan benzin ve motorin fiyatları tavan yapmış durumda.

Uluslararası derecelendirme kuruluşları, Yunanistan gibi batık bir ülkeyi bile iyi gösterirken, Türkiye'nin notunu kırıyor.


Yunanistan demişken...

Bu batık ülke, dünyada örneği görülmemiş bir iş yapıyor. 4 savaş gemisi kiralayıp, Akdeniz'e salıyor. 

Ortadoğu'daki gelişmeler yeni bir ivme kazanıyor. İran'la nükleer anlaşma durup dururken iptal oluyor. Amerika bir yandan büyükelçiliğini İsrail'e taşıyarak bölgeyi cehenneme çevirirken, diğer yandan Suriye'de "Arap Gücü" altında bir örgüt kurarak YPG'lileri bu örgütün bayrağı altında topluyor.

İç siyasette tuhaf dengeler ve denklemler kuruluyor, garip söylemler geliştiriliyor. 

Seçim atmosferine girdiğimiz şu dönemde, her seçim öncesi inanılmaz algı operasyonu yapan Fetö'cü teröristler, garip bir suskunluğa gömülmüş durumda...

Sadece onlar değil...

Meral Akşener de anlamsız bir şekilde sessizliğe gömülmüş durumda. 

Var mı yok mu belli değil.

Bir yerlerden gelecek bir haberi beklercesine sadece, "Ben Cumhurbaşkanı olacağım" deyip duruyor. 

Kılıçdaroğlu, en iyi ihtimalde bile kazanamayacakları belliyken, inat ve inançla, "Kiraz mevsimi geliyor. Yeni bir bahara uyanacağız. biz iktidara geleceğiz" diyor. 

Fetullah Gülen isimli vatan haini, Pensilvanya'daki malikanesinde altını çize çize “suikast” mesajları veriyor. Yapılacak suikastın hedefinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın olacağını da açık açık söylüyor. 

Bazı televizyon ve gazetelerde, “Erdoğan seçimi kaybetse dahi gitmeyecek” şeklinde bir algı operasyonu yürütülüyor.

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ekrana çıkıp, "Turgut Özal nasıl gittiyse Erdoğan da öyle gidecek. Süleyman Demirel 6 kere nasıl gitmişse öyle gidecek" diyor. 


Özal zehirlenerek bertaraf edilmiş, Demirel darbelerle gönderilmişti. Muharrem İnce bunları bilmiyor olamaz. Bildiğine göre, neden özellikle bu iki isim üzerinden örnek veriyor?

Ve tüm bunlar yaşanırken…

ABD kaynaklı askeri kulisleriyle ünlü haber-analiz sitesi Veteranstoday, İsrailli suikastçıların Erdoğan’a suikast yapmak üzere Türkiye içinde bulunduklarını yazıyor.

Yaptığı kulis haberlerinin doğruluğuyla tanınan sitenin haber müdürü Gordon Duff’ın imzasıyla yayınlanan analizde, Erdoğan’ın en son İsrail büyükelçisini ülkeden göndermesi nedeniyle uzun süredir gerilen ilişkilerin yeni bir eşiği geçtiğini belirtiyor.

ABD’nin de Erdoğan öldürülmeden İran’a saldıramayacağına inandığını söylüyor Gordon Duff...

Tüm bunları alt alta koyalım.

Şu yaşananlar size normal geliyor mu bilmiyorum ancak bana hiç normal gelmiyor.

Sanki birileri 24 Haziran seçimleri yapılmasın istiyor. Erdoğan'ın bu son seçimi kazandığında, önünde hiçbir engel kalmayacağını bilen ve anlayan bu kesimin, iş işten geçmeden Cumhurbaşkanı'nı ortadan kaldırmayı hedefledikleri anlaşılıyor. 

Dahası, Ankara'da tuhaf şeyler oluyor.

