GÜNCEL

Nihat Genç : CHP açılımlara doymuyor

Tarih
29 Mayıs 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Nihat Genç

Bu ülkede benden başka yazar yok mu, Kemal Kılıçdaroğlu'nun dünkü açılım ihanetlerini niye yazmıyorsunuz?

Kim yazdı verdi eline, Tayyip Erdoğan mı yazdı, Muharrem İnce'nin önünü kesmek için mi süreç, açılım bombasını patlattı!

Bildiriyi okuyunca ağzım dilim kurudu, bu ülkede beş yüzün üstünde; her biri bir buçuk saat program yaptım, ilk defa dünkü Ulusal Kanal programında ağzım dilim kurudu, konuşamadım ve program bitmeden yayını bitirip kalktım.

Kemal Bey, siz CHP'nin başına gelmiş en büyük belasınız.

ARŞİVİ AÇMANA GEREK YOK…

HDP'yi çok seviyor ve HDP oylarına ihtiyacınız varsa oturur masaya HDP'ye on bakanlık verirsiniz, ama Cumhuriyet rejiminde hiç kimse ”etnik pazarlığa”oturamaz.

 

Etnik pazarlıklara doymadınız, açılımlar, süreçler, eyaletler, Türk tire Kürt yazan yeni anayasalar, yerel yönetimler b.ku püsürüğü yeniden başlatacaklarmış, hendeklere doymamışlar, kan terör pazarlıkları hevesleri bitmemiş.

Dersim arşivlerini açacakmış, kimle hesaplaşıyorsun, vergi ve asker vermem deyip, yanına da İngiliz ajanını almış Kürt ağalarına karşı harekete geçen Atatürk'tür, arşivleri açmana gerek yok, Trabzon Atatürk Köşkü'nde Atatürk'ün çizdiği Dersim hareket planı ziyaretçilere açık duvarda asılıyor, neyin peşindesiniz.

Arşivleri açacaksan, o hendekleri kim açtı, binlerce Kürt gencini o hendeklere kim soktu ve kim öldürdü, daha dünün bu haberlerini açın, okuyun, yiyorsa, hendekler, isyanlar binlerce insanımızı havaya uçuran, hazırlayan HDP'li vekillerin iddianamelerini açın. 

HDP'nin yüzde on oyunu almak için, yeniden Fırat'tan doğusunu, dört yüz bin km kareyi, 15 vilayeti masaya koyarak ya da ülkenin bir kısmını terörist etnik milliyetçilere vermek, hayrola, o kadar acıdan hiç mi ders çıkartmadınız? 

SIRA SANA MI GELDİ

Utanmaz adam o bildiriyi PKK yazsa, bu kadarını yazabilirdi!

Terbiyesiz ahlaksız adam, Tayyib'in bile korkup yarı yoldan döndüğü ihanet projesine, utanmadan balıklama dalıyorsun, o bölgeden yenilecek ekmeği zamanında Tayyib yedi, artık süreçler, açılımlardan ekmek kalmadı, üçkağıtçı zübük siyasetçi, o metni kim tutuşturdu eline?

Erdoğan Toprak, Tekin Bingöl, Hamza Çebi, Tuncay Özkan, Mehmet Bekaroğlu gibi milletvekilliğini ağalık yapmış demirtaşlarla CHP'ye ve Türkiye'ye hazırladığın tuzak meğer buymuş, kimdir bu kadro, kamuoyu önünde hangi lafı etmişler, neyi başarmışlar, hepsi etrafında nasıl, hangi güçler tarafından toplanmış.

CHP'yi gasp etmişler, ülkeyi yıkıma götürüp keyfini sürüyorlar.

BOP başkanlığını Tayyip'ten alıp sana mı verdiler?

Artık açılım, süreç, etnik eyalet, Türk-Kürt etnik anayasa işlerini sana mı havale verdiler.

Nihayet sıra sana mı geldi!

Kansız ruhsuz cibilliyetsiz adam! "Çözüm sürecinde" Tayyip'e daha ağırlarını söyledim, 10 kere yargılandım, 20 kez de yine söylerim. 

Ne güzel muhalefet, bir heyecan yakalamış, bir rüzgardır gidiyor, yaptığı işe bak, rezil herif!

O süreç başlatan bildirini alkışlayanların da Allah belasını versin, sessiz kalan yazarların, vekillerinin de Allah belasını versin.

O bildirinde FETÖ'den tek satır niye yok, niye yok, 240 sayfa metin ve FETÖ yok, ama, içerde gazeteciler varmış onları kurtaracakmış, hangi gazetecilermiş bunlar, uğruna beş yüz km İstanbul yollarına düştüğün Nazlı Ilıcak, Mehmet Altan sevgililerin mi?

