GÜNCEL

Süleyman Özışık : 15 Temmuz konserleri!..

Tarih
10 Temmuz 2019
İzlenme
Kişi
Yazar
Süleyman Özışık

Sadece AK Parti’ye oy vermediği için veya Recep Tayyip Erdoğan'ın bazı icraatlarını beğenmediği ve eleştirdiği için ya da Erdoğan'ı sevmediği için bazı sanatçılara ambargo uygulanmasını doğru bulmayanlardanım.

Olabilir.

Sanatçılar mevcut iktidarlara hakarete varmayan eleştiriler yöneltebilir, aykırı konuşarak tavrını ortaya koyabilir.

Görüşüne katılmasam bile buna saygı duyarım.

Ama eğer bir sanatçı milletin inançlarına, değerlerine ve acılarına saygı duymuyorsa, o sanatçının milletin vergisiyle toplanan paralarla beslenmesine de aynı oranda karşı çıkarım.

sıla 15 temmuz ile ilgili görsel sonucu

Mesela...

Bir sanatçı eğer, terörle mücadele sırasında öldürülen teröristleri savunuyor ve ülkesini terörist gibi gösteriyorsa...

Bir sanatçı, eğer Gezi ayaklanması sırasında toplumu kışkırtmak ve milleti birbirine kırdırmak için Gezi iblisleriyle beraber hareket ediyorsa...

Bir sanatçı eğer 15 Temmuz darbe girişimini "Şov" olarak yorumluyor ve darbeye çanak tutan bir tutum sergiliyorsa...

Bir sanatçı, ülkenin seçilmiş Cumhurbaşkanı'na aleni hakaretler ediyor ve sosyal medya üzerinden tehditler savuruyorsa...

Ben o sanatçının, milletin vergileriyle beslenmesine ölümüne karşı çıkarım. 

Lafı nereye getireceğimi az çok tahmin etmişsinizdir.

Kültür Bakanlığı, 15 Temmuz işgal ve darbe girişiminin 3’üncü yıl dönümünde, yukarıda yazdığım bütün pisliklere imza atan Sıla isimli şarkıcıya konser verdirmek istedi.

İki yıl önce de bir ilçe belediye başkanı, 15 Temmuz etkinliğine Aleyna Tilki ile Nuri Alço’yu getirmek istemiş ve benzer bir tepki oluştuğu için etkinlik iptal edilmişti.

Neyse ki sosyal medya var.

sıla 15 temmuz ile ilgili görsel sonucu

Sıla isminin duyulmasının hemen ardından sosyal medyada yazılan mesajlar bir çığlığa, bir isyana dönüştü ve Kültür Bakanı bir açıklama yaparak, "Sizin sesinizi duyduk. 15 Temmuz'u anma programımızı revize edeceğiz" dedi. 

Revize etmekten kasıt nedir ben onu bilmem ama bildiğim bir şey var ki o da şudur:

15 Temmuz, bir direniş ve diriliş destanı olduğu gibi, binlerce ailenin yüreğini dağlayan acının da yıl dönümüdür. 15 Temmuz, bizim şarkılarla, türkülerle, konserlerle kutlayacağımız bir gün değildir.

15 Temmuz, o geceye şov diyenlerin, milletin acısının üstünde tepineceği bir gün hiç değildir. 

15 Temmuz, 15 Temmuz kahramanlarına "Barbar" diyenlerin, "Kafa kestiler" diye hakaret edenlerin, çalgı çengi yaparak ceplerini dolduracakları bir eğlence tarihi değildir. 

Bu ülkenin 253 ferdi o gece tankların altında lime lime edildi, kurşuna dizildi ya da bombalanarak katledildi. Bu ülkenin binlerce evladı o gece direnirken bedenlerinden bir parça kaybetti. 

Kimi elini, kimi ayaklarını, kimi gözünü...

O insanlardan pek çoğu, aradan üç yıl geçmesine rağmen hastanelerde tedavi görüyor.

