SİYASET

Serkan Üstüner :Yeni bin yılın Selahaddin’i devrilmiş

Tarih
10 Haziran 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Serkan Üstüner

10 Haziran 2015

7 Haziran seçimlerinin ardından iki günde Türkiye’de ve dünyada ibretlik manzaralara şahitlik ettik.

Kimin dosdoğru bir yolda olduğunu gördüğümüz için ne kadar şükretsek azdır.

Seçimlerin hemen akabinde Doğan medyasının haber kanalında sunucular, yorumcular sanki Doğan Partisi kesin bir zafer kazanmış edasında secimi değerlendiriyorlar, Siyonist rejimin en büyük finansörlerinden Rupert Murdoch'in Fox'unda bir tek tencere tava eksik, halaya durmaları an meselesi.

Gazetelerin ertesi gün manşetleri yüzde 41 alan AK Parti'nin büyük hezimet yaşadığına dair. Köşe yazarları bir gün önceki kutlamaların ardından ( yanlış anlaşılmasın reytinglerde birinci çıktıkları için yaptıkları kutlamadan bahsediyorum!) siyaset bilimcileri çatır çaıtr çatlatacak analizleri peşi sıra sıralamışlar.

Zehirli yapının TV ve gazetelerini söylemiyorum bile. Nasıl nefret kustukları o kadar mide bulandırıcı ki yazmaya değmez.

“Ey Erdoğan” diye başlayanı da var, işte sonun geldi AKP” diyeni de... Emekli laik teyze ve amcaların gazetesinin iğrenç üslubuysa aşağılık seviyesini muhafaza etti.

Cinsel sağlık röportajlarının muharriri “HDP'ye verdim. İzmir de HDP'ye vermiş. Yaşasın çok mutluyum" diye buyurmuş.

Tüm seçim süresince HDP güzellemeleri, destek yazıları yazdılar. Misal köşesinden açık açık oy istemek serbestti, kendi ajanslarında "Oylar HDP'ye" diye tweet atmak olağan bir durumdu. (Sonrasında hacklendik mavrasına sığındılar.)

Bunları alt alta sıraladıktan sonra HDP çığırtkanlığı sonrası "Biz bağımsız gazeteciyiz. Biz gazeteciyiz" naraları atmak onlara serbest.

Sen AK Parti deyince de "Bunlar yandaş, böyle gazetecilik olmaz. Meslek ne halde?" Seviye bu, çapları bu, ederleri bu.

Gelelim süper objektif dış basına ve Türkiye düşmanı devletlerin sevinç çığlıklarına…

New York Times “Türkiye’de demokrasi kazandı.” Ne güzel değil mi? Çünkü şimdiye kadar Türkiye’de mutlak monarşi vardı ve demokratik olarak vatandaşın hiçbir söz hakkı yoktu!

Israil tarafına bakalım: Erdoğan gitti artık daha güçlüyüz.

İsrail Today: Erdoğan’a hayır. Yeni dönemde rahatız. İstanbul’a dönüyoruz.

İtalyan Rebublica: Yeni bin yılın Selahaddin’i devrildi.

“Yeni bin yılın Selahaddin’i” derken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı gösteriyorlar. Kudüs’ün fethini gerçekleştirmiş büyük komutanın korkusu hala içlerinde ve Erdoğan’ı boyle tanımlıyorlar. Tanım cuk diye oturmuş tebrikler.

Cumhurbaşkanın da Filistin politikasına gönderme yaparak bu secimle beraber Kudüs’ün Müslümanlardan kurtulduğuna işaret ediyorlar.

Simdi yüzde 41 aldığına üzülenler, üzülmeyin, yılmayın silkelenin ve içinizdeki tembel ayrık otlarını sokup atın. Yeni bin yılın Selahaddin’in Kudüs yolculuğundaki yerinizi alırken saflarınızı sık ve düzgün tutun. Omuzdaşlarınızı iyi seçin ve tekrar yola revan olun.

Unutmayın üstat Sezai Karakoç’un dediği gibi "Biz koşu bittikten sonra da koşan atlarız" 

Haber7.com

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;