Orta-doğu baştan sona etnik mezhep çatışmalarıyla heba olmadı mı, etnik-mezhep ortada devlet mi kaldı. Orta-Doğu'nun tek ilacı; herkesin hukuk karşısında eşit olduğu hukuk ve yurttaşlıktır, ahlaksız adam, CHP'nin genel başkanına bunları biz mi öğreteceğiz.

Metnini tane tane okuduk, başımızdan aşağı kaynar sular döküldü, bu satırlarda bin kez cevap verildi, yeniden oturup ayrıntısıyla tek tek boş yere şuydu da efendim buydu da, Sezgin Tanrıkulu'nun köpeği olmuşsunuz, ne söylemişse tek tek yazmışsınız.

Demek HDP'yle etnik pazarlık yapıp Tayyib'i devireceksiniz ha, etnik pazarlıkla kurtulacak memleketin ..ına koyum.

Demek yeniden süreci bu sefer CHP başlatıyor, demek hendekler isyanlar PKK bombalar yine siyasetin kanlı pazarlığında. 

Seni de partinin de pazarlığının da...

HDP'NİN YÜZDE 10'U OLMADAN NASIL OLACAKMIŞ...

Burada oturup muhalefetin tadını bozmayalım, biliyorsak da bir şeyler konuşmayalım deyip sustuk kaç zamandır, yazmıyor çizmiyoruz, şu rezil herifin yaptığına bak, kan pazarlığıyla, etnik pazarlıkla, süreçle, açılım vaatleriyle kazanılacak seçimin de...

yazının devamı

Odatv.com
29 mayıs 2018

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

YORUMLAR

 • Bitmediniz be

  31 Mayıs 2018 12:25
  7 1
  Türünün tipik bir örneği. Yazıya bak, yazıya... Ama seçim günü gidip o sövdüğü Kemal'a oyu vereceğine kalıbımı basarım. İşte olayın özeti bu; sövseler de , saysalar da tıpış tıpış giderler, ihanete onayı verirler. Beğenmedikleri gitsin de, isterse memleketin yarısı da onunla birlikte gitsin... Bitmediniz be, bitmediniz...
 • Ich

  30 Mayıs 2018 09:17
  5 0
  Yasasin Erdogan yasasin Erdogan yasasin Erdogan Yoktur baskasi bu alemde Ey Yüce Allahim Sen onu BIZ Türklere verdin O cokk Büyük bir Lider
 • Nazan

  30 Mayıs 2018 08:28
  1 0
  Nihat Genç, de hele sen kime oy vereceksin ? Kemal 'in muharrrrrremine mi yoksa Meral dede ye mi ? mangalda kül kalmadı çok güzel bir makale yazmışsın ama sonuç ? tıpış tıpış yine şimdi bu zihniyete oy verirsin değil mi ne de olsa Erdoğan düşmanlığı tavan sizde... haaaa birde düzeltme yapalım Tuncay Özkan efendi dedi ki Marmaray Ecevit yaptırdı diyor ya yanılıyor, Marmarayın ilk imzası Mustafa Kemal attı projeyi tamamlayan Ismet Inönü .........
 • Generaldogan

  30 Mayıs 2018 00:47
  0 0
  Kk nin pkk ve dhkpc gibi hain örgütleri koruyup gozettigini bilmiyor değiliz. Fakat yazar beni rahatsız etti. Siyasetten haberi olmayan ve yüzeysel bakıp derinlemesini bilmeden erdoğan gibi cumhuriyet tarihinin en iyi siyasetçisine dil uzatmış. Yazı da asla bir yazara yakışmayacak seviyesiz bir uslupla yazılmış. Rezalet...
 • vatandaş

  29 Mayıs 2018 23:29
  9 0
  hay ALLAH razı olsun abiciğim bu ingiliz bizans soysuzlarına fırsat vermeyelim
 • Asım

  29 Mayıs 2018 21:35
  8 0
  Kemalist vatan hainleri yine gidip tıpış tıpış CHPKK'ya oy verecekler
 • As1

  29 Mayıs 2018 19:43
  15 0
  Bak bizler bosunami deriz bunlara esek Katir bile emanet edilmez bunlarin topunun ... ........ Cok yazik chp kafalarina Bizler Tek devlet Tek Millet Tek Vatan Erdogan dir Allahim Erdogan Korusun
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
ÖNE ÇIKANLAR Tümü
YAZARLAR

Copyright © 2019 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;