SİYASET

Sedat Peker : Sıra bize gelince… ?

Tarih
23 Temmuz 2015
İzlenme
Kişi
Yazar
Sedat Peker

23 Temmuz 2015

Bazı arkadaşlarımız bana ne zaman sokağa çıkacağız? Diye soruyorlar. Bazıları ise hep konuşacak mıyız? diyorlar. Bazıları daha da ileri gidip benim eskisi gibi olmadığımı, hatta korktuğumu bile söylüyorlar. Yüreği yanan kardeşlerimizin acıyla söylediği sözler olduğu için onlara bu sözlerinden dolayı kızmadım. Daha doğrusu kızamadım.

Kıymetli Kardeşlerim, YÜCE ALLAH bize kullanalım diye beyin adında bir organ vermiş ve bütün vücudumuzdaki sistemleri de bu organın kontrolüne bırakmış. Beynimizi devreden çıkarıp anlık olarak sinirlerimize teslim olursak önce ülkemizi,sonrasında ise kendimizi mahvederiz. Zaten dünyadaki oyun kurucular, bizlerin sokağa çıkmasını, ülkede kargaşa olmasını istiyorlar. Ne yapacağız? Sinirlerimize yenilerek onların oyunlarına hizmet mi edeceğiz? Yoksa soğuk kanlılığımızı koruyarak kurulan tüm tezgahları tek tek bozacak mıyız?

Size bir konu da söz vermek isterim; eğer ki bizim ülkemizde askerlerimizi, polislerimizi, istihbaratçılarımızı,yorgun düşürebilirlerse o zaman Meşr-u Müdafaa hakkımızı kullanarak vatanımızı tabii ki savunacağız. O vakit geldiğinde bu sapıkça eylemleri yapanlar,bu ülkenin evlatlarını çok daha iyi tanıyacaklar. 17 yaşındaki bakkal çırağı Ahmet’in, 23 yaşındaki torna ustası Mehmet’in,vatan savunmasında sıra kendilerine geldiğinde nasıl kahramanlaştıklarını, acımasızlaştıklarını,onlar da görecekler. Sakin ve mazbut bir şekilde hayatını yaşayan bu insanların, vakti zamanı geldiğinde o teröristlerin kanlarıyla nasıl duş aldıklarını şaşkınlıkla seyredecekler.

Size söz veriyorum; “O vakit geldiğinde ben bana yakışanı herkesten önce yapacağım.” Ancak şu an istedikleri oyuna düşersek herşey çok daha kötü olacaktır.

2500 TL maaş için polislik, askerlik, istihbaratçılık mesleğini seçenler, bizden daha az MİLLİYETÇİ değiller (Yoksa bu kadar para için kim ölmeyi göze alır.).Bu yüzden devletin resmi görevlilerinin gerekeni yapmasını beklemeliyiz. Halk olarak da var gücümüzle onların yanında durmalıyız.

Ancak yukardaki satırlarda söylediğim gibi devletin resmi görevlileri yorgun düşerse ya da sayıca yeterli gelemezlerse ,Meşr-u Müdafaa hakkımızı kullanır, ülkemizi savunuruz. Vatan evlatlarını şehit eden canilere de (hangi örgütten olursa olsun) gereğini yaparız. Canımızı çok yakarlarsa da YÜCE ALLAH’a and olsun ki kanlarıyla duş alırız.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

sedatpeker.com

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;