GÜNCEL

Sevilay Yılman : Ataşehir ve Battal İlgezdi’ye niçin sahip çıkılamaz?

Tarih
12 Aralık 2017
İzlenme
Kişi
Yazar
Sevilay Yılman
 HİÇ kusura bakmasınlar sevgili CHP’liler -ki kastettiğim bu CHP’liler arasında bazı akrabalarım dahil, eşim dostum da var-, görevden alınan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye sahip çıkamayacağım. Asla savunmasına falan girişmeyeceğim. Neden? Çünkü savunulacak bir tarafı yok İlgezdi’nin. Başından beri yanlıştı yaptıkları ve maalesef bu yanlışlarına rağmen, yanlış iş ve girişimlerine rağmen benim bir türlü anlam veremediğim şekilde CHP Genel Merkezi İlgezdi’yi o koltukta oturtmaya devam etti.

“Neydi bu yanlışlar peki?” diye soracak olursanız size bir listeyle cevap vermem lazım. Zira bir değil, beş değildi! Mesela ilk yanlışını 2009 yılında seçilir seçilmez, diş hekimi olan eşine belediyede kadro açtırarak yapmıştı Battal Bey. Sonra da aynı eşin TBMM’ye vekil olarak gitmesi için maddi manevi bütün gücünü seferber ederek! Sanki koca CHP çatısı altında Ataşehir Seçim Bölgesi’ni temsil edecek başka bir siyasetçi yokmuş gibi eşini önseçimde aday gösterdi. Delege ağalarının, “gücü kocasından aldığı” ayan beyan belli olan Gamze Hanım’ı listede ilk sıraya oturtmak için nasıl canhıraş mücadele ettiklerini bütün partililer biliyor. (Bu yazdıklarıma tek bir itiraz gelsin, gerekirse oturup o günlerde neler olduğunu, kimlerle nasıl pazarlıklar yapıldığını ve Gamze İlgezdi’nin vekil olması için Battal Bey’in nasıl kendini heder ettiğini de yazarım!)

Neyse... Bu yanlışlar partinin ilke ve prensipleri açısından etik bulunmayan yanlışlardı. İçişleri Bakanlığı İlgezdiler’i aile boyu siyaset yaptıkları ve sahip oldukları olanakları, gücü kullanarak siyasette ailece var olmayı başardıkları için görevden almadı yani! Onun nedeni başka! Detaya girmeyeceğim. Zira zaten Ataşehir Belediyesi ile ilgili ortaya atılan iddialar hemen her yerde yazılıp çiziliyor. Doğrudur yanlıştır, bilemem. Onu soruşturma bitince öğreneceğiz, ama bakanlık iddiasına göre Ataşehir’de yolsuzluk var, usulsüzlük var.

Tekrar ediyorum; doğru mu değil mi bilemem bu iddialar. Ama doğru olmasa bile değerli okurlarım görüntü çok nahoş! Yani diyelim ki söz konusu mal varlığını yani şu adı geçen rezidansları, arsaları, arazileri falan İlgezdiler emekleriyle, çalışarak, didinerek falan elde etmişler. Varsaysak bu böyle bile olsa Battal İlgezdi’nin CHP’de hâlâ o koltukta oturuyor olması doğru değildi zaten. İlgezdi’nin ikinci kez yani 2014 yılında yeniden aday gösterilmesi en büyük hataydı CHP açısından. Bütün o dedikodulara, spekülasyonlara ve şu anda yaşanan tatsız durumlara yol vermemek için İlgezdi’yi zinhar yeniden aday göstermemeliydi CHP!

Ha, gösterdiler mi? Her şeyi göze alıp İlgezdi’ye kol kanat germeye devam ettiler mi?

O zaman gülü seven dikenine de katlanır!

*************

MİSİLLEME Mİ?

BU arada bazı dostlarım, CHP’li ağabeylerim, ablalarım telefon açıp diyorlar ki bana: “Ataşehir’e yapılan şey misillemedir! Genel başkanın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ailesiyle ilgili ticaret belgelerini ifşa etmesinin karşılığıdır! Bu haysiyet cellatlığına karşı bir yazar olarak dik durman lazım!”

Misilleme konusunda yüzde yüz haklılık payları var, asla itiraz etmeyeceğim. Evet. Gerçek şu ki, söz konusu Man Adası belgelerinin gündeme getirilmesinin akabinde böyle bir operasyonun yaşanmasının başka bir açıklaması yok ama sütten çıkmış ak kaşık mı ki Battal Bey ona sahip çıkacağım ve “Bu haysiyet cellatlığıdır!” tezine destek vereceğim? İnanın çok isterdim bunu yapabilmeyi ama hiç kimse kusura bakmasın, ortada bu kadar yanlış, bu kadar saçma sapan işler varken ben, değil İlgezdi babam olsa sahip çıkmam!

Dipnot: Bu arada bir kez daha anlaşılmıştır ki: “Kendi kapının önünü temizlemeden başka kapıların temizliğini teftişe kalkmayacaksın asla!”

Habertürk 
11 Aralık 2017

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2018 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;