Bu nedenle, Kültür Bakanlığı'nın yaptığı, "Devletimiz, milletimizin sesini duyar, dinler ve gereğini yapar. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Milletimizin hassasiyeti bizim hassasiyetimizdir. Eleştirilere kulak tıkamamız düşünülemez. Bu çerçevede Temmuz konser programımızı revize edeceğimizi kamuoyumuzun bilgisine sunarız" açıklaması yüreğimi soğutmaya yetmedi.

Yetmedi çünkü bu ülkenin Kültür Bakanlığı, milletinin acısını, millet çığlık atmadan, millet isyan etmeden hissedemiyorsa, orada bir sorun var demektir.

İlgili resim

Bu millet 15 Temmuz gecesi, tankların önüne Sıla'nın, "Sevişmeden uyumayalım" şarkısını söyleyerek koşmadı ki o gecenin yıl dönümünde Sıla ile anma programı yapalım!

Salalarla, tekbirlerle ve hak namına nidalarla koşuldu tankların önüne...

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden her geçişimizde, köprüden hâlâ şehit kanı damlıyormuş gibi hissediyoruz. O geceyi hatırladığımızda, Büyükşehir Belediyesinin önündeki süs havuzunda abdest alıp şehadete koşanları hatırlıyoruz. "Allah'ım şehadetimi kabul eyle" diye çığlıklar atarak darbecilerin üzerine yürüyenleri hatırlıyoruz.

Ankara’da bombalanan ve bedeni bir yerde, başı bir başka yerde bulunan gencecik fidanları hatırlıyoruz. Kısacası o gece, "Ölümü öldürenleri" hatırlıyoruz.

O gece devletine ve milletine kin kusanları, nefret kusanları ve darbecileri alkışlayanları hatırlamıyoruz.

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Mehmet

  11 Temmuz 2019 16:56
  2 0
  Hak Dava rumuzlu arkadaş okumadan/dinlemeden yazmış herhalde. Özışık bu adamlara tepki konmalı diyor zaten. Bi de arkadaş Yazıda belirtildiği gibi şarkı dansla yad edilecek bir gün değil 15 Temmuz İlla bir etkinlik yapılacaksa Türkiye çapında hatimler dağıtılsın o gün de duası yapılsın
 • Rumeli

  11 Temmuz 2019 14:19
  2 0
  15 Temuza karşı derin ve ciddi bir algı operayonu yapılıyor.FetoNato darbesine darbe değil diye bir operasyon başlatmış Fetocu ve bazı solakcı aşağılıklar. 15 Temuz konserlerle değil dualar ve ders cıkarılarak genç nesillere aktarılıp sahip cıkılmalıdır
 • Bir deli oglan.

  11 Temmuz 2019 11:29
  0 1
  Kültür bakanını birakın devlet kadrolarında mesai yapmasını, partiye üyelik dilekçesini eline verip göndermedikten sonra hırsımız geçmez. Beyninin arkasında ve önünde kriptoluk olduğu belli. Suratında bile meymenet yok. Bu zattan ne millete nede ulkeye fayda vardir.
 • Mustafa

  11 Temmuz 2019 10:27
  2 0
  Kültür bakanı ne yapmak istiyor ki.? Bu yanlışlara fırsat verilmemeli derhal gereği yapılmalıdır.
 • inci

  11 Temmuz 2019 10:12
  2 0
  Son kabine sivil halktan seçilmişti.Yani Ak Partili değiller.Bunu da dikkate almak gerekiyor. Demek ki bu da çok doğru olmadı. Kafasına göre konser düzenliyor.
 • HAK DAVA

  10 Temmuz 2019 19:32
  1 3
  YA SÜLEYMAN SENİ AKLI BAŞINDA ZANNEDERDİK AMA SENDE İYİÇE SIYIRDI ARKADAŞ BU ÜLKEDE AMBARGO ERDOĞANA OY VEREN SEVGİ DUIYAN GÖNÜLVEREN SANATCILARA UYGULANIYOR HAKARET VE KÜFÜRLERDE CABASI ONUN HARİÇİNDEKİ SANATCI KILIKLI KÖPEKELER BEŞTEPEYE GİDİP BELEŞE YALLANIYORLAR SONRADA DÖNÜP ARKASINDAN ERDOĞANI HANÇERLİYORLAR
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;