Detay vermeyeceğim ancak, Ankara'da çok önemli görevlerde olan bazı kritik isimlerin Fetö'den dolayı görevden uzaklaştırıldığı ve Fetö'den sorguya alındığı konuşuluyor.

Özetle...

Sessiz bir tehlike yaklaşıyor gibi hissediyorum. Bu dönemde, tıpkı 15 Temmuz sonrasında olduğu gibi uyanık olmamız gerektiğini düşünüyorum. 

Ve en önemlisi…

 Erdoğan'ı her zamankinden çok daha iyi korumamız gerektiğine inanıyorum. 

Özellikle de suikast girişimlerine karşı...

Türkiye
18 Mayıs 2018

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • hursit dilaver

  18 Mayıs 2018 15:20
  4 0
  bugün, cuma sonrası laikçi, kamalist bir kafa namaz sonu imama çattı. 19 mayıs ta niye ataya rahmet okumuysun dedi. halbuki bu gün 18 mayıs. atayı sevmiyorsunuz, ben şehit torunuyum,cepheler savaşlar falan saydı döktü yüksek sesle.belli ki kurulmuş bir PROVAKATÖR.imam efendi de ne desin. HASTİR LAN, BANA DİYANETİN VERDİĞİNİ OKUYORUM, DERDİN VARSA YALLAH ORAYA diyemedi kibarlığından ya da pısırıklığından.AMAN DİKKAT BUNLAR CAMİLERDE DE OLAY ÇIKARIRLAR.
 • hursit dilaver

  18 Mayıs 2018 15:17
  8 0
  iş işten geçmeden ve allah korusun tayyip beye bir melunluk yapılmadan bu günleri atlatalım. MÜJDESİ VAR. 2018 İSLAM VE TÜRKİYE İÇİN ZAFER YILI DEMİŞTİ, BEDİÜZZAMANIN TALEBESİ, FEYZİ EFENDİ YILLAR ÖNCE. ALLAH ELBET GÖREV VERDİĞİ ZATI KORUYACAKTIR.seçim mitingleri falan çok dikkatlı oLUNMALI.DRONLAR İSRAİL İŞİDİR.mitinglerde dronlar ve omuzdan atılan roketlere dikkat edilmeli.
 • hursit dilaver

  18 Mayıs 2018 15:13
  7 0
  çok ciddi bir yazı. ama bakıyorum hayat güzel, dans, eğlence,müzik.. kimsenin umuru olmuyor. ama bir darbe veya NATO işgali olduğunda BU ÜLKENİN BÖYLE SAGLAM KALACAGINI SANAN HAİN YA DA GAFİLDİR. YA DA ÖKÜZDÜR.O HALE GETİRİRİLER Kİ, YILLARIN KİNİNİ, DIŞARDAN GELEN İŞGALÇİLER DEĞİL BİZİM HAİN SÜRÜSÜ İNTİKAMLA ALIR DA, NATOYA, ABye,ABDye,PKKya bu ülkeyi teslim ederler.onun için halkı uyarın. MİLİSLER NE OLDU. KAÇ KERE BUNLARI YAZDIM.
 • HAK DAVA

  18 Mayıs 2018 15:01
  3 0
  SUİKAST PLANINI PENTAGON DEVREYE ALALI 6 AYDAN FAZLA OLDU DAHA ÖNCE DE İFADE ETMİŞTİM MERAL AKŞENER PARTİYİ AMERİKADA KURDU SOROSTAN 2 ÇANTA DOLUSU DOLAR ALARAK TÜRKİYEDE SADECE GELİP LEVHA ASTILAR.AKŞENERİN PARTİSİNİ KURMADAN ÖNCE AMERİKADA CIA VE PENTAGONDAN GELEN AJANLARLA YAPTIĞI GİZLİ TOPLANTIYIDA YAZARSINIZ SANIYORDUM AMA YAZMADINIZ.KİMSEDE ÇIKIP SORMUYOR Kİ AKŞENERİ KİM FİNANSE EDİYOR DİYE
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;