GÜNCEL

Nedim Şener : TSK’da 30 bin FETÖ’cü

Tarih
16 Temmuz 2018
İzlenme
Kişi
Yazar
Nedim Şener

15 Temmuz’un ikinci yıldönümünde şehitlerimizi andık, gazilerimize minnettarlığımızı bildirdik. Bugün 16 Temmuz; Fethullahçı Terör Örgütü ile mücadele için yeni bir başlangıç. O yüzden bu mücadelede Türkiye’nin özellikle Türk Silahlı Kuvvetleri’nin nerede olduğunu ve tehlikenin büyüklüğünü bir kez daha hatırlatmak istiyorum.

Çünkü bu alçak örgüt ile mücadele şehit ve gazilerimize borcumuzdur. Darbeciler yargı önünde hesap vermeye devam ederken TSK içinde FETÖ üyelerini tespite yönelik çalışmalar nitelik ve nicelik olarak artıyor. FETÖMETRE adı verilen, FETÖ üyelerini belirlemeye yönelik 69 ana başlık ve 249 alt başlığı bulunan sistem etkili bir şekilde kullanılıyor. Bugüne kadar 15 binden fazla FETÖ’cü TSK’dan bu yolla ihraç edildi. Bu sayının ortaya çıkmasında FETÖMETRE etkili oldu.

Yeni bilgi şu; FETÖMETRE sayesinde, şu ana kadar ihraç edilenler dışında Kara, Hava ve Deniz Komutanlıkları’nda 15 bin yeni FETÖ üyesi daha belirlendi. Yani şu anda subay, astsubay, uzman erbaş ve sözleşmeli er olmak üzere toplam 30 bin FETÖ üyesi belirlenmiş oldu. Bu sayı tüm kuvvet komutanlıklarında tam uygulanırsa sayının 45 bine çıkması bekleniyor.

 

Tehlike ne kadar büyük

yazının devamı

YORUM YAPIN

Yorumlarınız editörlerimiz tarafından okunup onaylandıktan sonra yayına alınacaktır.

Hiç yorum yapılmamış

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ Tümü
BU KATEGORİDEKİ DİĞER MAKALELER
YAZARLAR
SESLİ MAKALE YAZARLARI

Copyright © 2020 Sesli Makale - Tüm Hakları Saklıdır.

Rta Yazılım

; ;